in niedziela

niedziela 144

Steampunk octopus
Takiej steampunkowej ośmiornicy nie chcielibyśmy spotkać.

Konrad:
* Jak można się było tego spodziewać, pierwszy tomik „Starcraft Frontlines” sprzedał się poniżej oczekiwań wydawcy. Jak się jednak okazuje, Studio JG nie składa broni i zamierza kiedyś wydać tomik drugi. W 2010 pewnie wreszcie dojdzie do premiery „Starcraft 2”, więc może uda im się lepiej wstrzelić.

* Macie drukarkę, skaner i ochotę aby pograć w platformówkę? Sprawdźcie „Mightiera”. Co prawda jeszcze nie próbowałem, jak to wychodzi w praktyce, ale wydaje się, że cała akcja ze skanowaniem narysowanych plansz jest raczej cwanym bajerem niż potrzebną funkcjonalnością – przecież spokojnie można by je rozrysować na ekranie komputera. Ale tak jest ciekawiej najwyraźniej.

* Z cyklu „ktoś coś powiedział w czasopiśmie plotkarskim, a ktoś inny postanowił to sprawdzić i nic nie znalazł”: czy to prawda, że twórcą „Ponga” był Polak? Jeśli tak, to otrzymujemy +5 do dumy narodowej i modyfikator w dyskusji o historii gier komputerowych.

* Link trochę przeleżał zagrzebany w moich ulubionych, ale chyba nic się nie stało, bo nadal jest świetny. Rysownik Paul Rogers umieszcza na swojej stronie filmowe zagadki. Jesteście w stanie odgadnąć jaki film ma na myśli po sześciu narysowanych kadrach?

* Od dawna wiadomo, że dobra broda nie jest zła, ale chyba zaczynam się domyślać, czemu Batman się tak dokładnie golił.

* Jako osoba nieposiadająca Playstation 3 z fenomenem „Uncharted 2” obcuję jedynie w komentarzach na serwisach o grach, kiedy to fanboje z obu stron konsolowej barykady bez względu na poruszany temat, zawsze muszą wyciągnąć tytuł ze studia Naughty Dog i w jakiś sposób poprawić swoje samopoczucie. Zostawiając ich kretynizmy na boku, jeżeli grając w przygody Nathana Drake’a czuliście dziwne déjà vu, to być może Anthony i Ashley Burch znają rozwiązanie tej zagadki.

* Poniższy link raczej mało komu się przyda – no, chyba że nadal macie zainstalowane „Half-Life 2” na dysku – ale trzeba to zanotować: Naziści na dinozaurach. Czemu wcześniej na to nie wpadliśmy? Pomysł jest tak cudowny, że może rzeczywiście powstanie z tego pełnoprawna gra. SS Pterodaktyl jest przeuroczy.

* I na koniec coś z zombie. Dla formalności. Choć w sumie ważniejszą zombie-informacją jest ta, że ósmy tom „Żywych Trupów” do sklepów trafi jeszcze w grudniu.

Łukasz:
# Pewnie zastanawialiście się, skąd ta nietypowa ośmiornica w nagłówku. Spieszę z odpowiedzią. Otóż w muzeum w Oxfordzie można podziwiać steampunkową wystawę i jeżeli już na samą myśl o niej cieknie Wam ślinka, to lepiej nie otwierajcie albumu ze zdjęciami i tego klipu, bo para pójdzie Wam uszami, że Was tam jeszcze nie ma.

# Bardzo ciekawą wersję roboczą komiksu „Chopin” zamieścił na swoim blogu Krzysztof Ostrowski. Konia z rzędem temu, kto rozczyta wszystkie kadry.

# Jak często zdarzało Wam się, że nie czuliście się wystarczająco męscy? By używać pomadki. By doić krowę. By doić byka. Badania dowodzą, że tylko 0,7% naszych czytelników nie ma problemu z męskością – ich sposoby to m.in. nieustanne noszenie hełmofonu, nie uwzględniając naturalnie snu – tutaj czynią wyjątek dla szlafmycy. Jeżeli te metody są Wam obce, przeczytajcie komiks autorstwa Phila McAndrew. I choć ta recepta na męskość jest już dawno znana przez Człowieka Paroovkę, warto ją przypomnieć.

# Jeżeli macie dość emo-wampirów, nerwy może uleczyć Wam trailer filmu „The Eternal”. Mnie skojarzył się z teledyskiem „Bad” Michaela Jacksona i tak sobie myślę, że gdyby żył (MójBożeJackoNieŻyje) i był NAPRAWDĘ zły (MójBożeCiNastoletniChłopcy), to mógby przerobić teledysk właśnie na taką modłę. Ale nie żyje. Chyba że żyje jako wampir – wtedy życie milionów ludzi nabrałoby więcej sensu.

# Kazu Kibuishi, rysownik i redaktor naczelny dość znanej serii antologii „Flight” pokazuje, jak pracuje nad komiksem. Niby proste, niby wszyscy wiedzą, jak to się robi, ale wciąż jest na czym zawiesić oko.

# Dawno nie było nic o komiksowych flimach. No to macie! Trailer „Kick-Ass”! Z półobrotu.

# Na deser muzyczny mix z „Pulp Fiction”.

Skomentuj

Comment

19 Comments

 1. To to u Kibuishiego ma już ładnych parę lat… ciekawe, czy są rysownicy, którzy jeszcze na to nie trafili przy okazji czytania Coppera.

 2. Al Alcorn czy Bushwell są polakami? Bo nie za bardzo rozróżniam ich po nazwiskach. Bo z tego co wiem to ojciec Kayah ma na naziwsko Szczot.

 3. Myslisz ze Kayah miała kilku ojców? Ten jeden co mial na nazwisko Szczot i wyjechał za granice i ten inny co wyjechał za granicę i zrobił tą gre w ping pong?

  PLASK!!

  Chodzi o Beer-Pong!!

 4. Nazisci na pterodaktylach byli kiedys w odcinku Drawn Together. Ale tego nigdy za wiele.

 5. W końcu ktoś, kto zna „Drawn Together”. Aj! A mój actionauta wygląda jak kutas. Jego jetpack też.

 6. W drawn togoether byli nazisci na dinozaurach. A to i tak przez gejów.

  A ja nie wiem jak zrobic swojego actionaute. Moge tylko narysowac plansze ;/

 7. japon, po którymś z etapów pojawia CI się w menu Design Lab, z poczatku możesz zedytować jetpack który zdobyłeś bodajże w trzecim etapie, a potem z etapami może zmienić ludka i ja w tym momencie mam mozliwośc zmiany wyglądu trawy porastajacej planszę.

 8. W „Time gentlemen, please” (grze, nie serialu) są nawet dinozaury-naziści.

 9. boże, nie mogę patrzeć jak on ołówek trzyma. yyyh!

  zagadki Rogersa to miazga.

 10. trochę mnie męczą ludzie którym nie chce się zaprojektować specjalnie broni dla dinozaura/wielkiego robota/whatever, i po prostu rysują przeskalowane mp-40.
  i co, strzela nabojami pistoletowymi 18mm? pffff.

 11. W trailerze Kick-Ass pojawia się plakat z Hellboy: Zew ciemności (taka ciekawostka dla miłośników). A tak „dla formalności” to koszulka ze Scooby Doo miażdży :]

 12. Na koniec Mightiera żeby zrozumieć o co niby chodzi w tej niby fabule trzeba wydrukowac kartę i ułozyc puzzle. Awesome. Szkoda tylko że takie krótkie.