in varia

To tyle w kwestii 2009 roku

Motywpus
No to rok 2009 mamy już za sobą. Wszystkiego najlepszego w 2010. Wielkie dzięki, że kolejny rok jesteście z nami, czytacie, komentujecie, dyskutujecie i korespondujecie.

Jeśli mam być szczery, to nie mam poczucia, jakoby miniony rok był szczególnie wyjątkowy. Owszem, na rynek trafiło kilka naprawdę świetnych komiksów zza granicy, ale zabrakło mi czegoś od polskich autorów, co by mnie mocniej poruszyło. Owszem, „Łauma” była bardzo miła, ale tylko miła. To, co zaskoczyło, to tak wyśmiewane przez ostatnie lata polskie kino. Mam nadzieję, że nasi komiksiarze potraktują takie filmy jak „Rewers” czy „Dom zły” jako wyzwanie do dalszej pracy.

Jeśli chodzi o Motyw, to jestem bardzo zadowolony, że dołączyła do nas Zuza, redakcyjne więzi się zacieśniają i wytwarzają się praktyki działania, które znacznie usprawniają pracę. Od strony niewidocznego dla Was zaplecza, teksty zanim trafią na stronę, przechodzą zupełnie inną drogę niż jeszcze rok temu, z czego jestem bardzo dumny, ale o tym przy innej okazji.

Matematyka nie kłamie i jeśli chodzi o liczby, to jest Was, to jest Czytelników, więcej niż było rok temu. Co niezmiernie cieszy, bo zawsze jest miło, gdy to, co piszemy, dociera do szerszego grona odbiorców. Nie oznacza to jednak, że jestem w pełni zadowolony z minionego roku. Ostatnie kilka miesięcy upłynęło pod znakiem znacznego spadku produktywności, teraz już się powoli wygrzebujemy z różnych magisterkowych marazmów, ale lista niezrealizowanych tematów jest długa i nie wiem, czy kiedykolwiek ją nadrobimy. Jeśli nie przeszkadza Wam czytanie o komiksach i grach sprzed kilku miesięcy, to dajcie znać.

Mam nadzieję, że rok 2010 będzie lepszy od poprzedniego. 2009 nie był specjalnie zły, więc zadanie nie jest takie łatwe. Sobie i ekipie życzę, abyście nadal byli z nami, Wam, abyśmy pisali o tym, co Was interesuje i aby atmosfera w komentarzach była tak dobra jak zazwyczaj. No i żebyście mieli dość czasu na obejrzenie, przeczytanie, zagranie, wysłuchanie wszystkiego, co tylko Wam się zamarzy.

Skomentuj

Comment

18 Comments

 1. Szczęśliwego. Czytam was od kilku miesięcy i lubię tu wracać, więc trzymajcie poziom, a wszystkim życzę, aby ten rok przyniósł mnóstwo świetnych filmów, komiksów, książek i gier. No i w ogóle wszystkiego dobrego ;).

 2. nie przeszkadza. szczęśliwego.
  @kmh: wpis godzinę po północy? aż tak kiepska była impreza?

 3. Impreza była kameralna w domu, w dwójkę, i była ok :)

  Minus tylko taki, że kupiłem jakieś rakiety dla przedszkolaków i się zawstydziłem z ich marnego pif-paf, przy wszystkich big-bang sąsiadów.

  Ogólnie sylwester to trochę przereklamowana impreza, a przynajmniej dawno nie miałem okazji być na jakiejś naprawdę fajnej. Zamiast więc iść na coś drętwego, siedzimy w domu :)

 4. Miło mi się dzisiaj zrobiło na imprezie kiedy, od słowa do słowa, okazało się, że wpadłam na czytelniczkę Motywu. Jakąś taką solidarność poczułam.

  Dzięki za ten rok, Ośmiornico. ;]

  btw. „Mam nadzieję, że nasi komiksiarze potraktują takie filmy jak “Rewers” czy “Dom zły” jak wyzwanie do dalszej pracy.”

  Chyba nie rozumiem związku.

 5. @pies

  btw. “Mam nadzieję, że nasi komiksiarze potraktują takie filmy jak “Rewers” czy “Dom zły” jak wyzwanie do dalszej pracy.”

  Chyba nie rozumiem związku.

  Tu chyba chodzi o to, że skoro polskie filmy mimo wszystko mogą trzymać poziom, a nawet wybijać się in plus, to komiksy – tym bardziej. Więc do roboty, bracia komiksiarze, na 2010 rok życzę i Wam i sobie jak największej ilości świetnych polskich komiksów.

 6. Od czasu smutnej miny Ani Powierzy, to Motyw odbył gigantyczną Drogę. Wprawdzie ja wraz z rozszerzaniem redakcji i pól działania coraz mniej się odnajduję jako czytelnik (np. kompletnie mnie zlewają gry i spora część filmów), ale w sumie chyba w dobrym kierunku to idzie. Trzymajcie tak dalej :)

 7. @Misiael
  Tu chyba chodzi o to, że skoro polskie filmy mimo wszystko mogą trzymać poziom, a nawet wybijać się in plus, to komiksy – tym bardziej.
  Tak. I jest wiele pól w polskiej rzeczywistość, które komiks może opisać i skomentować.

  Podpisuję się pod tym, co napisał Nasz Wspaniały Naczelny, Światło Drogi Naszej, Niech Jego Klawiatura Zawsze Spływa Mądrością. ;)

  I idę pisać – nadrabiać zaległości… :)

 8. Najlepszego. Starsze komiksy i gry jak najbardziej mogą być (nawet sprzed kilku lat, a nie tylko miesięcy).

 9. Niestety Konrad. Ja troche matematyke okłamałem i w tym roku na motyw wchodzilem z 5 lokacji. Sorry, jakoś tak wyszło.

 10. Ja akurat w komentarzach udzielam się tylko sporadycznie, ale Motyw śledzę regularnie praktycznie od początku, jeszcze od czasów, gdy nie było tylu macek, i całością sterował wyłącznie Konrad :). Fajnie jest śledzić jak całość nie tylko nadal się utrzymuje w sieci (sam z doświadczenia wiem, że łatwo z tym nie jest) ale ciągle rozwija. Szacun i wszystkiego dobrego również w tym roku, dzięki za stałą porcję naprawdę fajnej lektury :)

 11. „Rewers” i”Dom Zły” jeszcze przede mną, więc nie wiem.
  Podobnie jak godai nie wszystkim jestem zainteresowany, ale czasami to właśnie artykuł na Motywie może u mnie to zainteresowanie wywołać, a o to chyba chodzi.
  Mój komp nie radzi sobie z większością gier wydanych od 2007r., z komiksem też nie jestem za bardzo na bieżąco, więc odpowiedź na zadane pytanie brzmi „nie przeszkadza”.
  Szczęśliwego nowego.

 12. tak! dla recenzji nie-tylko-nowych rzeczy!
  tak dla motywu! bo zajebiście! keep it up!

  a ja w otoczeniu nie mam żadnego znajomego czytelnika… niechto!