in niedziela

Niedziela 173 – wieczór zły

173
W ilustracji maczała macki Becky Cloonan


Zaspany Konrad:

* Za dwa tygodnie w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja Bałtyckiego Festiwalu Komiksowego. Całkiem obfity program imprezy znajdziecie tutaj, dla każdego coś się znajdzie.

* Wydawcy przygotowali na BFK kilka różnych premier komiksowych, z których najbardziej czekam na dziesiąty tom „Żywych Trupów”, ten w którym coś zaczyna się wreszcie dziać.

* W dniach 30 czerwca – 20 lipca na Krakowskim Przedmieściu 60a, w Warszawie, odbędzie się wystawa winylowych figurek, figurynek i zabawek Designer Toys II. Ja się wybieram oczywiście.

* Po co ograniczać się do postaci ze świata Gwiezdnych Wojen w sosie Hello Kitty, skoro można od razu pokazać też te ze Star Treka. Słodkie, oczywiście.

* Jeśli chcecie, możecie wylać ropę na strony internetowe powiązane z koncernem BP – odpowiedzialnymi za wiadomą katastrofę w Zatoce Meksykańskiej. Wystarczy ściągnąć odpowiedni plugin do Firefoxa. Właściwie, plugin wylewa ropę na cały ekran.

* Przy okazji, możecie wziąć udział w konkursie na nowe logo koncernu.

* Znane z Facebooka „Lubię to” coraz bardziej wykracza poza granice serwisu społecznościowego. Jeżeli macie dużo papierkowej roboty i chcecie odpowiednio zmotywować swoich współpracowników, możecie kupić specjalny stempel. Niestety na razie w wersji angielskojęzycznej. Ok, nie możecie, bo to tylko pojedyncza sztuka, ale nie wierzę, że ktoś nie wykorzysta pomysłu dalej.

* A skoro o stemplach i Facebooku – to rzecz dla rodziców: wysyłasz zdjęcie odcisku rąk i stóp swojego dziecka i otrzymujesz odpowiednie pieczątki.

* Jeśli zastanawialiście się, co słychać u Ralpha Macchio, oryginalnego Karate Kida, to teraz już wiecie.

DarePaweł:

Ø Jeśli macie chwilę i akurat nie wiecie w co kliknąć, to może wspomożecie akcję „Wyślij Lema w kosmos” – chodzi o nadanie pierwszemu polskiemu satelicie imienia tegoż pisarza. Kliknąć można tu, a przyznacie, że pozostałe nazwy to żadna konkurencja. Cała akcja zaczęła się tu, a rozwinęła się tak.

Ø No i wydało się, jakie będzie trzecie uniwersum w coraz ciekawiej zapowiadającej się grze „Spider-man: Shattered Dimensions”. Są też już pierwsze wrażenia. Nie jestem zaznajomiony z futurystycznyn uniwersum 2099, ale z gameplayu wygląda na to, że dostaniemy godne zastępstowo dla gier z Iron Manem, które ssą niemiłosiernie…

Ø …bo może należałoby zrobić grę z prawdziwym Iron Manem – można by wykorzystać planowane kontrolery ruchowe.

Ø Od jakiegoś czasu ostrzę sobie zęby na nadchodzący event z Daredevilem – „Shadowland” – a Marvel tylko podgrzewsa moje zainteresowanie takimi teaserami jak te dwa. Postać Matta od dawna różni się od większości herosów Marvela – czyżbym miał się doczekać trwałej zmiany jego status quo? Pewnie będzie jak zwykle – im więcej w zapowiedziach, tym mniej w treści. Ale iskierka nadziei pozostaje.

Ø Zbliżające się targi E3 sprawiają, że pojawia się masa nowych materiałów z nadchodzących gier – ot choćby trailer „Scott Pilgrim vs The World”, która będzie dosłownie tym, co ma w tytule – bijatyką ze Schottem przeciwko całemu światu. Za smakowitą growo-komiksową oprawę pikselartową odpowiada Paul Robertson – cytując Konrada – „autor wykręconych animacji, m.in. Kings of Power 4Billion%. Raczej nie dla dzieci”. Całość niestety póki co tylko dla konsol Sony.

Ø Z innych wartych uwagi zwiastunów – ten „Mortal Kombat”, które wraca do korzeni i ten „Marvel vs. Capcom 3”, w którym będzie Deadpool – za chwilę nie będzie medium ze znaczkiem Marvela, w którym ta postać się nie pojawia. Ale czy to źle?

Ø Co do Mortala, to czynione są też zakusy na nowy film

Ø Jeśli jeszcze nie graliście w „Super Mario Crossover”, a macie sentyment do starych gier, to koniecznie nadróbcie tę produkcję. A przy okazji możecie popatrzeć, jak męczy się z nią sam twórca. Chwilami nawet Angry Video Game Nerd wymięka.

Ø Z serii: „Ludzie budujący coś, by potem pokazać się w sieci” – portret Jokera z kostek Rubika

Ø Inni zaś budują transporter opancerzony Rhino – choć zaraz, może to stara reklama „Dawn of War II”.

Ø Weźmy 100 hełmów Dartha Vadera i dajmy je 100 artystom – na żer ich artystycznej imaginacji. A oto efekt

Ø A znacie już nowy mem? Jeśli nie to, Keanu będzie bardzo smutny.

Ø Na koniec – kolejna infografika – tym razem startrekowa.

Ø Wprawdzie w Kanadzie raczej pada ostatnio, ale w kąciku muzycznym i tak solidaryzuję się z uciskaną upałami Polską:

Skomentuj

Comment

 1. Daredevil jako zły? Może po prostu przestanie być harcerzykiem wierzącym w system i bedzie kumplem Punishera.

 2. Polska przestrzeń mierzalna jest całkiem spoko nazwą dla satelity, moim zdaniem.

 3. Mnie się wydaje, że to już trzecia edycja BFK w tym roku będzie.

 4. Looknijcie na zdjęcia z wrocławskiej wystawy winylowych, szczególnie na to, na którym widać nazwisko pewnego fotografa :)Brzmi podejrzanie znajomo.

 5. „Are you sure you’ve never slept with anyone else?
  „no one but you…”
  I lol’d

 6. że pozwolę sobie na małą reklamę, może w tym miejscu kogoś to zainteresuje: jako że na soupie nie znalazłem niczego, co by godnie wypełniało tę lukę, to założyłem dzisiaj gwiezdnowojenną grupę, pod całkiem ładnym adresem: http://starwars.soup.io/ .

 7. @nowacki
  Pozwalaj sobie, bo to fajne jest. Dodaję do rssów i czuję, że będzie się dobrze uzupełniać z niedzielami. :)