Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

The Theorists, czyli Teoretiki


telewizja · komentarze 3

The Theorists
Jeśli męczy Was niezmiernie czekanie na nowy odcinek „The Big Bang Theory”, to mam dla Was bardzo dobrą wiadomość. Serial „The Theorists” ma szansę wypełnić lukę w Waszym życiu.

Akcja dzieje się w miasteczku naukowców zajmujących się badaniami energii atomu. Jest to miejsce kluczowe dla fabuły – tylko tam można spotkać naraz i fizyka, i chemika, a trafi się także biolog i matematyk. Bohaterami serialu jest kilku przyjaciół, młodych naukowców, których spokojne i nudnawe życie zakłóca pojawienie się uroczej blondynki, Nataszy. Prowadzi to do nieporozumień, napięć i wprowadza intrygujący wątek miłosny w szarą, naukową rzeczywistość. Choć może „szara” to nie jest najlepsze określenie, bowiem jak widać bohaterowie mają dość swobodne podejście do mody, twórczo korzystając z najlepszych zachodnich wzorców.

Serial stworzyła białoruska telewizja STV (CTV), a jego oryginalny tytuł brzmi „Теоретики” [‚teoretiki’]. Premierę miał 28 grudnia i naprawdę żałuję, że wcześniej go nie zauważyłem. Mam nadzieję, że pilotażowe cztery odcinki podobały się publiczności i seria jest kontynuowana. Nie mam za to nadziei, że Chuck Lorre i Bill Prady dostali swoje tantiemy.

Zamieszczam jeszcze jeden fragment, więcej znajdziecie tutaj.

A może komuś z Was odbiera STV?


via community.livejournal.com/thebbtheory/

komentarze 3

  • Angielska wersje bez napisow, to sie oglada spoko, zwlaszcza jesli ktos studiowal fizyke, albo inne takie. Ale to to chyba trudniej… Kto zrobi napisy :) ?

  • Ich język jest dla mnie bez napisów równie zrozumiały jak Sheldon, gdy dostanie kwestię dłuższą niż 5 słów. Jakoś kują mnie w uszy obce dialekty z którymi rzadko mam styczność…

  • Ja raptem czytam cyrylicę, więc dialogów nie łapię, ale wrażenia wizualne są bezcenne – o np. taki Howard

Dodaj komentarz