Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

film

Misfits


telewizja, varia · komentarzy 6

W ostatnich latach było kilka seriali o superbohaterskich mocach (4400, Heroes), ale żaden z nich nie przyciągnął mnie na dłużej niż kilka odcinków. Jak zwykle w tego rodzaju sytuacji, potrzeba Brytyjczyków aby uczynili temat strawnym. Ba. Aby zrobili z nastoletniej superbohaterskiej dramy jedną z najświeższych rzeczy w temacie z jaką miałem od dawana do czynienia.
więcej…

Scott Pilgrim na ekranie – mniejszym niż oczekiwano


film · komentarzy 9


Mam wrażenie, że postrzeganie „Scotta Pilgrima” w Polsce przypomina nieco postrzeganie Yeti. Widziała go zaledwie grupka badaczy, ale krąży fama, że to coś niesamowitego. Co na to reszta Polski? Nie wiadomo, bo ani komiks, ani film nie dotarły do tzw. szerokiego grona odbiorców. I raczej na razie nie pojawią się w nadwiślańskim trzecim świecie, gdzie wchodzący na rynek brytyjski Amazon jest traktowany jak koloniści z paciorkami.
więcej…

Incepcja


film · komentarze 123

„Incepcja” to jeden z tych filmów, o których wiedziałem, że będą ciekawe, wysłuchałem kilku opinii znajomych, ale jakoś ominęła mnie cała fala pałowania się, jakim wspaniałym dziełem będzie. Do kina poszedłem bez większych oczekiwań, obejrzałem, wyszedłem i dowiedziałem się od innych znajomych, lub znajomych ich znajomych, że właśnie obejrzałem kamień milowy w historii kina. Że co?
więcej…

Animator 2010 – the best of


animacja · komentarzy 6


Festiwal Animator odbywający się w Poznaniu jest obecnie największą imprezą poświęconą animacji w Polsce – jej program obfituje w różnego rodzaju retrospektywy, zarówno poszczególnych autorów jak i tematyczne, filmy dla dzieci, projekcje z muzyką na żywo, i oczywiście, konkursowe krótkie metraże. Wyniki konkursu ogłaszane są podczas gali zamykającej festiwal, a zwycięzca, zdobywca „Złotego Pegaza” otrzymuje 60 000 złotych (brutto). Dzisiejszy tekst jednak nie przybliży wam profilu tegorocznego szczęściarza, ani nie streści co działo się ciągu tygodnia trwania festiwalu. Zamiast tego, proponuje subiektywne „best of”, czyli filmy, które zwróciły moją uwagę i zostawiły z uśmiechem na ustach lub wyrazem głębokiej zadumy na twarzy. Niektóre zaprezentowane zostaną w całości, a w przypadku reszty będzie musiał wystarczyć sam trailer, i nadzieja, że dane animacje znajdą się kiedyś na zbiorczym DVD…
więcej…

Ojamajo Doremi


animacja, anime, Motyw Rodzicom i Dzieciom · komentarze 3

doremi
Dzisiejszy wpis MRiD jest bardziej ciekawostką niż pełną propozycją, gdyż przedstawiany tytuł, „Ojamajo Doremi” (po angielsku „Magical Doremi”), nie trafił nigdy do Polski. Najbliżej oglądać można go było w Niemczech, w czasach pamiętnych bloków anime na kanale RTL2. Mimo to serial zasługuje na szczególną uwagę, jako wesoła, klimatyczna i sięgająca po nietypowe tematy historia dla dziewczynek.
więcej…