in niedziela

poranne ziewnięcie przebudzonego nerda, 188

VIVA LA CUISINE FRANÇAISE
Ziew! Dawno nie było niedzieli skoro świt… Mniej więcej, świt, bo właściwie to już koło południa. Tak czy siak – łapcie za kawę i smacznego.

Ø Dzień wypada zacząć mocnym akcentem – takiej Penny jeszcze nie znacie, a chyba warto poznać.

Ø Były czasy, gdy RMF FM było naprawdę dobrym radiem i słuchało się go z przyjemnością. To były stare dobre czasy, na szczęście w sieci nic nie ginie. Nawet JW-23.

Ø Czasem wrzucamy tu jakieś ciekawe budowle z Lego, dziś natomiast informacja o edukacyjnym zastosowaniu klocków – Liga Lego, czyli zawody w programowaniu robotów, o których pisze Edwin Bendyk. Jak dla mnie – genialny sposób na połączenie nauki i pasji.

Ø To jeszcze trochę Lego, tym razem w kombosie z drugą potęgą – Star Wars – pocieszny filmik fabularny, podkradziony z Polygamii.

Ø I jeszcze w temacie dziwnych budowniczych z dziwnych materiałów – co można wykreować w Forge, edytorze do serii Halo. Przyznam, że największy opad szczęki wywołała nie znajdująca się w rankingu – ta rzeźba.

Ø Jaki będzie następny film twórców „Zombieland”? Taki, że już za sam tytuł gotów jestem zarezerwować bilety.

Ø Marvel wypuścił kilka komiksów jakoś nawiązujących do nowego filmu „Tron” – generalnie nie orientuję się, czy miały coś wspólnego poza zmienionymi okładkami, bo te właśnie mnie interesują. A dokładniej tapety z nich – niektóre naprawdę śliczne. Szkoda tylko, że włodarze wielkiego M. są przekonani, że każdy ma panoramiczny monitor… Tak czy siak Iron Man i Kapitan Ameryka FTW. Lepsze to niż crossover z NBA czy wampiry.

Ø Drogi informatyku/fanie komiksów/gier/fantastyki – nie jesteś sam. Są inni, jak Ty, a wasza moda, jest modna. Choć monotonna.

Ø Ajpody ajpodami, ale co powiecie na naprawdę hipsterski Playbutton – przypinkę-odtwarzacz, z jednym słusznym albumem. Przemyślę wersję z „Kill’em All”.

Ø Plakaty filmowe – niekończący się temat rzeka… Tym razem inspirowane modą.

Ø Pięć filmów, które nigdy się nie pojawią… Zaraz, Supermana to już prawie kiedyś zabili.

Ø Jak wykorzystać maszynę do pisania do obsługi komputera. Och, to proste. Co jednak, gdy to komputer zacznie z niej pisać, do Ciebie?

Ø Spóźniłem się na Halloween z 8-bitowym kostiumem, ale może ktoś z Was zrobi sobie taki, przy innej okazji.

Ø Miałem tu wrzucić ostatni hit mojego lokalnego internetu, piosenkę o wielorybie. I wrzucam, ale w korespondencji do „Whale Song” Modest Mouse, która ostatnio obija mi się w głowie i nie chce wypaść.

Ø Ośmiornicą zacząłem, ośmiornicą zakończę – nieświeży już smutny news o losach Paula, tej mundialowej ośmiornicy. Lecz Paul, jak każdy porządny superheros, ma już następcę. To prawie jak… Batman!

Ø I nie mogłem sobie darować – już po święcie duchów, ale ośmiornica-zombie jest zawsze na czasie.

Skomentuj

Comment

  1. jak dawno nie było nic w ogóle. a nie tylko skoro świt. kryzys jaki? czy wszyscy wyjechali do japonii? ;)

  2. TRon z marvelami to tylko „tronizowane” alternatynwe postacie na okladkach. Nic poza tym. Zadne crossover czy „spidermon w swiecie tron”.

  3. No ja też patrzę w agregator rssów z utęsknieniem i coraz rzadziej się pojawia coś z motywu :((((

  4. @JAPONfan

    O ile mnie pamięć nie myli, Marvel puszcza też okolicznościową miniserię rozgrywającą się w uniwersum TRONa.