in niedziela

Sunday Express, issue 192

Mechanical Octopus by monsterkookies
Stąd.

Ø Szanse na wybranie się na musical o Pająku – „Spider-man: Turn off the Dark” mam raczej zerowe, pozostaje mi oglądanie filmików i zdjęć. Kolejne medium, w którym można wzdychać do Mary Jane.

Ø Skoro już o wzdychaniu mowa – zobaczcie sobie pewną specjalistkę od cosplay’ów. Mam nadzieję, że gracze się nie zapowietrzą.

Ø Tworzenie obrazów ze słów to jedna z tych umiejętności, które chciałbym posiąść, a nie mam nawet pojęcia, jak zacząć. Juan Osborne mnie inspiruje. Reklamy Dureksa idące tą drogą – już nie. Aczkolwiek zabawnie czyta się słowa, z których ułożone

Ø Ukazała się wreszcie książka „Alan Moore. Wywiady”. Przydatna tym, którzy mają jeszcze cień nadziei na zgłębienie umysłu tegoż twórcy. Dla niezdecydowanych – ma trailer.

Ø Nie ma co wzdychać, ale i mówienie „to było do przewidzenia” jest niewskazane – „Fantasy Komiks” się zmienia na gorsze. Dobrze, że przynajmniej pozostaje na rynku. Na razie.

Ø Z radośniejszych wieści – Bartosz „Sztybor” Sztybor, Piotr „Jaszczu” Nowacki, Tomasz „Asu” Pastuszka wygrali nagrodę publiczności w Holandii – w konkursie Plastieken Plunk. Gratulujemy.

Ø Alfabet gracza.

Ø Ziszczony sen fanów „Mad Max 2”.

Ø I steampunkowe maski, już raczej nie przeciwgazowe.

Ø Zastanawialiście się, jak powstają googlowskie alternatywne loga, tzw. doodle, i kto za to odpowiada? Tu się dowiecie.

Ø Ciekawy kanał YT z krótkometrażowymi horrorami. Jak się okazuje, stoi za nim grupa doświadczonych filmowców, którzy postawili sobie za cel tworzyć małe niezależne produkcje.

Ø Zgrabny filmik, który podsumowuje zgrabnie większość scen typowych dla otwierających większość anime sekwencji. Mnie zauroczył jazgotliwy j-popowy kawałek w tle i od tygodnia nie daje mi spokoju. To remiks utworów Ayumi Hamasaki z płyty „Loveppears”, zawarty na drugim, bonusowym CD. Koszmarny i uroczy zarazem.

Skomentuj

Comment

  1. Ach, brakuje teraz tylko zeby ktos napisal opening do kazdego anime w stylu „doslowna interpretacja”. Metakultura FTW!

Webmentions

  • Upadek Spider-mana | uotewa.com 12/06/2010

    […] którejś z niedziel motyw drogi pisał o tym, że na Broadwayu wystawiany jest musical Spider-man: Turn off the Dark. Zapowiedź […]