in niedziela

rise and shine – sunday 187!

Klikaj w obrazek po całość… Podebrane stąd.

Jesień, jesień, czas opadających liści, przemijania i wiatru historii. Czy coś w tym stylu. Ale niedziela być musi. Na rozjaśnienie szarówy za oknem.

Ø Jeśli coś miałoby mnie skłonić do nabycia jabłkofonu lub jabłkopoda, to nowa heavymetalowa wersja Robot Unicorn Attack. Przy okazji w tle podłożyli niegdyś ukochany zespół Blind Guardian. Teorii Konrada, że „power metal jest równie zabawny co cukierkowy pop z lat 90.?” w ogóle nie biorę pod uwagę. A sam Blind Guardian gra w Warszawie w najbliższy wtorek.

Ø Dla tych co wolą hardcore, punk i te klimaty, a także komiksy – polecam urodzinowy koncert Kultury Gniewu – HARDCORE FEST 2010, 23.10 w CDQ. Trochę więcej o samej imprezie – na hardcore.pl 10 lat stuknęło Kulturze znienacka, życzymy setki.

Ø Alexander Shen przerabia postacie z gier na obrazki pięć na pięć pikseli, inspirując się paskowymi ludzikami autorstwa Ashley Browning. In your face, fotorealistyczna grafiko.

Ø Nasi celnicy czuwają. Podrobione transoformersy już nie zagrożą polskim dzieciom. Nie wiem, czy śmieszniejszy jest news czy tytuł.

Ø Pewnie kojarzycie audycję z Radia Kampus/podcast „Słuchanie Zabija”. Jeśli tak, przeskoczcie do następnego Ø, jeśli nie, koniecznie posłuchajcie tego odcinka z muzyką z gier. Dużo dobra i nerdowej muzyki.

Ø W styczniu 2011 DC radośnie obniży ceny zeszytów – z tej okazji kilka tytułów dostanie specjalne okładki, warte chyba rzucenia okiem.

Ø Fanowski trailer „captain America” zdecydowanie robi robotę – jest coś urzekającego w tej prostocie, czy jak kto woli, tandecie. Fanowski trailer „Green Lantern” za to zdecydowanie niszczy. Ale on już kiedyś był, tak go tylko przypominam, z braku oficjalnego.

Ø W cichym kąciku Youtube – „Kids” w wykonaniu kids. Urocze.

Skomentuj

Comment

 1. Takie bardzo mocno niespecjalne to „in your face”. Wręcz wcale nie „in your face”, ani jedno, ani drugie. Chyba przekroczyło już ostateczną granicę nerdostwa.

 2. Jakoś zupełnie mi nie podszedł ten fanowski trailer do CA. Tak jak napisałeś, to tandeta, ale ja nic pozytywnego z niej nie potrafię wyciągnąć.

  Za to fanowski traile GL konkretnie daje radę. Świetnie dobrane sceny, muzyka – po prostu złapano klimat. A oficjalny teaser do GL pojawi się 19 listopada w kinach przez „Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I”

 3. nie czaje porównania power metalu do popu. jak w mp3playerze wyskakuje mi black wind fire and steel to ustawiam go na repeat na pół godziny i mam banana na gębie. jak przypadkiem sięgnę po pilota i odpale pseudomusic tlevision i wyskoczy jakaś stara britney to beznamiętnym wyrazem twarzy zmieniam kanał. naciągana ta teoria jak guma od majtasów amerykańskiego spaślaka.

 4. dzieki za linka do podkasta z game music.

  @gonz
  bo powerpop to nie Bryśka, a rzeczy typu Blondie, Joan Jett, czy z nowszysch Weezer i New Pornographers.
  porównanie bardzo trafne.