in niedziela

172 z dużą dawką Marvela

Doctor Octopus
Aż dziw, że dotychczas nie było tu najbliższej (najbliższego?) komiksiarzom ośmiornicy. Interpretacja fotograficzna: Ian Pool. – P.

Konrad:
* Wygląda na to, że drugi album „Pierwszej brygady” jednak kiedyś powstanie. Po wymiksowaniu się z projektu Janusza Wyrzykowskiego, za rysunki zabrał się Rafał Bąkowicz. Na stronach „serii” możecie przeczytać kilka plansz, które wcześniej pokazywano w wersji Wyrzykowskiego – niestety zostały one zdjęte z sieci, więc trzeba będzie poczekać aż Łukasz wróci do sieci i sięgnie po swojego pendriva. Reakcję na zmianę są mieszane, mi się rysunki Bąkowicza podobają.

* Tymczasem już niedługo Kultura Gniewu wyda komiks Januarego Misiaka pt. „Siedem tygodni”. Kilka przykładowych plansz zobaczycie tutaj.

* Frank Miller będzie robił komiks o Xerksesie, tym złym Persie, co chciał podbić Grecję i po drodze zabił Leonidasa. Czyli taki prequel do „300” niby. No fajnie, fajnie. Zief.

* Jakie mogą być pierwsze materiały dotyczące ekranizacji „Żywych Trupów”? Makijaż zombie. Czuję się jakbym oglądał filmik poświęcony „Fallout: New Vegas”, którego autorzy skoncentrowali się głównie na pokazaniu broni i efektownych zgonów mutantów.

* Bartek Szymkiewicz zasunął mi linkiem do filmu dokumentalnego o ROFLConie, konwencie miłośników internetu. To impreza, na której spotykają się fani i twórcy tych wszystkich śmiesznych filmików, virali, blogów itd. Fascynujące.

Paweł:
Ø W tym tygodniu szczególnie dużo uwagi poświęciłem oglądaniu mężczyzn w obcisłych trykotach. Chodzi oczywiście o pokazane publicznie filmowe kostiumy Kapitana Ameryki i Thora. O Kapitanie najpierw krążyły plotki, za to Thor znienacka uderzył z pełną siłą. I o ile podoba mi się nieco zmieniony kostium Kapitana, z hełmem zamiast kaptura, to nie bardzo rozumiem pistolet u pasa. Halo, to jest Steve „Prawość, fair play, wielkie frisbee” Rogers! Nawet pozy są te same. Z kolei świecący młot Thora to jakiś koszmar i potencjalny hit dla branży zabawkowej.

Ø A skoro już jesteśmy przy Marvelu – jeśli ktoś zaczyna dopiero przygodę z komiksami spod tego szyldu, na pewno doceni krótki przewodnik po najważniejszych wydarzeniach uniwersum. Albo i nie…

Ø Być może niedługo problemy transportowe i paliwowe rozwiąże Mondospider – pierwszy na świecie elektryczny pojazd kroczący. Może porusza się wolnej od samochodu, ale za to w jakim stylu.

Ø Gwiezdnowojenna limitowana kolekcja Adidasa już niemalże się wyczerpała, a ja dopiero teraz trafiłem na reklamę, która sprytnie poszerza znaną scenę w znanej kantynie o kilka znanych skądinąd postaci, oczywiście odpowiednio ubranych…

Ø Rujnowania wyidealizowanego obrazu księżniczek Disneya ciąg dalszy – były już u nas w wersji horrorowej, czas na wyzywającą. Albo wulgarną, jak komentują niektórzy na podlinkowanym blogu. Prace są częścią kalendarza, który narysował znany, choćby z Marvela, J. Scott Campbell.

Ø Fani „Drużyny A” czekając na film kinowy zechcą zapewne odświeżyć sobie serial – najlepiej nabywając limitowaną edycje w idealnie akuratnym opakowaniu.

Ø Nie wiem, jak on znajduje na to czas pośród kosmicznego nawału obowiązków, ale gdybym mieszkał w stanach, to miałby mój głos.

Ø Skąd się biorą moce superherosów? Wystarczy kombinacja odpowiednich pierwiastków
.
Ø A teraz… YouTubowe szaleństwo!

Ø Oraz specjalna sekcja poświęcona Lady Gadze.

Ø A ponieważ muzyka i filmiki były wcześniej, to na koniec nietypowo obrazek:
summertroopers
Ø No ewentualnie zawsze można obejrzeć jeszcze raz niesamowity trailer „Deus Ex 3”. I zacząć się bać o poziom gry…

Skomentuj

Comment

17 Comments

 1. miałem popracować trochę, Pawle, ale teraz się zmienię w trzydziestoletniego wilkołaka. I kupię sobie Drużynę A w kolekcjonerskim packu. Bajer!

 2. Zaraz tam „bać”. W końcu jest nadzieja, że jak za dawnych czasów będzie się grać w Deus Ex aż do padnięcia ze zmęczenia :) BTW trailer miażdży swoim wykonaniem.

 3. o Deus Ex się nie boję. Trailer wykonany świetnie, zapowiada że będzie dużo akcji, ale nie jest powiedziane że nie będzie można grać tak jak się chce, jak to było w „pierwszej” części

 4. Może Steve ma tam po prostu jakiś paralizator albo taki wystrzeliwany han na nitce, co miał Batman?

 5. SStefanio, mam nadzieję, że to właśnie linka z hakiem, ale obawiam się, że zechcą ze Steve’a zrobić nieco większego badassa i dać mu kilka cech Bucky’ego – w tym broń palną.

 6. Prawdę mówiąc to pistolet u Capitana ma sens. W końcu to bohater wojenny. A niech ma ten postolet i go używa jak Fantom jak z tego (Fantoma znaczy się) zrobili to co zrobili.

 7. epicka niedziela, spędziłem chyba ze 40 minut na czytaniu i oglądaniu, a i tak robiłem to bardzo pobieżnie.

 8. ale coś słabo z tymi bibliotekarkami, nawet dredy i wzorzyste rajstopy nie uratowały strony wizualnej tego teledysku.
  w mojej bibliotece uniwersyteckiej ładniejszą mają kadrę.

 9. wiedziałem, że jest jakaś tajemna więź pomiędzy zawodem bibliotekarza i banjo.