in niedziela

167

niedziela 167
Linka do przepisu na słoną ośmiornicę z masy solnej podesłała Agnieszka Kostrowiecka. Dziękujemy!

Świętujący flagę Konrad

* Podobno „Pułapka na myszy” nigdy nie działa. Miałem okazję grać tylko raz i chyba działała. Kiedy to było. Jak przez mgłę wydaje mi się, że w latach 90. na którymś z niemieckich kanałów oglądałem cały teleturniej będący gigantyczną wersję gry planszowej. Hmm.

* Dwa lata temu linkowałem na Motywie do krótkiego filmu animowanego pt. „Pyrats”, wszyscy go znamy i kochamy. Dopiero jednak dziś skojarzyłem, że został potem wykorzystany w „Heavy Rain” na PlayStation 3, jako jedna z kreskówek, którą oglądał syn jednego z bohaterów. Jeżeli zastanawialiście się, jak nazywały się pozostałe dwie animacje wyświetlane w grze, to były to „Voodoo” i „Cocotte Minute”.

* Nie, to nie jest ten sam pomysł, na jaki wpadli niedawno Piotrek Nowacki i Bartosz Sztybor na łamach któregoś z zinów. To krzyżówko-komiks, w którym niektóre panele są wykorzystywane w dwóch paskach na raz.

* Zegar, który dosłownie podaje godzinę. Rozumiecie żart – dosłownie, hy hy, hihi, ho ho. heh.

* Gideon Slife postanowił się zabawić i zrobić plakaty do „Zagubionych”. Do każdego odcinka zagubionych. Urocze.

* Zombie Vader i zombie Imperator? Halo, co w tym nowego?

* Mapy europejskich stereotypów. Na razie niestety jedynie francuskich, niemieckich, włoskich, bułgarskich i amerykańskich. Bjork.

* O, Fil zrobił swoją własną winylową zabawkę.

* Te portrety muzyków wykonane z taśm magnetofonowych są świetne. Do pełni szczęścia brakuje, aby były zrobione z taśm na których była nagrana ich muzyka.

Canadian Paweł:
Ø Jesteście ciekawi bogatego świata robotów? Tych realnych, towarzyszących nam na co dzień. Obejrzyjcie je na tej ładnej infografice.

Ø Co mają wspólnego komiksy i Stalowa Wola? Otóż tam urodził się niejaki Grzegorz Rosiński. I tam też ma powstać park rozrywki poświęcony Thorgalowi.

Ø Mycie samochodów to niezbyt efektywny sposób na zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. Chyba, że robi się to w stroju Księżniczki Lei. Tak, w tym stroju…

Ø Kojarzycie plakat z okresu drugiej wojny światowej, z hasłem „Keep calm and carry on”? Kiedyś motywował brytyjskich żołnierzy, dziś stał się internetowym memem, z dziesiątkami wariacji. Teraz możecie sobie zrobić własną, dzięki keepcalm-o-matic.

Ø O „Modern Warfare 2” napisano już chyba wszystko. Ale czy ktoś próbował tę grę przekonwertować na 2D? Otóż tak

Ø Ilu z Was po wyjściu z „Iron Mana 2” zamarzyło o takiej zbroi? Pewnie wielu, ale niestety nauka nie ma dla Was dobrych wiadomości. Podejrzewam, że książka autora artykułu, zatytułowana „Physics of superheroes” obraca wniwecz więcej fantazji.

Ø Na pocieszenie możecie zbudować sobie własny pierścień Green Lantern. Świecący, by rozjaśniał wam każdą blackest night.

Ø A ponieważ Zielone Latarnie pochodziły z różnych planet, to nikt nie zdziwi się, gdy pierścień założycie razem ze strojem ośmiornicy – także wykonanym samodzielnie.

Ø Nie wiem, czy to vintage, czy może art déco – ale podobają mi się te plakaty z superherosami.

Ø Ten blog jest po japońsku (albo i nie), ale mimo tego warto zajrzeć – wygląda na to, że ktoś przerabia Barbie i jej Kena na całkiem ciekawe figurki znanych postaci.

Ø Wideo tygodnia: Cupcake Cannon. Obejrzyjcie, nie pytacie: co to? po co? dlaczego? I tak nie znam odpowiedzi, co ten filmik w sobie ma…

Skomentuj

Comment

12 Comments

  1. Z nieznanych mi przyczyn wrzucenie modernistyczengo plakatu na efekt starej kartki nie jest ani vintage ani fajne, Zwlaszcze ze te plakaty sa… średnie. W najlepszym wypadku.

  2. Dlatego napisałem, że się nie znam. Może faktycznie nie są wyszukane, ale mi się podobają, rzecz gustu.

  3. dobry save, Pawle, bo blog jest po koreańsku, nie japońsku, ale teraz nikt się nie może po Tobie przejechać :D

  4. Ja po prostu znam już trochę czytelników Motywu – wiedziałem, że znajdzie się ktoś, kto orientuje się w językach azjatyckich lepiej ode mnie. :)

  5. Zbroja Iron Mana, zbroją Iron Mana, ale te komputery i hologramy to już niedługo będą w użytku codziennym, prawda? Prawda?!

  6. wiedziałam! jeszcze tylko stoły holograficzne z Avatara.
    Tylko jak to wszystko pomieścić w pokoju Oo….

    Link nie działa:(