in niedziela

174 decybele, ryczą wuwuzele!

niedziela 174
Portret Billa Nighy’ego z „Piratów z Karaibów” podesłał Kuba.

Konrad:

* Osobom, które zapomniały tradycyjnie przypominamy o wyborach. Rok temu głosowaliśmy, w tym roku również.

* Snoop Dogg rapujący o Sookie, głównej bohaterce „True Blood”. Jest nawet synchron kelnereczek w blond perukach. Co mi przypomina o obejrzeniu drugiego sezonu serialu, ale to kiedy już naprawdę będę zdesperowany i przygnieciony masą wolnego czasu do zmarnowania.

* Działający pinball zbudowany z lego. Trochę się boję o wytrzymałość klocków, ale grunt, że maszyna robi ping.

* W zeszłym tygodniu pojechałem podlać kwiatki w mieszkaniu dziadka, otworzyłem okna aby wpuścić trochę świeżego powietrza i czekając na przeciąg włączyłem telewizję, której nie mam na co dzień w domu. Włączam TVN i co widzę? Pierwszą „Akademię policyjną”. Czyli w telewizji nic się nie zmieniło. Jednakże odkryłem jedną rzecz – rolkę w filmie miała Kim Cattrall, późniejsza Samantha z „Seksu w wielkim mieście”. Wszystko to przypomniało mi się przy okazji Michaela Winslowa, naśladującego odgłosy maszyn do pisania.

*
Deloran jako limuzyna?
Proszę bardzo.

* „Star Wars: The Old Republic”, czyli gra w którą nie mam najmniejszej ochoty zagrać bo nie po to nie gram w „World of Warcraft” aby tracić czas na jego gwiezdnowojennego klona, ma nowy zwiastun. Może nie tak widowiskowy jak ten z zeszłego roku, ale zawsze dostarcza więcej zabawy niż nowa Trylogia.

* Był „Walc z Baszirem” a teraz przyszedł czas na „Liban”, film o izraelskich czołgistach podczas wojny z 1982 roku. Film oparty o wspomnienia reżysera. Na dodatek kompletnie przegapiłem fakt, że był już w polskich kinach.

* O, OK Go ma nowy wymóżdżony teledysk – warto obejrzeć dla wielkiego finału. A MGMT buduje maszynę. I usypiaaaaa

* Jeśli macie wolną, pustą ścianę, zawsze możecie ją przyozdobić gołymi męskimi tyłkami z zszywek.

* Gdzie jest Waldo? No gdzie?

Paweł:
Ø Wreszcie wydarzyło się coś ciekawego w ramach mundialu! Mówię oczywiście o wybuchu popularności doskonałego instrumentu jakim jest wuwuzela. Wszyscy ją pokochali, a najbardziej internet. Można dodać jej dźwięk do swojej strony, ściągnąć na komórkę lub zagrać samemu. Powstają utwory na wuwuzeli, przepisuje się na nią klasykę, komponuje utwory ku chwale wuwuzeli oraz remiksy dodające ją do wybitnych tekstów kultury, gdzie niewątpliwie jej brakowało. A na Facebooku zawiązała się grupa miłośników. Czyż świat nie stał się piękniejszy? A jeśli ktoś nie wie, o co chodzi – niech klika.

Ø Szykuje się EP-ka od grupy Mastodon. Będzie ona związana motywem muzycznym skomponowanym do kinowej adaptacji komiksu „Jonah Hex”. Premiera tego materiału będzie miała miejsce 29 czerwca – na EP znajdą się cztery kawałki, które powstały na potrzeby obrazu. Oto tracklista podstawowej wersji: „Death March”; „Clayton Boys”; „Indian Theme”; „Train Assault”. A trailer „Jonah Hex” wygląda tak.

Ø Oczekiwanie na premierę gry ciągnie się bardziej od czekania na gwiazdkowe prezenty… Więc czekając na „Marvel vs. Capcom” możecie zabić czas oglądając wywiad z twórcą, nakręcony oczywiście w czasie E3. Przy okazji, ktoś odwalił świetną robotę streszczając całe targi w niecałe 6 minut.

Ø Zespół Megadeth, a dokładniej Dave Mustaine, na potrzeby Guitar Hero: Warriors Of Rock napisał nowy kawałek – „Sudden Death”. Przedsmak można zobaczyć i posłuchać klikając tu.

Ø W oczekiwaniu na trzeciego Batmana od Nolana warto rozejrzeć się po sieci – można trafić na „Batman: City of Scars” – świetny fanowski film o Nietoperzu. Jest Joker.

Ø Amerykanie i Kanadyjczycy (i nie tylko) już dziś obchodzą Dzień Taty – to wideo ma z tym nawet coś wspólnego, ale przede wszystkim Was rozbawi.

Ø Były tu różne dziwne rzeczy, ale tatuaży na stopach chyba jeszcze nie było… W podobnym klimacie – iluzja z bodypaintu.

Ø „Tetris vs. Contra”! Głupawe…

* W dziale muzycznym nowy kawałek Blood Command, który tak jak poprzednie, robi robotę:

Skomentuj

Comment

  1. Przepraszam, ale co to znaczy, że „teraz przyszedł czas na „Liban””? Ten film miał swoją światową premierę w zeszłym roku na festiwalu w Wenecji. A tym jak czerstwy jest to news niech świadczy to, że „Liban” od ponad miesiąca jest w polskich kinach. A po wakacjach będzie na DVD.

  2. Pinball oraz tatuaże świetne. Co do tatuaży to mi się najbardziej spodobał ten wykorzystujący motyw Pac-Mana. Dzięki też wielkie za przedstawienie Blood Command, bo zespół jest niesamowity ;)