in niedziela

Wąsy przejęły 157. niedzielę

Macki i Paroovka
Pełna tapeta autorstwa Marka Lachowicza na stronie Człowieka Paroovki.

Łukasz (wąsaty):
# I jak Wam się podobał wąsaty tydzień? Jeżeli wciąż Wam mało, przeszukajcie digart Marka Lachowicza, a znajdziecie tam sporo starszych pasków.

# 3 marca w Warszawie na Chłodnej 25 odbędzie się oficjalna premiera „Gangu Wąsaczy” połączona z premierą „Osiedla Swoboda” i szóstego „Kolektywu”. Wiele wskazuje na to, że na imprezie będzie się można spodziewać różnych atrakcji typu wybory mistera wąsacza. A nie tylko z tego powodu opłaca się pojawić się na Chłodnej w wąsie. Wierzcie mi. Widzimy się o 18.00. W wąsach. Bez brody. I tak, kobiety też mogą.

# Okazuje się, że marzec jest w USA miesiącem wąsów, o czym świadczą akcje pt. „March Mustache Madness”. Aby przyjrzeć się bliżej owocom marcowych akcji po prostu przejrzyjcie wyniki Google.

# Postanowiłem udowodnić Wam, że zapuszczanie wąsów jest w modzie i cel osiągnę. O, popatrzcie na to, kto wie, jak potoczyłyby się losy wczorajszego konkursu, gdyby Adam nie czuł tych wszystkich par wąsów przekazujących mu dobrą energię.

# Jeden brodowo-wąsowy geek postanowił nawet uzyskać wszystkie typy bród z i bez wąsów. Świr.

# Jeszcze parę lat temu panowała moda na fingerstache, czyli tatuaże i rysunki wąsików na palcach. Co młodsi nasi czytelnicy mogą nie pamiętać tego boomu, a jest wart zauważenia. Historię tego memu możecie poznać tutaj.

# Przypomnijcie sobie również planszę z wąsami Człowieka Paroovki, którą niegdyś zapełniłem przy udziale wielu uznanych twórców.

# Mam nadzieję, że przekonałem Was do wąsów. Jeżeli nie, to naprawdę nie wiem, jakie armaty wytoczyć. Może… zapuśćcie wąsy… wiecie, przeciwko rakowi?

Konrad, ucztujący na linkach pozostawionych przez Pawła. Z wąsami:
*Winylowe zabawki są out, teraz in są pluszaki. Z trendu zdaje sobie sprawę także Kozik, popularny projektant zabawek. Jego nowa wersja ikonicznego królika jest pluszowa. I ma wąsy.

* Kevin Smith jest gruby, ma wąsy i nie wpuszczają go do samolotów. Trudno nie zawołać za mrw: „Kevin, weź się za siebie do cholery i zacznij dbać o zdrowie”! Wąsów nie musi golić.

* Na wspomnianej przez Łukasza premierze „Ruchomym pasków” niestety nie zagra zespół I got a mustache. Bohdan się nie zgodził, stwierdził, że za ostre.

* W „Bękartach wojny” było sporo wąsaczy. Jeden nawet ginął (Hitler, jeśli jeszcze nie wiedzieliście). Oficjalny plakat filmu przypominał mi nieco okładkę „Unreal Tournament 3”, więc zawsze warto popatrzeć na bardziej twórcze podejścia do tematu.

* W „Octopus Pie” ukazała się historia z tajemniczym wąsaczem, który wnosi coś dobrego w życie bohaterów, a potem… sami przeczytajcie.

* Na specjalnej konferencji prasowej Tiger Woods przepraszał za wszystko, wszystkich. Także więc nas i was za to, że nie zapuścił wąsów. Teraz ma przejść na buddyzm, co nie wróży dobrze jego zarostowi.

* Lech Wałęsa skończy w 2010 roku 67 lat.

* I zamykając tydzień obciachowej muzyki, ulubiony kawałek Konrada z repertuaru Bajmu:

Skomentuj

Comment

22 Comments

 1. to ja pod wąs, ale może ktoś akurat remont robi, wąsacz jakiś na ten przykład:

  półka komiksowa

  podejrzewam, że już gdzieś o tym mogliście pisać, ale ja jak zwykle z opóźnieniem niektóre rzeczy absorbuję z sieci szerokiej.

  pozdr

 2. A ja chciałem powiedzieć, że Bajm jest z Lublina i w centrum tego obrazka na klipie jest moja koleżanka z klasy z liceum – i jest bardzo fajna. I Bajm też jest fajny :D

  O! I nie fikać X)

 3. Zupełnie nie rozumiem jak można nie lubić Bajmu. „Biała armia” jest zajebista.

 4. tak. biała armia to megawypas. mam ją ustawioną na dzwonku.

  buhahahahaha

 5. nie wiem, ale mi tam wokalistka, czy to z urody czy z natury głosu zawsze się z krową kojarzyła.

 6. O a Kozik chyba już wcześniej robił pluszowe zabawki, był taki wielki, zdaje się półmetrowy, papieros !

 7. Ha i teraz wiem z linka od geeka z brodami, że to co próbuję osiągnąć od kilku tygodni nazywa się „chin curtain”. A inne też są kuszące… nie nie patrzę na to, bo jeszcze mi się jakaś inna spodoba.

 8. Oż, a ja akurat w poniedziałek zgoliłem wąsy i zostawiłem brodę… Jak zwykle wszystko odwrotnie :/

 9. Strona z brodami inspirująca, akurat się ostatnio materiału zebrało, tylko na co się zdecydować…