in niedziela

sunday one six six, here’s a youtube mix

niedziela 166

kilometry na godzine

* Komiksowa Warszawa nadal trwa, jeśli nie macie nic w planach na niedzielne popołudnie, to w Centralnym Basenie Artystycznym nadal odbywają się spotkania i trwa giełda.

* Z cyklu „kreatywne zabawy”: weź ulubioną książkę do ręki, otwórz na 100 stronie, a następnie zrób komiks na jej podstawie. Zaczął Jason Turner, ale co stoi na przeszkodzie, abyście i Wy się tak zabawili?

* Jeśli jesteście w nastroju na wypełnienie patriotycznego obowiązku, to na Zudzie całkiem nieźle radzi sobie Sebastiana Jaster ze swoim komiksem „Dan + Clue” – aktualnie jest już na trzecim miejscu. Głosowanie trwa do 30 kwietnia, więc może jeszcze się uda zdobyć pierwsze miejsce.

* Małe mieszkanie to już żaden problem, można wyburzyć ściany działowe i zamiast nich zrobić przesuwane regały jak w szatni, pomiędzy którymi czają się kolejne pomieszczenia. Przynajmniej w Hong Kongu. Przynajmniej jeśli mieszkacie w pojedynkę.

* Ah ci Niemcy, wykorzystają każdą okazję, aby jeździć po rollercoasterze na rolkach.

* Jeśli planowaliście włam do Batmana lub Flinstonów, to tutaj znajdzie dokładne plany ich domów.

* Prosta zabawa: wrzucić Iron Mana i muzykę AC/DC w inne filmy, np. „Dirty Dancing”, „Dzienniki Bridget Jones” czy „Titanica” czy „Kiedy Harry poznał Sally”. Urocze.

P-p-p-p-aaaaa-W-eee-e-ł
Ø Ktoś pokusił się o zrobienie montażu przedstawiającego filmowych herosów DC – wprawdzie dobór jest dość dziwny, bo obok Supermana, Batmana czy Watchmenów występuje V i Constantine, ale sceny są ładne zsynchronizowane z muzyką, a całość tylko ciut za długa.

Ø Co przypomina mi o ge-nial-nie zmontowanym fanowskim trailerze „Green Lantern”. Jestem pewien, że oficjalny go nie przebije.

Ø Taka ciekawostka – zin z 1988 roku. Ale nie byle jaki – cyberpunkowy! Do przejrzenia w PDF-ie.

Ø Są różne sposoby na zapamiętanie zakończenia szkoły. Można na przykład przyjść na ceremonię rozdania dyplomów w… A nie będę Wam psuł niespodzianki.

Ø Jak będzie wyglądać kuchnia albo dowolne inne pomieszczenie przyszłości? Być może będzie dynamicznie reagować na nasze potrzeby – jak w w tym projekcie, który ponoć oparty jest na opracowywanych już technologiach.

Ø Hipotetyczna sytuacja – poznajecie Ją na konwencie, zapraszacie do domu, by pokazać jej kolekcję komiksów. I gdy już siadacie na kanapie i chcecie zrobić nastrój, zapalacie taka lampę. Mega, nie? Dziewczyna jest wasza. Oczywiście możecie sami wybrać odpowiednie kadry, by wasza lampa była inna niż tego pryszczatego komiksiarza z naprzeciwka.

Ø Żeby kreować ogniste obiekty 3D nie trzeba być Human Torch. Wystarczy fantazja i monstrualna ilość świeczek.

Ø Zanim przejdziemy do tegotygodniowych odkryć muzycznych, mała ciekawostka – kawałek rapowy, który śpiewany od tyłu też ma sens.

Ø Wielokrotnie zapuszczałem się w odmęty Youtube, a jednak wiele rzeczy pozostawało dla mnie nieodkrytych. W tym tygodniu jest to dwóch muzyków: Cobus Potgieter, niesamowity perkusista, nadający nowy rytm znanym kawałkom. Sprawdźcie jego wersję szlagieru z przeszłości – „Freestyler”. Drugim odkryciem jest niejaki Beardyman – beatboxer z Wielkiej Brytanii, który beatboxuje w supermarkecie, bibliotece, kuchni, a nawet w siedzibie Google. I chyba potrafi wydać każdy dźwięk.

Skomentuj

Comment

  1. kawałek rapowy który śpiewany normalnie ma sens to już ewenement. więc DeStorm=double win.

  2. @tho – Cobus zrobił na mnie wrażenie dlatego:
    I am NOT a „professional” drummer of any kind, i’ve been playing since middle 2002 (a bit more than 7 years), I’ve never had any lessons (other than listening to music and watching drumming video’s) i am just a guy that LOVES drumming and all things rhythm.
    A poza tym on gra te kawałki ze słuchu, a jego interpretacje są często lepsze niż oryginały.

    @Smutny – thx :)

  3. pawel – sam tez gram na perkusji i moge powiedziec ze gosc gra powyzej sredniej, ale nic wiecej, bez polotu jakos. do tego freestylera co akurat dales linka transkrypcji tez bym nie robil, bo na tyle proste ze sie leci z pamieci. moim celem jest nie krytyka (o gustach sie nie dyskutuje) ale wskazowka ze na jutubie jest miliard ciekawszych perkusistow (chocby i tych do ktorych sam dalem sznurki). a ornette coleman tez byl samoukiem:D