in komiksy

komiks4WOŚP 2010 – zaproszenie

WOŚP
Prawie rok temu w wyniku akcji komiks4WOŚP udało się zebrać 3804,36 zł. Ponieważ wtedy wszystko robione było na wariata, teraz postanowiłem odpowiednio wcześnie zaprosić wszystkich do współpracy. Mam nadzieję, że dzięki temu uda nam się zorganizować aukcje z większym rozmachem i oczywiście zebrać więcej pieniędzy. W trakcie najbliższej edycji komiks4WOŚP współorganizatorem i partnerem będzie Polskie Stowarzyszenie Komiksowe.

Osiemnasty finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 10 stycznia 2010 r. i właśnie wtedy chciałbym wystartować z aukcjami komiks4WOŚP. Jeżeli poprzednio w jakiś sposób Was ominęły, sprawdźcie tę stronę, gdzie będziecie mogli dotrzeć po linkach do wszystkich minionych licytacji.

Obecnie jest parę pewniaków, które powędrują na aukcje: duża plansza z autografami; dwa egzemplarze „Benedykta Dampca” z oryginalnymi planszami; rysunki z bitew komiksowych, które odbyły się na Bałtyckim Festiwalu Komiksowym 2009 (tam m.in. David Lloyd, Guy Delisle) i oryginalna plansza autorstwa Davida Lloyda – dzięki organizatorom BFK i wydawnictwu Hanami. Co jeszcze? To się okaże. Dlatego z tego miejsca zapraszam:

 • Wydawców, autorów, kolekcjonerów i fanów komiksu – do ofiarowania atrakcyjnych fantów, które mogłyby znaleźć się na aukcjach.
 • Grafików, rysowników – do opracowania logo komiks4WOŚP, a w razie możliwości szablonu, który uatrakcyjniłby wygląd aukcji na platformie aukcje.wosp.org.pl.
 • Reklamodawców, którzy chcą, by na czas akcji komiks4WOŚP ich reklama znalazła się na Motywie. Dochód zostanie przekazany WOŚP oraz ew. spożytkowany na obsługę aukcji (np. zaproponowanie licytującym darmowych wysyłek).
 • Portale, blogi – do podjęcia współpracy, dzięki której będziemy mogli dotrzeć do większej liczby odbiorców.
 • Czytelników z Warszawy, którzy w styczniu ew. mogliby pomóc w obsłudze aukcji.
 • Wszystkich innych mających ciekawe pomysły.

Wszelkie propozycje i pytania proszę kierować do mnie, dane znajdują się w dziale Kontakt. Liczę na Waszą pomoc.

Skomentuj

Comment

22 Comments

 1. oferuję się do pomocy przy aukcjach i ewentualnie coś na nie dorzucę od siebie:) czy zamykacie się tylko w komiksach, czy rzeczy typu książki, gry też dochodzą?

 2. Raczej tylko komiksowe rzeczy, ale zachęcamy wszystkich, żeby na własnych kontach sprzedawali to i owo. My możemy wtedy służyć radą, ew. gdzieś puścić linki, coby aukcje były popularniejsze.

 3. A moze plansza Szramy oryginalna, do historii „Kolacja”. Taka pamiątka na cale zycie warte kupe kasy. Moge przeslac komu trzeba:).

 4. Można oddac komiks ze swojej kolekcji na aukcje? Bo mam taki jeden ciekawy…

 5. ja zamierzałem wietrzyć kolekcję po remoncie i wstawić w komis trochę tytułów, ale lepiej na WOŚP- na dniach zrobie listę i podeślę, żeby wybrać wartościowe rzeczy, bo badziewia nie chcę upychać,

  pozdr, zajebista sprawa z tą akcją, grats!

 6. Hej pomożcie – bo za cholerę nie mogę dotrzec to tych aukcji ??? proszę podajcie jakiś link bezpośredni…

 7. Dwa miesiące minęły, tegoroczny WOSP został już oficjalnie podsumowany, a aukcji ani widu, ani słychu….

 8. Z powodu różnych osobistych zawichrowań i nikogo, kto by mógł pomóc, niestety nie dałem rady pociągnąć tak, jakbym chciał. Ale to nic. Teraz kombinuję, czy nie zrobić tego jakoś na zwykłym Allegro (są ograniczenia dla aukcji charytatywnych) lub na żywo na Komiksowej Warszawie. A fanty wciąż spływają, na przykład w środę odebrałem pokaźną paczkę komiksów od timofa z autografami z Angouleme. Pamiętam o wszystkim i raczej nie pójdzie na marne :). Dzięki za troskę.

 9. zupełnie nie w związku z bardzo ciekawym zresztą postem, bardzo proszę żeby koledzy z Motywu rozliczyli się z plansz/komiksów przekazanych im. na WOSP oraz w OSOBNYM POŚCIE napisali czemu nie doszło wystawienia ich na Allegro oraz czy i kiedy zwrócą je wszystkim donatorom. Z poważaniem

 10. Akcja zostanie przeprowadzona, rozmawiałem o tym z Andrzejem, szkoda, że nie przekazał. Przepraszam za zamieszanie, szerszą odpowiedź wyślę na maila. Nie trzeba uderzać w takie tony.

 11. Przekazał, ale zdaje się ze nie jesteśmy jedynymi donatorami, co więcej chciałbym żebyście zrobili to w sposób jaki opisałem , gdyż również czytelnikom Waszego bloga należy się stosowna wiedza dlaczego do akcji nie doszło. Pozdrawiam

 12. Dodam od siebie, że jestem z tych co nikt im nie przekazał.
  Jak juz jestesmy w temacie.

 13. Starałem się wszystkich poinformować, przepraszam, jeżeli o kimś zapomniałem lub gdy informacja nie dotarła (jak do Trrekera, z którym wszystko już wyjaśniłem). Pisałem już kiedyś o wszystkim w komentarzach do stosownego tematu oraz odpowiadałem na pytania kierowane na maila. Jeżeli kogoś pominąłem – proszę o kontakt na lukasz[at]motywdrogi.pl. Proszę niniejszym nie zaśmiecać tego tematu (być może znajdę sposób na przeniesienie komentarzy do wpisu o WOŚP). Jeszcze raz przepraszam.

 14. Przychylam komcia Trrekowi.

  BTW. Zapraszam jutro na mojego bloga gdzie … będzie wywiad z Trrekiem.

  Mini wywiad.