Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

rise and shine – sunday 187!


niedziela · komentarze 4

Klikaj w obrazek po całość… Podebrane stąd.

Jesień, jesień, czas opadających liści, przemijania i wiatru historii. Czy coś w tym stylu. Ale niedziela być musi. Na rozjaśnienie szarówy za oknem.

Ø Jeśli coś miałoby mnie skłonić do nabycia jabłkofonu lub jabłkopoda, to nowa heavymetalowa wersja Robot Unicorn Attack. Przy okazji w tle podłożyli niegdyś ukochany zespół Blind Guardian. Teorii Konrada, że „power metal jest równie zabawny co cukierkowy pop z lat 90.?” w ogóle nie biorę pod uwagę. A sam Blind Guardian gra w Warszawie w najbliższy wtorek.

Ø Dla tych co wolą hardcore, punk i te klimaty, a także komiksy – polecam urodzinowy koncert Kultury Gniewu – HARDCORE FEST 2010, 23.10 w CDQ. Trochę więcej o samej imprezie – na hardcore.pl 10 lat stuknęło Kulturze znienacka, życzymy setki.

Ø Alexander Shen przerabia postacie z gier na obrazki pięć na pięć pikseli, inspirując się paskowymi ludzikami autorstwa Ashley Browning. In your face, fotorealistyczna grafiko.

Ø Nasi celnicy czuwają. Podrobione transoformersy już nie zagrożą polskim dzieciom. Nie wiem, czy śmieszniejszy jest news czy tytuł.

Ø Pewnie kojarzycie audycję z Radia Kampus/podcast „Słuchanie Zabija”. Jeśli tak, przeskoczcie do następnego Ø, jeśli nie, koniecznie posłuchajcie tego odcinka z muzyką z gier. Dużo dobra i nerdowej muzyki.

Ø W styczniu 2011 DC radośnie obniży ceny zeszytów – z tej okazji kilka tytułów dostanie specjalne okładki, warte chyba rzucenia okiem.

Ø Fanowski trailer „captain America” zdecydowanie robi robotę – jest coś urzekającego w tej prostocie, czy jak kto woli, tandecie. Fanowski trailer „Green Lantern” za to zdecydowanie niszczy. Ale on już kiedyś był, tak go tylko przypominam, z braku oficjalnego.

Ø W cichym kąciku Youtube – „Kids” w wykonaniu kids. Urocze.

komentarze 4

 • Takie bardzo mocno niespecjalne to „in your face”. Wręcz wcale nie „in your face”, ani jedno, ani drugie. Chyba przekroczyło już ostateczną granicę nerdostwa.

 • Jakoś zupełnie mi nie podszedł ten fanowski trailer do CA. Tak jak napisałeś, to tandeta, ale ja nic pozytywnego z niej nie potrafię wyciągnąć.

  Za to fanowski traile GL konkretnie daje radę. Świetnie dobrane sceny, muzyka – po prostu złapano klimat. A oficjalny teaser do GL pojawi się 19 listopada w kinach przez „Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I”

 • nie czaje porównania power metalu do popu. jak w mp3playerze wyskakuje mi black wind fire and steel to ustawiam go na repeat na pół godziny i mam banana na gębie. jak przypadkiem sięgnę po pilota i odpale pseudomusic tlevision i wyskoczy jakaś stara britney to beznamiętnym wyrazem twarzy zmieniam kanał. naciągana ta teoria jak guma od majtasów amerykańskiego spaślaka.

 • dzieki za linka do podkasta z game music.

  @gonz
  bo powerpop to nie Bryśka, a rzeczy typu Blondie, Joan Jett, czy z nowszysch Weezer i New Pornographers.
  porównanie bardzo trafne.

Dodaj komentarz