in niedziela

n184

* Jak zapewne część z Was słyszała, było o tym całkiem głośno w piątek, więc nie tak dawno, „Duke Nukem Forever” ma zostać ukończony. W 2011 roku, pod skrzydłami innej firmy, Gearbox, której szefowie dekadę byli pracownikami 3d Realms, więc wszystko zostaje w rodzinie. Sama gra pozostaje strzelanka z charakterystycznym bucowatym bohaterem, więc szykujcie się na poważne starcie z własnym dzieciństwem.

* „The Trenches” to nowy, nierozpoczęty jeszcze komiks internetowy autorstwa Scotta Kurtza z PvP Online oraz Jerry’egi Holkinsa i Mike’a Krahulika z Penny Arcade. Istna drużyna marzeń, można by powiedzieć. Stety lub niestety, ich wspólny projekt również będzie kręcił się dokoła gier komputerowych, tym razem z perspektywy osób, które je testują. Pierwszy rysunek przedstawiających bohaterów wygląda dziwnie znajomo.

* Przy okazji wydania pierwszej części „Hectora Umbry” trochę stękałem, że nie poczekano i nie wydano wszystkiego za jednym razem. Blisko półtora roku później, Taurus ogłasza, że wyda zbiorczo pozostałe dwa tomy. Super.

* Marcin Surma ma bloga, na którego wrzuca swoje ilustracje, co powinno starczać za dostateczny powód do zainteresowania się niniejszym adresem. Myk polega jednak na tym, że jednym z tematów jego prac są portrety bohaterów z „Heroes of Might and Magic 2”. Czekam na Sandro.

* Ben „Yahtzee” Croshew znany jest powszechnie z dosyć bezkompromisowych w swoich rozrywkowości recenzji gier. Sam też tworzy gry. I napisał też książkę, którą we wrześniu wyda Dark Horse. „Mogworld” z opisu brzmi trochę jak „Świat Dysku”, z tą różnicą, że główny bohater jest wskrzeszonym przez nekromantę pechowym uczniem pewnej magicznej szkoły. Korzystając z okazji, obejrzyjcie jego recenzję „Duke Nukem Forever”. Tak.

* Wygląda na to, że niegdyś zapowiadany komiksowy projekt Jakuba Kiyuca, „Konstrukt”, wreszcie ujrzy światło papieru. W formie zeszytówek, za którymi tęsknota wiecznie żywa i tak dalej. W planach jest dziesięć numerów, czytelnik masowy i choć wszystko zapowiada się interesująco i na pewno kupię, to w masowość zbytnio nie wierzę.

* Ah, minimalistyczne plakaty z „Gwiezdnych Wojen”, czy kiedykolwiek się znudzicie?

* Ostatnio znowu chodzi za mną Jamie T, z tej okazji więc:

Skomentuj

Comment

  1. Duke Nukem my ass, albo to żart, albo będzie niemożebnie ssało. Bo że dorośnie do hajpu to nie wierzę, nic nie jest w stanie zaspokoić oczekiwań narosłych przez te lata.
    O, komiks o testerach gier. Mam testera w domu (a właściwie on ma mnie) i ten temat jakoś tak wyjątkowo mnie nie rajcuje, lol. Wolałabym zwykły o grach po prostu.
    Gwiezdne Wojny są, a Lego gdzie? Jak to tak, Niedziela bez Lego?
    No i dlaczego Motyw jeszcze nie wrzucił Predatorów Unki? Ja w sumie kiedyś zaczęłam Motyw dla jej komiksów czytać, wprawdzie ten już widziałam i są tu i inne interesujące treści, no ale jakoś ostatnio i tak za wiele się tu nie dzieje, nawet Niedziele coraz krótsze :(

  2. w kwestii plakatów gwiezdnych wojen to nie jest żaden minimalizm