in niedziela

n1e9zie7a

'octopus chair' by maximo riera
Niesamowitą krzesłośmiornicę podesłał Michał, dzięki. Więcej zdjęć. Jeszcze tylko biały długowłosy kot i można snuć złowieszczy plan podboju świata.


Ø Komiks4WOŚP nadal działa, a suma wszystkich kwot na licytacjach dobiła wczoraj do 2050zł. Plansza z autografami jest już warta więcej, niż majtki Tap Madl. Dzieje się, więc, a Łukasz wcale nie zwalnia tempa, o:

Co by tu dziś wystawić… polski komiks z oryginalnymi planszami? album po francusku? mangę po angielsku? koszulkę? Tyle możliwości. Pomóżcie.

Także klikajcie i licytujcie, dzieciaki z pewnością będą wdzięczne:
komiks4WOŚP

Ø Tydzień przyniósł nam między innymi młodych mężczyzn w obcisłych strojach: Chrisa Evansa jako Kapitana Amerykę w retrokostiumie z domalowanymi skrzydełkami (yeah!) i Andrew Garfielda jako Spider-mana w emo-mhrocznej lycrze (boo!).

Ø Kreatywności Legomaniaków ciąg dalszy: znana bajka w nowej odsłonie i statek, który być może już widzieliście na Wykopie/Joe Monster (nie żeby któryś z serwisów zalinkował do źródła i napisał coś o twórcy). Przerasta wszystko, co do tej pory wrzucałem w Niedzielach.

Ø Dla odmiany – twórczość w mikroskali: Stonehenge z płatków ryżowych (o, takich). Zdjęcie w oryginalnym kadrowaniu robi nawet większe wrażenie.

Ø Jeśli nie jeży Wam się włos na głowie na hasło „gry jako teksty kultury” i lubicie czasem podumać o nich, poszukać dodatkowych sensów, zestawić z innymi działami kultury, to zapraszam do nowego miejsca w sieci. JawneSny.pl tworzy Olaf Szewczyk, znany z prowadzenia w dodatku „Kultura” w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, gdzie o grach pisał dużo i ciekawie, zapraszając równie ciekawych autorów. Na Jawnych Snach będzie zapewne podobnie.

Ø To jak już jesteśmy w tym kręgu zainteresowań – szybki wywiad z Mirosławem Filiciakiem o jego nowej (względnie, bo trochę czasu już minęło) książce „Światy z pikseli”. Ktoś czytał? Bo ja się ciągle przymierzam.

Ø Dla fana superherosów robienie rzeźb z wody to nic nowego. Ale, hej, robi wrażenie – klikacie tu, a potem w „water sculpture”.

Ø Batman młody nie jest, ale żeby zdążył objeździć setkę (!) Batmobili! Jeśli tego nie określa się „awesome”, to co się tak określa?

Ø Skoro już przy Batku jesteśmy – takiej kreskówki chyba jeszcze nie było, pomysł moim zdaniem jest fantastyczny. Oczywiście w kategoriach parodii, a nie kanonu uniwersum – mam nadzieję, że Grant Morrison to czyta.

Ø Wspominałem tydzień temu o samozwańczym zamaskowanym superbohaterze z Lynwood. Jak się okazuje, policja niekoniecznie go polubiła, chociaż z pewnością martwią się o jego zdrowie.

Ø Nie wrzucam co tydzień panienki w stroju superherosa, bo nie chcę kopiować cudzych patentów. Ale czasem i ja nie umiem się oprzeć, zwłaszcza tak niebanalnej galerii. Jest też trochę zdjęć dla tych, co im z lateksem nie po drodze.

Ø Jak się okazuje plebiscyt komiksroku.pl nadal trwa i potrwa do 29 stycznia, co ogłoszono na Facebooku akcji. Cała akcja aż się prosi o komentarz, no ale poczekamy do końca. Jak patrzyłem rano, głosowało 666 osób. Śledziu wygrywa.

Ø Dzisiejszym teledyskiem mrw zaorał mi kilka dni temu mózg. Uprzedzam, że jest to najgrubszy bangier i najbardziej niszczące hardkor-elektro jakie wrzuciliśmy kiedykolwiek na MD. Przebija nawet Wice Wersa feat. Mrozu „Wyje Alarm” [official video HD], którym niebezpiecznie zbliżyliśmy się do ekstremum. I w dodatku ma Batmana!

P.S. Żarty z Mortal Kombat wciąż na czasie, tego akurat nie znałem.

Skomentuj

Comment

32 Comments

 1. Dzięki za info o stronce Olafa Szewczyka (aczkolwiek, kiedy się klika na Wasz odnośnik, wyskakuje błąd 404).

  Dzisiejszy teledysk, to naprawdę kawał alternatywnej muzy. Trochę dla przeciwwagi, oto co znalazłem przed chwilą na digarcie: http://www.postbox.pl/oszibarack/ . Może jeszcze ktoś nie widział.

 2. Link poprawiłem, brak http. Dzięki.
  Zastanawiałem się długo, czy dać ten klip. Docieramy tam, gdzie przed nami mało kto się zapuścił. :)

  A Oszibarack śliczny, pewnie za tydzień przypomnę go w niedzieli tym, co nie zajrzeli w komentarze.

 3. Na liście Batmobili na pewno brakuje samochodu z ostatniej (rewelacyjnej!) animki Batman: Under The Red Hood ;)

 4. @Cała akcja aż się prosi o komentarz, no ale poczekamy do końca.

  Cała akcja aż się prosi o całą masę komentarzy i myślę, że będzie ich pełno w sieci po zakończeniu.

 5. O to to. Liczę, że Kolorowe nie zawiodą, mimo powiązania z konkursem.

  Już są gdzieniegdzie. Repek się tłumaczy, Daniel Gizicki wytyka niespójności. A Olaf Szewczyk narzeka na grę roku.

  Ja byłem pewien, że to już i rano nawet zacząłem tekst. A potem zobaczyłem, że umknęło mi info na FB i że jeszcze dwa tygodnie. Aczkolwiek daleki jestem od zupełnego zgnojenia całości. Ale na razie, sza. ;)

 6. Z tymi batmobilami to takie se. Brakuje w kilkunastu miejscach informacji, na jakich autentycznych samochodach były oparte – pierwszy z brzegu batmobil Breyfogle’a (chyba go w ogóle nie ma na tej liście nawet), więc takie to trochę na odwal.

 7. Coś nam ostatnio MD się nie aktualizuje.
  Zero nerd newsów z 23go ;)
  A już kolejna niedziela za pasem

 8. Chciałbym uspokoić: to jeszcze nie śmierć, a jedynie śpiączka, z którejś prędzej czy później strona zostanie wybudzona :)

 9. o, miałem napisać właśnie że Motyw umarł. a tu okazuje się że jednak nie.

 10. jak myślicie, czy Chopin trafi do sklepów?

 11. la mayyitan ma qadirun yatabaqa sarmadi
  fa itha yaji ash-shuthath al-mautu gad yantahi

 12. zdechło… szkoda. Gdzie mesjasz jest by Motyw Drogi zmartwychwstał

 13. Zadam istotne pytanie: Motyw drzemie z powodów technicznych, tj. informatycznych, czy to wina ze strony człowieka?

  Trochę nam Was brakuje, i może można wam jakoś pomóc? ;)

 14. Hej,
  wina leży jak najbardziej po stronie człowieka. Ludzi w sensie. Każdy z nas ma inne, nowe obowiązki i stara się wymyślić, jak wszystko pogodzić. Ale jeśli o mnie chodzi, to widzę już światło na końcu tunelu :) W sensie wyjście, nie koniec

 15. Nie, to światło znicza złożonego Twojemu poczuciu humoru.

 16. nie lepiej po prostu zwerbowac 1-2 nowe osoby (…chociazby do samych niedzieeeel) i tylko akceptowac/ nie akceptowac teksty?

  licze na swiatlo w tunelu!

 17. No panowie i panie, brać się do roboty!
  Za długo już trwa ta stagnacja ;)

  Z innej beczki: są jakieś wiadomości od Zuzanny?
  Przy tym, co dzieje się w Japonii, nie jest to chyba niestosowne pytanie?

 18. @Mannlicher
  W polce jestem od października, więc nic mi się nie stało, mojej przyszywanej rodzinie też nie:)

  Jeśli zaś o pisanie tekstów chodzi, to ja na łamach motywu pojawić się mogę już jedynie jako gość lub komentator.

  Myślę natomiast, że panowie kiedyś powstaną jak ten przysłowiowy feniks z popiołów. Potrzeba tylko czasu.

 19. Ooo… Czemu już nie w ekipie? o.O

  Tak totalnie by the way: istnieją może w stolicy jakieś nie-konwentowe zjazdy/spotkania miłośników komiksu i animacji? Tak jak ma się to odnośnie np społeczności typu deviant art itp?