in niedziela

i znienacka… 153!

Ośmiornica steampunkowa - niedziela 153
Dzisiejsza ośmiornica autorstwa Kiriko Moth.

Bez większych wstępów, żyjemy.
@ Pozwoliliśmy sobie pożyczyć banner z Kolorowych Zeszytów, by również zaprosić Was na imprezę towarzysko-promocyjną z okazji wydania „Komiksowego Becikowego”.
Komiksowe Becikowe
„Komiksowe Becikowe” to projekt polskich komiksiarzy – antologia-prezent, z której dochód zostanie przekazany świeżo upieczonym rodzicom: Joannie i Karolowi „KRLowi” Kalinowskim oraz Ewelinie i Piotrowi „Jaszczowi” Nowackim. Do nabycia w Centrum Komiksu, Kawangardzie, u Kultury Gniewu i na festiwalu Ligatura na stoisku Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego. Motyw wspiera fajną inicjatywę, a czy poleca sam komiks, napisze niedługo.

Konrad:
* Jeśli jesteście ciekawi, co porabia Robert Adler i jak wygląda jego praca dla zagranicznego wydawnictwa, to sprawdźcie wywiad na Gnieździe Światów. Nawet jeśli niektórych purystów może oburzać pomysł dopisania prequela do „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?”. Choć oni pewnie też narzekali na pomysł ekranizacji samej książki.

* Z cyklu „niesamowite i niespodziewane, ale dziewczyny też grają”: świetna sukienka w kształcie klasycznego Game Boya. Urocze. Dla chłopaka może być kurtka z „Space Invaders” na plecach.

* W zeszłym roku pewną furorę robiły figurki przedstawiające Obamę. To było jeszcze wtedy, gdy nowego prezydenta Ameryki udawało się z łatwością wpisać w konflikt Dobra i Zła. Dziś, gdy z kolejnym rokiem urzędowania Obama coraz bardziej przechodzi w zwyczajowe dla wszystkich ludzi rejony szarości, potrzeba nowej zabawki – Zrób To Sam Obamy, którego można pomalować na dowolny kolor.

* „League of Legends” to darmowa gra powstała na kanwie „Defence of the ancients”, słynnego moda do „Warcraft 3”, który stał się w gruncie rzeczy nową grą w grze. Za „LoLem” stoją pierwotni autorzy „DotA”, którzy postanowili wyjść ze swoim pomysłem do szerszej publiczności. Jak wspomniałem, gra jest darmowa – jak ktoś czuje potrzebę, to może płacić za różne bonusy, przedmioty etc. Jakbyście chcieli zagrać, to odezwijcie się. Zazwyczaj okupuję doły tabeli jako konradh.

* Z cyklu „plakaty jakie mógłbym mieć, z nadzieją, że nie miałbym ich dość po miesiącu jak reszty”: obsada „He-Mana” w gustownej stylizacji.

Paweł:
Ø Ponieważ tydzień temu podobał Wam się zestaw linków do plakatów, coś dla tych, którzy czują się mocni w znajomości tychże – zabawa w odgadywanie tytułów filmów na podstawie plakatów zredukowanych do schematycznych grafik. Niestety nie pojawiają się już nowe – może ktoś wskrzesi ten pomysł w polskim internecie…

Ø A skoro już mowa o plakatach – zawsze podobały mi się te amerykańskie dla licznych rockowych koncertów garażowo-klubowych. Stąd radość ma wielka, gdy znalazłem potężny ich zbiór.

Ø Kino potrafi zarżnąć każdą grę, przenosząc ją łopatologicznie na ekran. Na szczęście za ekranizacją „Left for Dead” nie stoi Uwe Boll, a fani gry. Trailer zdradza niewiele, plakat robi apetyt na więcej. Póki co brakuje im trójki aktorów, ale aktualizowana regularnie strona na Facebooku i strona oficjalna dają nadzieję, że jednak kiedyś doczekam się mordowania zombie gitarą i patelnią. Film ma być udostępniony za darmo.

Ø Podobnie ryzykowne co ekranizowanie gier, jest ekranizowanie prozy Stanisława Lema – z innych powodów oczywiście. Ale animowany „Kongres futurologiczny” wygląda obiecująco, a na pewno motywuje do powtórzenia sobie opowiadania czy dwóch.

Ø Kiedyś pokazywałem steampunkowe biuro, a coś dla największych fanów epoki pary – zamieszkaj na swoim Nautilusie. Chyba cały czas bałbym się, że jak otworzę okno, woda wleje się do środka.

Ø Średnio raz na tydzień pokazuję Wam coś, co jeszcze można zbudować z Lego. I powoli dochodzę do wniosku, że nie ma rzeczy, których zbudować się nie da. Bo po tym jak ktoś zbudował ogień, postacie z „Diablo II”, „Terminatora”, „Star Trek” czy „Serenity” nie robią takiego wrażenia. Nawiasem – są tego samego autora, co wrzucana niegdyś apokalipsa legozombie.

Ø Pamiętam jak budowałem w podstawówce kusze z ołówka i spinaczy do bielizny. Jednak, żeby zrobić wyrzutnię jednopensówek z wizytówek trzeba mieć dużo więcej fantazji. W dodatku każdy z Was może spróbować.

Ø Co nosi Batman podczas deszczu? Bat-parasol! Odpowiedź: „bat-pelerynę” również uznajemy.

Ø Projekt egzoszkieletu dla amerykańskich żołnierzy nie jest newsem. Jednak dopiero niedawno trafiłem na film prezentujący tak dokładnie jego możliwości i jestem pod wielkim wrażeniem. Power armor z „Fallouta” już nie wydaje się fikcją. No i ta nazwa… Nie może być przypadkowa. Aż dziw, że urządzenie nie nazywa się Stark.

Skomentuj

Comment

25 Comments

 1. Ale bym zobaczyła ten film L4D. O rany, rany, rajuśku.

 2. szkielet odciąża. nie biadol śledź. amerykanie będą w końcu mogli zacząć zaciągać do armii grubasów.

 3. niesamowite i niespodziewane, ale dziewczyny też grają
  Nieprawda, to tylko attention whores i zawsze posysają w gierkach.
  A w ogóle mój ulubiony sposób grania to siedzenie za przechodzącym dane tytuły moim facetem, sama bym w życiu z tą orientacją w terenie Portala nie zaliczyła :)
  Batparasol śliczny, może wreszcie ukochany przestałby ładować mi druty zwykłego parasola w oczy podczas deszczu!

 4. SStefania:
  Nieprawda, to tylko attention whores i zawsze posysają w gierkach.

  Ty prowokatorko niedobra, ty. :)

 5. SStefania: moja Marta właśnie przetacza się przez Fable 2, wikłając się w kolejne małżeństwa i zdrady.

  teenn: 1vs1 to wygrasz, już bardziej bawi mnie współpraca :) dodaj mnie do listy, to może wpadniemy na siebie

 6. Nie chciałem pisać, że moja Kamila właśnie skończyła Batmana i tnie w Mass Effect na przemian z Trine, bo nie ma się co chwalić. :)

 7. @śledziu: egzoszkielet może pomóc zołnierzom sparaliżowanym od pasa w dół w chodzeniu w pozycji wyprostowanej. Tak jak na filmie „Avatar”.

 8. Moja siostra o jakichś trzech lat gra w Diablo… Nie wiem, czy jest to powód do dumy, ot tak tylko wspominam :)

  Egzoszkielet fajny, ciekawe w jakim kierunku to dalej pójdzie.

 9. zintegrowania z osłonami balistycznymi i pozostałymi systemami, a jak myslisz.

 10. póki co to pomaga dźwigać ciężary.

  ciekawe jak sie w tym biega albo robi fikołki. żołnierz troche wydaje sie ograniczony przez te blachy.

 11. Ciekawe, czy wystarczy wsadzić bambus w tłoki, żeby to gówno unieruchomić. I czy jest odporne na piach.

  Bo jak nie, to na razie nie ma o czym mówić…

 12. „póki co to pomaga dźwigać ciężary.”
  Miniguna? :)

 13. minigun jest nieekonomiczny, odrzucili taki projekt kiedyś.
  w czołgu tez wytarczy „tylko” uszkodzic gąsienice, ale nie takie proste, nie?

 14. Ja nie jestem attention whore i nie przyznam się po stu ilu godzinach skończyłam Okami! Albo nie przyznam się, jakiej płci jestem! O!
  A tak na poważnie i odnośnie egzoszkieletu, to chyba i tak najfajniejsze są te filmowe potwory do walki co strzelają i unoszą ciężary, jak w Matrixie czy Avatarze. Tylko póki Japończycy się za nie nie zabiorą i nie będą próbowali doczepiać skrzydełek i uczyć gimnastyki artystycznej.

 15. Ciekawe, czy wystarczy wsadzić bambus w tłoki, żeby to gówno unieruchomić. I czy jest odporne na piach.

  Najpierw trzeba podejść odpowiednio blisko, a z tym może być problem, jeśli egzoszkieletem kieruje jakiś kozak z czymś wysokokalibrowym w łapie.