in niedziela

Niedziela 179


Więcej o wykorzystaniu motywu ośmiornicy w politycznej ikonografii poczytacie tutaj

Tym razem w Niedzieli same zwiastuny m. in.: adaptacji komiksu, nowego potworzastego filmu, długo oczekiwanej gry, a także fałszywy zwiastun filmu sprzed lat. Zzzzz

Więc w Stanach trwa komiksowe święto zwane San Diego Comic Con i z całej masy różnej maści informacji i materiałów najbardziej interesuje mnie oczywiście zwiastun serialowych „Żywych trupów”. Nagrany w beznadziejnej jakości, ale co tam. Już od pierwszych scen widać, że wprowadzono nieco zmian w porównaniu z komiksem. Andrew Lincolna znałem dotychczas jedynie z „To właśnie miłość”, ale kto wie, może się sprawdzi w roli Ricka.

Ręka do góry kto korzysta z YouTube’a tak, jak kiedyś korzystało się z Last.fm – jako losowego źródła kawałków do słuchania. Mi się to zdarza, dlatego pomysł na YouTube Radio wydał mi się super. Niestety okazało się, że jest czymś zupełnie innym. Ale nadal działa.

Kosmici! Meksyk! Maski gazowe! Postapo! Do wyboru, do koloru, czyli zwiastun filmu o wszystko mówiącym tytule „Monsters”.

Dobra, kolejny zwiastun. Tym razem do „Lśnienia” z wykorzystaniem przeróbki „Creep” Radiohead, którą można było usłyszeć w zwiastunie „The Social Network”.

No dobra, ale ten będzie już ostatni, bo być w tym tygodniu musi: ten najnowszy reklamujący „Starcraft 2”. Premiera w tym tygodniu, aż trudno uwierzyć. Jak wszystko dobrze pójdzie, to w przeciągu miesiąca dowiem się, czy Raynor wreszcie pocałuje Kerrigan. I tylko trochę żal, że to gra strategiczna, no nie?

Pozostając jednak w temacie filmów, Brad Pitt ma wystąpić w ekranizacji „World War Z” Maxa Brooksa, a sama ekranizacja miotana jest od jednego scenarzysty do drugiego i być może trafi do kin w 2012. Pitt zagra zombie ginące w pierwszej scenie. Albo to widoczne na drugim planie w trzecim.

W kąciku muzycznym zaś londyńskie Hang The Bastard, którego miałem okazję posłuchać w zeszłym tygodniu na festiwalu w Piasecznie i byli świetni. Dum dum duuu duuum duu duududum duuum.

A i w tym tygodniu mógł polecieć tylko ten filmik:

Skomentuj

Comment

  1. hmm, tam w tym trailerze starcrafta to taki widok z orbity jak bomby wybuchają na planecie to żywcem wyjęty z BSG