in niedziela

155

Folioośmiornica
Dzisiejsza ośmiornica to rzeźba zgłoszona w konkursie na twory z… taśmy klejącej. Nadal możecie na nią głosować i dać jej autorce zwycięstwo – a przy okazji pod linkiem zobaczycie tego stwora podświetlonego lampkami choinkowymi! Za cynk dziękujemy Wilkowi.

Ten pierwszy:

* Jeżeli ktoś jest ciekaw, jak wygląda festiwal komiksowy z prawdziwego zdarzenia, niech zerknie na fotorelację Marka Turka z tegorocznego Angouleme. Niesamowite, jak komiks zdaje się być połączony z tamtejszą tkanką miejską, pomnik Corto Maltese, przepiękne murale. Bombowo.

* Bill Watterson, twórca „Calvina i Hobbsa” udzielił wywiadu z okazji 15 rocznicy zakończenia paska. Lektura obowiązkowa.

* Śmiertelne przeoczenie, ale w listopadzie zeszłego roku ukazała się papierowa wersja „Coppera” autorstwa Kazu Kibuishiego. Kolejna zagraniczna pozycja na liście pt. „do nadrobienia”.

* Lekka zeszłoroczna mania na punkcie winylowych zabawek nieco mi przeszła, ale gdy patrzę na te słodziutkie figurki Androida, to czuję żądzę.

* Żądzy natomiast nie czuję kompletnie gdy patrzę na „pierwszego na świecie seks robota”. Nigdy nie rozumiałem ludzi, którzy potrzebowali dmuchanych lal. Ludzi, których podnieca tego rodzaju toporna lalka chyba jeszcze bardziej.

* Opisywany nie raz na Motywie „Anders loves Maria” autorstwa Rene Engström dobił wreszcie do finału. Czy wesołego, to pozostawiam już do oceny Wam. Dla mnie ten komiks to nauczka, że rzecz, którą można zachwalać po kilkudziesięciu planszach może się okazać czymś zupełnie innym po kilkuset. Nawet nie gorszym, innym.

* A taka mała nerdowska głupotka.

* Mały pomysł na prezent: Zrób To Sam/a – Domo Kun lampka z tektury.

Ten drugi:

Ø Na początek, dla odmiany, proszę o chwilę powagi – bo inaczej ciężko podejść do deklaracji Terry’ego Pratchetta, który twierdzi, iż napisze już tylko dwie książki, a potem chce móc swobodnie zdecydować o czasie i formie swojej śmierci. Wiem, że nie jest to typ newsa na niedzielę, ale nie widzę innego sposobu, by się z Wami tym podzielić.

Ø Nie przestaje mnie zadziwiać kreatywność społeczności jaka zgromadziła się wokół „Team Fortress 2” – w konkursie na najlepsze plakaty propagandowe z wojny Żołnierzy z Demomanami można znaleźć sporo perełek.

Ø Jest już 2010 i co prawda nie doczekaliśmy się latających samochodów, ale za to ekrany multi-touch leżą na co drugim biurku. Jak się okazuje, stąd już niedaleka droga do interfejsu, na którym pracował Tom Cruise w „Raporcie mniejszości”.

Ø Panowie z opisywanego niedawno Graphic.ly postanowili iść z duchem czasu i zaistnieć w social media – niedawno założyli sobie tumblr, gdzie jak masa innych użytkowników tej usługi, wrzucają popkulturowe ciekawostki i głupoty. Ot na przykład plakat propagandowy Imperium.

Ø Autor aukcji i bloga o najgorszym komiksie świata dał nam znać, że zakupił kilka kolejnych fatalnych komiksów, w związku z czym jego blog doczekał się wreszcie paru aktualizacji i jest nawet pewna szansa na regularność.

Ø Wydaje mi się, że kiedyś wrzucałem podobny schemat, obrazujący różnice w rozmiarach statków kosmicznych z różnych filmów, ale na pewno nie był tak ładnie wykonany. Znów można sobie podumać na temat kosmicznej bitwy między Star Trekiem, Gwiezdnymi Wojnami i Babylon 5.

Ø Przyznam, że nie czytałem komiksu „Valentine”, ale zasługuje na uwagę sposobem wydania – za darmo i w formie wyłącznie cyfrowej – na iPhone, Androida, Kindle i inne czytniki, a wszystko w 14 językach. Może warto zapoznać się z tym thrillerem dziejącym się w czasie wojen napoleońskich.

Ø Nagród Grammy nie oglądałem, bo zakazali wstępu Kanyemu Westowi. Za to z przecieków dowiedziałem się, co znalazło się w torbach z gadżetami, które rozdawano gościom imprezy. I to jest dowód, że do iPoda da się podłączyć wszystko… Gadżet zdecydowanie dla fanek Slayera i muzyki z pierdolnięciem.

Ø Na szybko: DC zwariowało albo naprawdę brakuje im kasy. No i trzeba z czegoś ten scenariusz filmowego sequela zrobić.

Ø Była już symfonia inspirowana Skynetem, czas na rap o Obcych:

Skomentuj

Comment

  1. Wibratory do Ipoda pojawiły się jakies 5 lat temu. Z roznymi glowkami do wyboru i z osobnym equalizerem dla audiofili.

  2. Dzięki wielkie za uświadomienie mnie, że istnieje coś tak pięknego jak Cooper. W końcu wiem na co spędzić pieniądze z stycznia i lutego. A fotorelacja tylko miesza w głowie, bo chciałoby się to zobaczyć na żywo, a nie na zdjęciach. Porównanie wielkości statków kosmicznych bardzo fajne.

  3. Co człowiek zajrzy na motyw to coraz bardziej czuje powiew Sci-Fi na swoim karku. Bajerek pierwsza klasa.

  4. Obok tego newsa o zebraniu Coppera w album jest na blogu Kazu link do wywiadu dla Newsramy i ponoć Copper będzie dalej powstawać w formie zbliżonej Maiden Voyage. Uratowaliście mi niedzielę tym linkiem.

  5. Statki super. Jak tylko trafię na zbyteczne zasobniki z czarnym tuszem, to sobie druknę. Brakuje mi tylko statków z gier (zwłaszcza SC, ale też tak kultowej serii jak Wing Commander)… no i Gwiazdy Śmierci ;)

  6. Widzę, że WOŚPowe okienko zniknęło z głównej. Nie znalazł się NIKT kto by chciał wspomóc organizację tego wydarzenia?