in niedziela

162

niedziela 162
Mozaikowa ośmiornica, haba haba.

Z okazji urlopów Łukasza i Pawła poprosiłem Radka Czyża o pomoc przy Niedzieli. Oklaski. Mam wrażenie, że umyka mi gdzieś tutaj jakaś gra słów.

Konrad:
* Pamiętacie na pewno Blu, artystę zajmującego się tworzeniem muralowych animacji. Pod koniec kwietnia ma przyjechać do Warszawy, gdzie na zaproszenie Vlep[v]netu ma coś namalować. A skoro jesteśmy przy sztuce ulicy, to motywy z Pac-Manem nigdy się nie znudzą. Wakka wakka.

* Co wspólnego ma Batman z „Bioshockiem”? Jeden odcinek animowanej serii z 1994 roku, kiedy to Nietoperz trafia do podmorskiej utopii rządzonej przez pewnego bogatego szaleńca. Z wąsikiem. Są tu nawet roboty strażnicze ze śmigiełkami. Wizje oczywiście różnią się w szczegółach, ale zbieg okoliczności jest zadziwiający. Przy okazji, jaki gadżet ma Batman do walki z rekinami? Miecz świetlny. Przydatne także gdy walczy się z Vaderem.

* O, ktoś zrobił na Twitterze grę paragrafową. Nie jest niestety zbyt rozbudowana.

* Najbardziej oczywiste połączenie, o którym nikt wcześniej nie pomyślał.

* Mam wrażenie, że link do popkulturowego alfabetu Neila Camerona już u nas był, ale wtedy nie był on jeszcze skończony. Teraz już jest. K is for KISS King Kong.

* Jakby wyglądała czołówka „Trona” gdyby film powstał w latach 60.? Być może tak.

* Tydzień temu po raz pierwszy od lat obejrzeliśmy z Bele „Mortal Kombat” i ku mojemu zaskoczeniu film nie był aż tak żenujący jak „Street Fighter”. Z tej okazji dwa śmieszne filmiki nawiązujące do „Mortala”! Pierwszy to Sub-Zero i Scorpion jako bohaterowie „Oregon Trail”, drugi to pokojowy Mortal Kombat.

* Z cyklu „idealne kandydatki na żonę” – dziewczyna, która wrzuca do sieci nagrania, jak balansując z 15 książkami na głowie, układa kostkę Rubika i recytuje liczbę pi. Urocze.

* Dla osób mających problemy ze wstawaniem: budzik, który trzeba rozbroić aby przestał budzić. Cwane, ale podejrzewam, że nudzi się już po tygodniu, aby następnie wylądować na dnie szafy.

* A i jeszcze pełen rozmachu skecz z programu Jimmy’ego Kimmela.

Radek:
– Jakoś na początku tygodnia zadebiutował pierwszy trailer z drugiego „Wiedźmina”, dzień później Gamespot, podzielił się ekskluzywem, a w czwartek CD Projekt oficjalnie zademonstrował grę w jej aktualnym stadium na specjalnej konferencji prasowej. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie to news kilku ostatnich tygodni.

– Podobnym wydarzeniem – tyle że z filmowej branży – było wypuszczenie zwiastunu „Scott Pilgrim vs. The World”. Jak na razie plakat nie kłamie – zapowiada się an epic of epic epicness. Zresztą po rewelacyjnych „Hot Fuzz” i „Shaun of the Dead” mocno ufam Edgarowi Wrightowi.

– Sprawa ma już trochę czasu, ale skoro przy filmach jesteśmy, to warto wspomnieć o zajawce „Predators”. Jak by było mało, to jest i materiał o postaci Adriena Brody’ego, jak i zwiastun. Swoją drogą – czy po „Pianiście” i całowaniu Halle Berry rola u Rodrigueza i Antala to krok w przód czy w tył? Zresztą założę się, że po premierze każdy mały chłopiec i tak będzie chciał wyglądać tak.

– Ciągnąc wątek Rodrigueza… Pamiętacie, jak w tej żenadzie „Once Upon a Time in Mexico” Johnny Depp zabija kucharza? Jedna z niewielu zacnych scen filmu. Pamiętacie za co go zabił czy raczej, co mu tak zasmakowało? Puerco Pibil. Sam Robert to nam upichci. Nie, nie Makłowicz. On ostatnio robi funk.

– O Chatroulette już było? Sprawdziłem sprawę i poza jednym przypadkiem ciekawego jamu na dwie gitary basowe spotkało mnie to samo co Jona Lajoie. Chociaż te improwizacje Bena Foldsa są po prostu epickie.

– Jak ktoś ma niedosyt dobrej animacji to polecam króciutkie „Yankee Gal”. Ja obejrzałem dopiero niedawno, toteż dzielę się, bo a nuż są inni.

– Zastanawialiście się kiedyś, jaki dźwięk wydaje drzewo? Albo ściślej – drzewko bonsai? Pewnie nie, a to błąd! Diego Stocco sprawdził i nawet zaczął na nich grać! Szalony naukowiec muzycznego światka.

– Teledysk na dziś: Hold Your Horses – „70 million”:

Skomentuj

Comment

12 Comments

 1. @Japon – to batman. On może WSZYSTKO.

  Trzeba przyznać, że Makłowicz wywija funky style aż miło :)

 2. przy typ klipie hold your horses to niemal doznaję absolutu
  szkoda że kawałek to kandydat do najnudniejszych trzech minut świata

  a trailer pilgrima osobiście uważam za wyjątkowo rozczarowujący

 3. A, to ten gość zrobił te fajne obrazki z rzeczami na jedną literkę, co ich ostatnio sporo spotkałam na zupie. Miło wiedzieć, marzyłam o dotarciu do wszystkich, są obłędne.
  A konferencja CDPu nie była specjalnie dla Wiedźmina, tylko ogólna – Witcher po prostu ją zdominował. Czepiam się, bo mówili też o gog.com :)
  Johnny Depp i Jon Lajoie. Trudna pisownia, ale na przekręcanie ich nazwisk mam uczulenie.
  Przepraszam za czepialstwo, jeśli Was kłuje, skasujcie komentarz bez żalu.

 4. Kawałek IWO jest już trochę wiekowy, chociaż nadal genialny, a klip Hold Your Horses błąkał się na FBK jakoś początkiem roku ;-]
  Generalnie spoko niedziela, chociaż moge wam pisać Oooooooooooooooold ;-p

 5. @nowacki True. Nie ma Łukasza, to i korekta przysypia.

  @SStefania Nie napisałem ,że była specjalnie dla Wiedźmina, tylko ,że była specjalna ;] A Depp był dobrze. Hmmm… widać freudowski lapsus.

 6. TRON super, ale LOST chyba jeszcze fajniejsze

 7. Marku ja też uważam, że do LOSTa czołówka lepsza :)

  A zwiastun Scott Pilgrim vs. The World powalił mnie na kolana. Zapowiada się genialnie! ;)