in niedziela

Niedziela 170

niedziela 170
Życie w głębinach jest dziwne

Tydzień minął pod znakiem dwóch wzniosłych rocznic:

22 maja 1980 roku światło dzienne ujrzał „Pac-Man”, żarłoczna żółta kulka, która ciągle czeka na swoją godziwą ekranizację. Gdzie jest Jerry Bruckheimer kiedy najbardziej go potrzebujemy? W ramach obchodów Google podmieniło swoje logo na głównej stronie wyszukiwarki na pacmanową grę. Jej autorem jest Polak, Marcin Wichary, który udzielił swoim kolegom z pracy fascynującego wywiadu. Czy wiedzieliście, że oczy duszka na ułamek sekundy przed skrętem zdradzają, w którą stronę skręci? Niedługo gra ze strony zniknie, ale powinniście ją znaleźć w archiwum nagłówków, czy też doodli.

21 maja 1980 roku do kina trafiło z kolei „Imperium Kontratakuje”, środkowa część pierwszej, dla niektórych jedynej, trylogii Gwiezdnych Wojen. Czy „Imperium” jest najlepsze? Na pewno jest lepsze od „Powrotu Jedi”. Ale jako zamknięta całość „Nowa Nadzieja” i tak wygrywa. Z okazji doniosłej rocznicy zupełnie niepoważny facebookowy profil Dartha Vadera.

Przy okazji, Tomasz Zych przeszedł Facebooka – dołączył do tak wielu grup, że system nie pozwolił mu na więcej. Gratulujemy! Komunikat „Jesteś w zbyt wielu grupy. Musisz jakąś opuścić, aby dołączyć do inne” na zawsze pozostanie w pamięci. Ale to dobra okazja do przypomnienia zabawnego tekstu Tomka o życiu zaklętym w facebookowych grupach.

„Kapitan Sheer” Marcina Podolca i Roberta Wyrzykowskiego po przetłumaczeniu na język angielski został opublikowany na internetowych witrynach Top Shelfu. Historia zatoczyłaby zabawne koło, gdyby w którymś momencie Top Shelf zdecydował się na wydanie w Stanach albumu z perypetiami szczurów, który u nas wypuści w czerwcu Kultura Gniewu.

Zmagający się z nadgodzinami Robert Sienicki, autor The Movie, nie ma czasu na rysowanie swojego własnego komiksu, więc od jakiegoś czasu pomagają mu w tym znajomi rysownicy. Przy okazji ciekawy fakt: Robert potrafi zjeść pół kilo boczku ot tak, popijając kakaem. Minął tydzień od kiedy musiałem na to patrzeć i nadal nie potrafię się pozbierać.

We wtorek, 25 maja, oficjalnie wystartują Warszawianki.pl, serwis dla warszawskich kobiet. Wspominam o nim tutaj, bo na jego łamach będzie publikowany komiks Filipa Lipińskiego i Dominiki Węcławek, znanej popularyzatorki komiksu w mediach stołecznych i nie tylko. „Czwórka na pokładzie” to autobiograficzna historia o ciąży, dzieciach. I najpewniej o Warszawie. Przykładową planszę zobaczycie tutaj.

Krótki, celny skecz o tym co zrobić, aby superbohaterskie filmy były zdatne do użytku. To ilu superłotrów użyliście w poprzedniej części?

W ramach przerwy muzycznej „Crater Face” – film animowany o miłości autorstwa Skylera Page:

Oh, porównanie wielkości bohaterów filmów animowanych Disneya, na które wszyscy czekali. Albo i nie.

Znakomity, „inteaktywny” billboard
przekonywujących mieszkańców Amsterdamu, że warto reagować na przemoc. W tym wypadku wymierzoną w sanitariuszy.

Macie 500 dolarów na zbyciu? Zawsze możecie je przeznaczyć na produkcję własnego filmu ze świata Aliens vs Predator. Efekt może być nawet ciekawszy niż kinowe filmy. Ok, o to nietrudno akurat.

Paweł gdzieś kursuje po kanadyjskiej głuszy i nie mógł przygotować Niedzieli, ale nie mam wątpliwości, że wspomniałby o tej wspaniałej replice Batpoda. Niestety, ta wersja nie potrafi wywrócić ciężarówki do góry nogami.

Tymczasem, pogromcy duchów znowu atakują. Ten filmik nie pokazuje pierwszej próby, kiedy ochrona biblioteki na widok czterech gości z dziwną bronią wezwała oddział antyterrorystyczny.

I na koniec kolekcja komiksowych ciast. To z Rorschachem rządzi.

Skomentuj

Comment

13 Comments

 1. „Przy okazji ciekawy fakt: Robert potrafi zjeść pół kilo boczku ot tak, popijając kakaem. Minął tydzień od kiedy musiałem na to patrzeć i nadal nie potrafię się pozbierać.” dzięki za tę informację. Miałem go zaprosić do siebie ale chyba się rozmyślę po tym :|

 2. jej…
  moze to nie to, co boczek i kakao, ale tort Rorschachowy jest piękny…

 3. o kucze, dzisiaj mega rzeczy w linkach <3

 4. Drogi Motywie Drogi,

  Dzięki za polecenie w zeszłym tygodniu Portala. Ubawiłem się setnie.

 5. Wydaje mi się, że w wielkościach postaci z Disneya jest błąd. Jake (Rescuers Down Under) nie był o tyle wyższy od Bernarda i Bianci.

 6. @superunit – ciekawe jak duze straty powoduje istnienie motywu drogi:]:]

Webmentions

 • Najczęstsze błędy rysunkowe | Rysownik.com 05/26/2010

  […] Motyw drogi napisał, że przeszedłem Facebooka – mają rację. To jak we wszystkich grach, w których […]

 • Najczęstsze błędy rysunkowe « Tomasz Zych Blog 05/26/2010

  […] Motyw drogi napisał że przeszedłem Facebooka. Mają rację. (to jak we wszystkich grach w których da się […]