Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

167


niedziela · komentarzy 12

niedziela 167
Linka do przepisu na słoną ośmiornicę z masy solnej podesłała Agnieszka Kostrowiecka. Dziękujemy!

Świętujący flagę Konrad

* Podobno „Pułapka na myszy” nigdy nie działa. Miałem okazję grać tylko raz i chyba działała. Kiedy to było. Jak przez mgłę wydaje mi się, że w latach 90. na którymś z niemieckich kanałów oglądałem cały teleturniej będący gigantyczną wersję gry planszowej. Hmm.

* Dwa lata temu linkowałem na Motywie do krótkiego filmu animowanego pt. „Pyrats”, wszyscy go znamy i kochamy. Dopiero jednak dziś skojarzyłem, że został potem wykorzystany w „Heavy Rain” na PlayStation 3, jako jedna z kreskówek, którą oglądał syn jednego z bohaterów. Jeżeli zastanawialiście się, jak nazywały się pozostałe dwie animacje wyświetlane w grze, to były to „Voodoo” i „Cocotte Minute”.

* Nie, to nie jest ten sam pomysł, na jaki wpadli niedawno Piotrek Nowacki i Bartosz Sztybor na łamach któregoś z zinów. To krzyżówko-komiks, w którym niektóre panele są wykorzystywane w dwóch paskach na raz.

* Zegar, który dosłownie podaje godzinę. Rozumiecie żart – dosłownie, hy hy, hihi, ho ho. heh.

* Gideon Slife postanowił się zabawić i zrobić plakaty do „Zagubionych”. Do każdego odcinka zagubionych. Urocze.

* Zombie Vader i zombie Imperator? Halo, co w tym nowego?

* Mapy europejskich stereotypów. Na razie niestety jedynie francuskich, niemieckich, włoskich, bułgarskich i amerykańskich. Bjork.

* O, Fil zrobił swoją własną winylową zabawkę.

* Te portrety muzyków wykonane z taśm magnetofonowych są świetne. Do pełni szczęścia brakuje, aby były zrobione z taśm na których była nagrana ich muzyka.

Canadian Paweł:
Ø Jesteście ciekawi bogatego świata robotów? Tych realnych, towarzyszących nam na co dzień. Obejrzyjcie je na tej ładnej infografice.

Ø Co mają wspólnego komiksy i Stalowa Wola? Otóż tam urodził się niejaki Grzegorz Rosiński. I tam też ma powstać park rozrywki poświęcony Thorgalowi.

Ø Mycie samochodów to niezbyt efektywny sposób na zbiórkę pieniędzy na szczytny cel. Chyba, że robi się to w stroju Księżniczki Lei. Tak, w tym stroju…

Ø Kojarzycie plakat z okresu drugiej wojny światowej, z hasłem „Keep calm and carry on”? Kiedyś motywował brytyjskich żołnierzy, dziś stał się internetowym memem, z dziesiątkami wariacji. Teraz możecie sobie zrobić własną, dzięki keepcalm-o-matic.

Ø O „Modern Warfare 2” napisano już chyba wszystko. Ale czy ktoś próbował tę grę przekonwertować na 2D? Otóż tak

Ø Ilu z Was po wyjściu z „Iron Mana 2” zamarzyło o takiej zbroi? Pewnie wielu, ale niestety nauka nie ma dla Was dobrych wiadomości. Podejrzewam, że książka autora artykułu, zatytułowana „Physics of superheroes” obraca wniwecz więcej fantazji.

Ø Na pocieszenie możecie zbudować sobie własny pierścień Green Lantern. Świecący, by rozjaśniał wam każdą blackest night.

Ø A ponieważ Zielone Latarnie pochodziły z różnych planet, to nikt nie zdziwi się, gdy pierścień założycie razem ze strojem ośmiornicy – także wykonanym samodzielnie.

Ø Nie wiem, czy to vintage, czy może art déco – ale podobają mi się te plakaty z superherosami.

Ø Ten blog jest po japońsku (albo i nie), ale mimo tego warto zajrzeć – wygląda na to, że ktoś przerabia Barbie i jej Kena na całkiem ciekawe figurki znanych postaci.

Ø Wideo tygodnia: Cupcake Cannon. Obejrzyjcie, nie pytacie: co to? po co? dlaczego? I tak nie znam odpowiedzi, co ten filmik w sobie ma…

komentarzy 12

Dodaj komentarz