in varia

Niedziela 178

Niedziela 158

Zakończył się pierwszy rozdział „Scientia Occulta” Łukasza Okólskiego i Roberta Sienickiego. Przy tej okazji autorzy zapowiedzieli, że ich dotychczas znany z internetu komiksu pojawi się również na papierze nakładem Mroja Press. Gdzieś w 2011 roku.

Orange Warsaw Festival nie ma jakiejś specjalnie długiej tradycji, ale podobało mi się, że była w Warszawie darmowa impreza, na której mogłem sobie posłuchać Crystal Method, NERD czy Calvina Harrisa. Po prostu się przejść i zobaczyć. Teraz sponsorem jednak nie jest już miasto, a TVN, więc impreza musi na siebie zarabiać. Ktoś chętny na zapłacenie 900 złotych za miejsce w sektorze VIP aby obejrzeć Agnieszkę Chylińską i Edytę Bartosiewicz? Normalny karnet za dwa dni to 120 złotych, czyli niby nadal taniej niż podobne imprezy, ale… patrz zdanie poprzednie.

Chcecie sprawdzić swoją wiedzę z growych ścieżek dźwiękowych? Możecie to zrobić tutaj. Trudnawe, wszystko brzmi jak Final Fantasy.

Niesamowite, ale „Nine Planets Without Intelligent Life” doczekało się nowego odcinka. Co następne, tekst na Motywie nie będący zbiorem linków? Strach pomyśleć.

Z cyklu „widzieliście to dwa lata temu, ale już zapomnieliście”: płatna ławka.

Czyli film „Sharktopus” istnieje naprawdę? Nawet jeśli nie, to ma fajny zwiastun z udziałem Erica Robertsa. I piosenką przewodnią.

I jeszcze, jak zwykle bezbłędni Improv Everywhere z ich gwiezdnowojennym metrem.

A i najbardziej oczywista rzecz, jaką trzeba było zrobić, czyli mash-up Bale’a z Gibsonem.

Dzisiaj mocno nprowy „Home” od Edward Sharpe & The Magnetic Zeros, o którym przypomniałem sobie przy okazji świetnego zwiastunu fikcyjnej ekranizacji „God of War”.

Skomentuj

Comment

 1. przecież “Home” ma takie fantastyczne video, a wy tu jakąś widokówkę wrzucacie

 2. Quiz z muzyczkami z gier mnie zniszczyl. Trafilem 4 gry, z czego naprawdę kojarzyłem tylko Mario a resztę strzelałem wpisując przypadkowe tytuły.

  Trochę chamsko ze strony twórców, że dali muzykę dopiero z FF10, straciłem masę czasu na wpisywanie poprzednich tytułów.

 3. nawet jeżeli nie oficjalne to weszło na youtuba równocześnie z samym kawałkiem i jest fantastyczne. dla mnie.

 4. Na oficjalnej stronie MySpace Edward Sharpe & Magnetic Zeroes istnieje taka wersja teledysku do „Home”
  http://vimeo.com/11691174

  A co do niedzieli to gratki za pokazanie świetnej akcji w metrze. Czy „ciekawie” zapowiadający się Sharktopus o ile w ogóle powstanie.

 5. jeśli powstaly takie perły kina, jak „mega shark vs giant octopus” (tytul mowi sam za siebie), „treevenge” (o choinkach, ktore mają dość bycia ścinanymi na święta), „poultrygeist” (o kurczakołakach będących skutkiem spożywania fastfoodow serwowanych na indiańskim cmentarzysku) czy „monsturd” (monster = potwór + turd = sraka) – wszystkie te filmy z resztą gorąco polecam – to jestem święcie przekonana, że niebawem będę mogła sycić oczy sharktopusem.

  btw: obojacie sie. tylko zlepki linkow w weekendy.