MPK #11: Grzegorz Rosiński

MPK

Niestety nie udało nam się namówić Grzegorza Rosińskiego do zaprezentowania miejsca swojej pracy (szczerze – nawet nie próbowaliśmy), ale znalazłem krótkometrażowy film obrazujący pracę nad obrazem, który warto pokazać właśnie w tym cyklu. Naprawdę warto poświęcić te 20 minut.

MPK #9: Wanda Onyszkiewicz

MPK
Możliwe, że nie znacie Wandy Onyszkiewicz z jej niewielu – póki co – występów w polskich zinach, ale Wanda może mieć z komiksem więcej wspólnego niż niejeden autor w tych zinach publikujący. A to dlatego, że Wanda studiuje na kierunku Komiks w Instituts Saint-Luc w Brukseli. Zapraszam zatem na pierwsze międzynarodowe MPK. (Ł.)
Continue reading

MPK #2: Łukasz Ryłko

MPK

W dzisiejszym odcinku „Miejsca pracy komiksiarza” witamy Łukasza Ryłkę, autora komiksu „Śmiercionośni”, który teraz pracuje nad jego drugą częścią. Jak przebiegają prace, możecie zobaczyć na drugim blogu autora, a szczególnie polecam cztery wpisy, gdzie są fragmenty nie tylko MPK, ale również samego albumu.

Łukasz temat ugryzł z troszkę innej strony niż KRL tydzień temu, a mianowicie przedstawił, jak wygląda jego standardowy dzień w MPK. Zapraszam. (Ł.)
Continue reading

MPK #1: Karol Kalinowski

MPK
Autorem nagłówka jest Bartek Szymkiewicz i powstał on na bazie jego własnego miejsca pracy.

Dzisiaj zaczynamy nowy cykl artykułów na Motywie, który nazwaliśmy „Miejsce pracy komiksiarza”, w skrócie MPK. Pomyśleliśmy, że tak jak Miejskie Przedsiębiorstwa Komunikacji zabierają Was codziennie w wiele ciekawych miejsc, dostarczając mocy wrażeń, tak też będzie z artykułami MPK, stąd ten adekwatny skrót. W założeniu prezentować będziemy miejsca, przy których komiksiarze spędzają lwią część swojego czasu, niektóre teksty będą krótkie, niektóre dłuższe, bardziej i mniej ekshibicjonistyczne, bo wszystko zależy od tego, czym nasi goście będą chcieli się podzielić. Postaramy się, aby chociaż raz w tygodniu pokazać Wam nowe MPK. Jeżeli jesteś twórcą, uważasz, że Twoje miejsce pracy jest interesujące, a my jeszcze się z Tobą nie skontaktowaliśmy – odezwij się. Liczymy, że będzie to dobra zabawa zarówno dla czytelników, jak i wszystkich zajmujących się komiksem.

Na pierwszy ogień idzie Karol Kalinowski, znany jako KRL, autor wydanej ostatnio „Łaumy”. Zapraszamy. (Ł.)
Continue reading