Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

telewizja

Misfits


telewizja, varia · komentarzy 6

W ostatnich latach było kilka seriali o superbohaterskich mocach (4400, Heroes), ale żaden z nich nie przyciągnął mnie na dłużej niż kilka odcinków. Jak zwykle w tego rodzaju sytuacji, potrzeba Brytyjczyków aby uczynili temat strawnym. Ba. Aby zrobili z nastoletniej superbohaterskiej dramy jedną z najświeższych rzeczy w temacie z jaką miałem od dawana do czynienia.
więcej…

Gossip Girl – najlepszy serial na świecie


telewizja · komentarzy 25

gossiptitle

Jedna z najpopularniejszych witryn podająca linki do seriali umieszczonych w sieci prowadzi ranking informujący nas o tym, która amerykańska epizodyczna produkcja zajmuje aktualnie pierwsze miejsce w sercach internautów. Jest nią – jak już się domyśliliście – „Gossip Girl”, seria twórców słynnego „The OC”, oparta na książkach autorstwa Cecily von Ziegersar o tym samym tytule. W Polsce produkcja znana jest jako „Plotkara”, emituje ją TVN7, ale fani zapewne i tak wolą kupować ją na DVD. Oglądając pozycje umiejscowione niżej w hierarchii serialowej, długo zastawiałam się, jak doszło do takiego wzrostu zinteresowania „Gossip Girl” – w 2006 roku produkcja wydawała mi się przesadzona i nieciekawa. Wróciłam więc do losów rozpieszczonej elity Nowego Jorku i ze zdumieniem odkryłam, że bawię się świetnie. Zrozumiałam wcześniej niedoceniane zabiegi, zwróciłam uwagę na nowe rzeczy i skomponowałam listę ośmiu czynników, dzięki którym „Gossip Girl” znajduje się w ścisłej czołówce najpopularniejszych seriali Ameryki.
więcej…

Braterski Stalowy Alchemik


animacja, telewizja · komentarzy 12

metaltytul

Najpopularniejszymi obecnie mangami dla chłopców w Japonii są „One Piece”, „Bleach” (który zaraz pojawi się w Polsce), „Naruto” oraz „Fullmetal Alchemist” – triumfujący w wydawnictwie J.P.F. Ostatni komiks dorobił się już dwóch ekranizacji – pierwszą emitował niegdyś kanał Hyper, drugą zaś każdy internauta może właśnie legalnie oglądać na YouTube, z polskimi napisami. Mając na uwadze tak przyjazną emisję, postanowiłam przybliżyć Wam nową serię – „Fullmetal Alchemist Brotherhood”.
więcej…

Przerwany lot świetlika


film, telewizja · komentarzy 29

Firefly

Jeżeli ktoś rzuci nam hasło „serial rozgrywający się w przestrzeni kosmicznej”, naszą pierwszą odpowiedzią będzie zapewne „Star Trek”, następną pewnie „Battlestar Galactica”. W sercach fanów gatunku szczególne miejsce zajmuje jeszcze trzeci, „Firefly”, znany głównie z tego, że w przeciwieństwie do dwóch wyżej wymienionych tytułów, został skasowany w trakcie pierwszej serii, zanim zdołał wykiełkować w wieloletnią sagę.
więcej…

Chowder


animacja, telewizja · komentarzy 37

chowderChowder ma niesamowity apetyt, szczere serce, fioletową czapeczkę i „umysł myślą niezmącony”. Mieszka w Marcepanowie u wielkiego kuchmistrza Mung Dala, który wraz z żoną Truflą i pracownikiem Sznyclem prowadzą firmę cateringową. Bohater sam chce być kiedyś kucharzem, ale póki co zamienia w katastrofę wszystko czego się nie dotknie. Doprowadza do szału swoich współmieszkańców, a widza do śmiechu, jakiego już dawno nie można było doświadczyć na Cartoon Network.
więcej…

The Big Bang Theory i geekizacja stosowana


telewizja · komentarze 32

What makes you think she wouldn't have sex with me? I'm a male and she's a female. - Yes,but not of the same species.
Termin fizyczny „The Big Bang Theory” tłumaczy się zwykle jako „Teorię Wielkiego Wybuchu”. W przypadku serialu polski tytuł ma alternatywne tłumaczenie: „Teoria wielkiego podrywu”. Urban Dictionary podpowiada, że „bang” przełożono dość łagodnie, w stosunku do jego slangowego znaczenia. Równie dobrze tytuł mógłby brzmieć „Teoria Wielkiego Zaliczenia”. I tak po polsku umyka nam urocza dwuznaczność, która streszcza fabułę serialu o fizykach, którzy teorię wielkiego wybuchu znają na pamięć, a na seksie znają się tylko w teorii.
więcej…

How I Met Your Mother


telewizja · komentarze 52

HIMYM
Dzisiejszy wpis popełnił znany serialomaniak, Marcin Łuczak. Zapraszamy do lektury.

Wybierając serial do obejrzenia, kieruję się zazwyczaj opiniami – gatunek czy obsada to już cechy zazwyczaj drugorzędne. Jest jednak jeden gatunek, który najpierw wybieram i dopiero wtedy sprawdzam jakie tytuły go reprezentują. Ten gatunek to sitcom, a mój obecny faworyt (i sądząc po komentarzach pod tym wpisem, nie tylko mój) to „How I Met Your Mother” („Jak poznałem waszą matkę”).
więcej…