Graphic.ly – cyfrowa rewolucja w komiksach?

Graphic.ly - połączenie Facebooka z czytnikiem komiksów
Nie ukrywam, że od dawna śledzę rozwój rozmaitych sposobów na publikację cyfrowych wersji komiksów. Czytnik na stronie Marvela to krok w dobrą stronę, jednak dostępny tylko w internecie przegrywa z tradycyjnymi zeszytami, które można zabrać ze sobą w podróż pociągiem – nie wyobrażam sobie taszczenia laptopa i przenośnego internetu. Pojawiły się co prawda lekkie i małe czytniki ebooków, ale brak im kolorowych ekranów. Dopiero niedawna premiera tabletu Apple oraz serwisu Graphic.ly zapaliły światełko w mojej głowie, dlatego bez wahania zapisałem się do testowania wersji beta.
Continue reading

Oglaf, czyli komiks nierzadko sprośny

Oglaf

By wigilijnej tradycji było zadość, na Motywie gości radość! Tfu. Nagość. I to nie byle jaka, bo pod postacią „Oglafa”, jednego z najciekawszych obecnie webkomiksów, a już na pewno najlepszego webkomiksu erotycznego, jaki pojawił się ostatnimi czasy. Przygotucje się zatem na cycki, sprośne żarty, części niesforne w wzwodzie i krągłe tyłki. Wyrzućcie też na pasterkę rodziców, młodsze rodzeństwo czy kto tam jeszcze może Wam zaglądać przez ramię w trakcie lektury…
Continue reading

The Guild

guildtitle

Nie przepadam za videoblogami, nie jestem również fanką seriali internetowych, zazwyczaj wydają mi się one żenujące i zwyczajnie nieśmieszne. Istnieje jednak jedna seria, którą śledzę prawie od początku jej powstania, czyli od 2007 roku – jest nią „The Guild”. Opowiada ona o życiu szóstki graczy nienazwanego MMORPG, którzy są członkami tytułowej gidii. Radzą sobie z każdym instancem, lecz nie potrafią utrzymywać normalnych relacji z… kimkolwiek. Brzmi oklepanie, ale jest śmiesznie. W dodatku za darmo.
Continue reading

Queerowy świat Eriki Moen

dar1

Od zeszłego tygodnia ciągle jestem pod wrażeniem niesamowitej atmosfery „Fun Home”. Alison Bechdel poraziła mnie dystansem i absolutnym brakiem litości przy opisywaniu swojej rodziny i seksualności. Być może efekt był tym większy, że tuż przed zabraniem się za lekturę „Tragikomedii rodzinnej” przeczytałem autobiograficzny komiks internetowy Eriki Moen.
Continue reading

Another Videogame Webcomic

Another Videogame Webcomic

Czy można wymyślić cokolwiek nowego w temacie „komiks internetowy o grach dla graczy”? Jasne, że można, tylko że ja od dawna nie mogłem trafić na jakiś nowy, ciekawy komiks z tych klimatów. Aż do niedzieli, kiedy to odkryłem, że od jakiegoś czasu swoje poletko w tej działce zaczął uprawiać razem z kolegą sam Joe Dunn.
Continue reading

Anders loves Maria, więcej czadu dla Jezusa

alm03
Autorką dzisiejszego tekstu jest Marta, której nie będę przedstawiał, bo tak jakoś mi głupio. (K.)

Jakiś czas temu zaczęliśmy z Konradem czytać „Anders loves Maria”, czego pan redaktor nie omieszkał opisać. W tym czasie „AlM” zyskało wianuszek miłośników, konto na Facebooku, Twitterze, sławę, renomę i gościnne występy u takich sław jak „Questionable Content” czy „Octopus Pie”.
Continue reading