in niedziela

Mamy 10 do dwóch setek niedziel…


… bak pełen paliwa, pół paczki papierosów, jest ciemno, a my nosimy ciemne okulary. Jazda!

Dziś głównie filmy, o filmach i filmiki…

Ø Niedziela mija za niedzielą, tymczasem pierwszy od dawna komiks Roberta Adlera ujrzał światło dzienne. Zagraniczne światło, co lepsze. Jako fanboy jego kreski, życzę mu, żeby na tym się nie skończyło.

Ø Tymczasem w Poznaniu rozwija się powoli nowa inicjatywa promująca komiks – nazwana po prostu „Spotkania Komiksowe”, z których pierwsze odbędzie się już za 4 dni. Za organizatorami:

Jest to pierwsze z serii cyklicznych spotkań poświęconych komiksowi. W ich trakcie postaramy się omawiać nowości wydawnicze, prowadzić dyskusje okołokomiksowe oraz zachęcić fanów do wzięcia udziału w różnych konkursach.

Pierwsze spotkanie to prelekcja na temat „Komiks zachodni a komiks japoński” oraz panel dyskusyjny poświęcony znalezieniu różnic i podobieństw pomiędzy komiksami pochodzącymi z tych dwóch kręgów kulturowych. Z komiksem spotkacie się 25 listopada w godz. 18:00 w budynku WSJO przy ulicy Piekary 5 w Poznaniu.
No i brawa za świetny plakat autorstwa KRLa.

Ø A jeśli chcecie na takie spotkanie pójść incognito, zbudujcie sobie taki hełm.

Ø Tymczasem ktoś w Warnerze usłyszał moje biadolenie i mamy oficjalny trailer „Green Lantern”! I kilka plakatów na dodatek. Nie chcę marudzić, ale wałkowany na MD do znudzenia fanowski filmik i zawarta w nim recytacja przysięgi wywołały u mnie mocniejsze ciarki na plecach. Za to oficjalny zwiastun pokazuje wreszcie kostium filmowego Hala Jordana. Fani stworzyli już odpowiedniego gifa i analizę procesu transformacji. A ja narzekam dalej, bo nie podoba mi się faktura stroju przypominająca włókna mięśniowe.

Ø Gry komputerowe inspirują. Ktoś pokusił się o skatalogowanie ptaków występujących w sympatycznej produkcji „Angry Birds”.

Ø Nie wiem, czy kiedyś ten problem dotknie Polski, ale w Stanach jest na tyle poważny, że pojawiła się specjalna reklama społeczna. Wielu ojców ma bowiem problem, jak rozmawiać z dziećmi o tym… No o tym, na „S”.

Ø Z serii: „złe produkcje filmowe, którymi się zachwycamy, ale potem zapominamy ich obejrzeć” – „Cowboys and Aliens” ma już trailer

Ø Galeria zdjęć zdemolowanych gadżetów – ktoś wyraźnie za długo myślał nad tematem. Nie dla fanów Apple o słabym sercu.

Ø Podkradzione z serwisu o grach na „P” – jak śpiewająco narysować Mario.

Ø Kiedyś wrzucałem już coś podobnego – interaktywna gra o zombie zrobiona z połączonych ze sobą filmów na YouTube. Prawie jak paragrafówki.

Ø Jeszcze na osłodę – jedna pani z jednej gry w ładnej wersji

Ø Lois i Clark uczą, jak być bezpiecznym w biurze. Urocze.

Ø Po pięknych renderowanych trailerach „Deus Ex: Human Revolution” przyszedł czas na taki z rozgrywką. I wcale nie jest gorzej…

Ø Nie może w niedzieli zabraknąć jakiegoś starego jak sam internet filmu – np. tego z Hitlerem dowiadującym się o Wolfenstein 3D. Bijcie i krzyczcie, ale ja tego nie znałem.

Ø W Oakland odbyła się wielka parada steampunkowych pojazdów. I wyglądała naprawdę imponująco.

Ø Tu miało być wideo do kawałka The Clash at the Demonhead (znani też jako Metric) ze „Scott Pilgrim vs the World”, który nie opuszcza mojej głowy. Niestety ktoś zażyczył sobie, by nie umieszczano go na stronach. No to wrzucam inny z tego samego filmu. Ale tamtego też posłuchajcie.

Ø OMG, film z nagłówka faktycznie istnieje!

Skomentuj

Comment

  1. Nie wiem czemu i na Alei i tutaj widnieje info, że komiks z rysunkami Adlera JUŻ się ukazał skoro jego premiera będzie mieć miejsce w najbliższą środę (link).

    No i to, że jako pierwszy od dawna ujrzy światło dzienne to też trochę naciągane info – w końcu zeszyty, które wchodzą w jego skład, pojawiały się w ostatnich miesiącach…

  2. Ale jakiś postęp jest. Kiedyś stroje bohaterów miały kaloryfery, sutki, nawet pępki. Teraz kolej na włókna mięśniowe.

  3. @pstraghi – dobrze, że ktoś to śledzi na bieżąco. ;) Był w 3D?

    @arcz – info jest przepisane z bloga Adlera. A np. na bookdepository jest data 7 grudnia. A pierwszy dostępny dla nas, bez kombinowania – niewiele księgarni ma zeszyty, choć wiem, że Ty masz sposób, by do nich dotrzeć. :)

  4. Czytalem kilka recenzji tych androidów. Doceniają styl Adlera, jestem napełniony narodową dumą. Mam nadzieję, że ktoś wyda to w Polsce. Chociaż skoro amazon już do nas wysyła za darmo…

  5. @cyryl – bookdepository.com też, wszystko i od każdej sumy. Zrób sobie prezent na gwiazdkę, wspomóż naszego na obczyźnie. ;)