in telewizja

The Theorists, czyli Teoretiki

The Theorists
Jeśli męczy Was niezmiernie czekanie na nowy odcinek „The Big Bang Theory”, to mam dla Was bardzo dobrą wiadomość. Serial „The Theorists” ma szansę wypełnić lukę w Waszym życiu.

Akcja dzieje się w miasteczku naukowców zajmujących się badaniami energii atomu. Jest to miejsce kluczowe dla fabuły – tylko tam można spotkać naraz i fizyka, i chemika, a trafi się także biolog i matematyk. Bohaterami serialu jest kilku przyjaciół, młodych naukowców, których spokojne i nudnawe życie zakłóca pojawienie się uroczej blondynki, Nataszy. Prowadzi to do nieporozumień, napięć i wprowadza intrygujący wątek miłosny w szarą, naukową rzeczywistość. Choć może „szara” to nie jest najlepsze określenie, bowiem jak widać bohaterowie mają dość swobodne podejście do mody, twórczo korzystając z najlepszych zachodnich wzorców.

Serial stworzyła białoruska telewizja STV (CTV), a jego oryginalny tytuł brzmi „Теоретики” [’teoretiki’]. Premierę miał 28 grudnia i naprawdę żałuję, że wcześniej go nie zauważyłem. Mam nadzieję, że pilotażowe cztery odcinki podobały się publiczności i seria jest kontynuowana. Nie mam za to nadziei, że Chuck Lorre i Bill Prady dostali swoje tantiemy.

Zamieszczam jeszcze jeden fragment, więcej znajdziecie tutaj.

A może komuś z Was odbiera STV?


via community.livejournal.com/thebbtheory/

Skomentuj

Comment

  1. Angielska wersje bez napisow, to sie oglada spoko, zwlaszcza jesli ktos studiowal fizyke, albo inne takie. Ale to to chyba trudniej… Kto zrobi napisy :) ?

  2. Ich język jest dla mnie bez napisów równie zrozumiały jak Sheldon, gdy dostanie kwestię dłuższą niż 5 słów. Jakoś kują mnie w uszy obce dialekty z którymi rzadko mam styczność…