in niedziela

Niedziela 177

niedziela 177
Ośmiornica odkręcająca słoik

Paweł:
Ø To musiało nadejść. Gdy za sprawą Roberta Sienickiego trafiłem na trailer „Twilight for Guys”, wiedziałem, że to film dla mnie. I dla wszystkich udręczonych wampirami. Nawet w komiksach Marvela są ostatnio wampiry. Czy świecą? Nie wiem, boję się sprawdzić.

Ø Pogubiłem się już w plotkach o amerykańskim remake’u „Akiry”. Jedno jest pewne – tak nie powinien wyglądać.

Ø Dużo się mówi o spłycaniu i ułatwianiu obecnych gier. Ale do tych naprawdę hardcore’owo łatwych jeszcze nie doszliśmy.

Ø Tydzień wąsów już dawno za nami, a ja dopiero teraz trafiłem na tak wspaniałą kolekcję owłosienia… Gdzie jesteś wehikule czasu, gdy go potrzebujemy?

Ø Widzieliście już najnowszy wygłup muzyczny Beardymana? Zobaczcie koniecznie. Beatbox dla niego jest jak pierścień dla Green Lantern – może nim wykreować wszystko.

Ø Był już Darth Vader, a teraz wasz GPS może odezwać się głosem Yody. Przepraszam…. Yody głosem odezwać może się.

Ø Każdy bywalec koncertu metalowego, rockowego, punkowego widział chyba kolesi udających w powietrzu grę na gitarze. Okazuje się, że air guitar to tak popularna i unikalna moda, że o profesjonalistach startujących w International Air Guitar Championship kręci się dokumenty. Film nie jest nowy, ale ja dopiero teraz wpadłem na jego trailer. Nawet Roten Tomatoes się podobał. A mówią, że gracze w „Guitar Hero” są dziwni.

Ø Ciekawe czy pomidorom będzie się podobał „Machete”, z którego zdjęcia własnie pojawiły się w sieci.

Ø Przy okazji – czy zdawaliście sobie sprawę jak ważną rolę w heavy metalu odgrywa harmonijka. Koniecznie posłuchajcie „Enter Sandman”, choć na początku średnio przypomina oryginał.

Ø Gildia informuje o grze komputerowej z Kajkiem i Kokoszem, więc pozwolę sobie za nimi tego newsa powtórzyć. Szkoda, że piszą o tym w takim tonie, jakby nie zdawali sobie sprawy, że prawie identyczna gra już istnieje.

Ø Czyżby powstawał film o Facebooku? Na to wygląda, a zapowiadający go plakat jest całkiem całkiem.

Ø Okazuje się, że dnia, w którym w naszym roku wylądował Marty McFly jednak nie było. Ale za to są buty z przyszłości. Co prowadzi do konkluzji – demotywatory kłamią.

Ø Zdarzyło się Wam wyjechać w miasto i zapomnieć zapięcia do roweru? Ten model ma temu zaradzić…

Ø Bardzo pocieszna i geekowa reklama stacji radiowej.

Ø Marvel wypuścił kozacki teledysk promujący „Shadowland” – komiksowy event, w którym to Daredevil ma stać się największym zagrożeniem dla świata – a przynajmniej dla ulic Nowego Jorku. Po licznych zapowiedziach obawiałem się, że całe wydarzenie nadmiernie się rozrośnie, ale checklista wskazuje, że tak naprawdę wystarczy główna seria i mini „Shadowland”. No i one-shot z niepowtarzalnym Bullseyem.
A sam teledysk:

Skomentuj

Comment

 1. Machete to będzie film roku!

  Poza tym byłem przekonany, że dzisiejszą ośmiornicą będzie oczywiście wyrocznia Paul.

 2. Co do 'Machete’ – w 100% zgadzam sie z przedmowca!

  I przy okazji się pytam – czemu na zdjęciu ilustrującym tą niedziele nie ma ośmiornicy Paula? ;)

 3. w ciągu ostatnich lat już kilkukrotnie słyszałem historie, że „wampiry są w modzie”. prawda jest taka, że nigdy z niej nie wyszły. w ostatnich dwóch dekadach dostawaliśmy przynajmniej jeden znany film o wampirach co dwa lata.

  1992 – Bram Stoker’s Dracula, 1994 – Wywiad z wampirem, 1996 – Od zmierzchu do świtu, 1998 – Blade, 2000 – Dracula 2000, 2002 – Blade 2, 2002 – Królowa Potępionych, 2003 – Underworld, 2004 – Blade 3, 2004 – Van Helsing, 2006 – Underworld 2, 2008 – Zmierzch

 4. Co do filmu „The Social Networking” to nie tyle „czyżby powstawał” ile jest w zasadzie skończony. Premiera w Stanach 1 października, a w Polsce 5 listopada.

  Acha, reżyserem jest niejaki David Fincher.

 5. ten filmik o Akirze to z 2008 roku. a plotki wieści o ekranizacji są coraz gorsze – 2 części, PG-13, Nowy Manhattan…

 6. @harry – nigdy nie zagrzebały się tak w najbardziej kiczowatych pokładach popkultury jak ostatnio. podobnie czarodzieje są lubiani od czasu disnejowskiego Miecza Króla Artura, ale dopiero Potter spowodował że w każdym zakątku ziemi da się kupić piżamkę z koleżką trzymającym różdżkę (tak, to celowa dwuznaczność, choć nienajlepsza)

  @holcman – podobnie jak nie jest rewelacją wiadomość że o historii Facebooka napisano już książkę. rok temu. na podstawie której Fincher skręcił film.

  @Paweł – air gitar to też żadna nowość, masz -20 do geek factora, opuszczasz się…

 7. Przez moment myślałem, że czytam starą niedzielę. Filmik „Akira USA” jest sprzed 2 lat. A „Social Network” ma juz też bardzo fajnie zrobiony teaser-zwiastun.
  Ale to miło być znów wspomnianym na motywie. Twilight for Guys rocks.

 8. Nie chce mi się komentować waszego marudzenia i wyjaśniać po raz kolejny, że w niedzieli nie znajdują się nowości a ciekawostki… ot co.