in niedziela

132. niedziela wszystkie panie onieśmiela

Niedziela
Kliknij w nagłówek lub przejdź tutaj.

Zuzia:
Już trzeciego września, w Toruniu, odbędzie się druga edycja festiwalu Pole Widzenia. Impreza to pokazy, warsztaty sztuki interaktywnej oraz konkursy, na które termin wysyłania zgłoszeń niestety już minął. Oficjalna strona, z przygotowanym programem, newsami oraz innymi materiałami (takimi jak ten trailer) poinformuje nas o gościach i kulisach festiwalu. Wszytko wygląda bardzo świeżo i nowocześnie, jak przystało na wydarzenie promujące nowe media.

Polska animacja dla dzieci zaliczała już wzloty i upadki i właśnie przygotowuje się do ponownego szturmu. Nowy serial animowany dla dzieci „Podróże na Burzowej Chmurze” reżyserii Agnieszki Sadurskiej zadebiutuje już niedługo w polskiej telewizji. Czy zapoczątkuje on kolejne wzloty czy upadki – tego dowiemy się już niedługo. Ja jednak, po zobaczeniu designu postaci oraz teł, nie liczyłabym na to pierwsze.

Zasadą „dobrego nigdy dość” kieruje się zarząd Blizzarda, przedstawił on bowiem szczegóły dotyczące nowego, trzeciego już, dodatku do popularnego „World of Warcraft”. Dodatek zatytułowany jest „Cataclysm” i wnosi do gry dwie nowe rasy – Goblinów po stronie hordy (to już druga fajna rasa po „blood elfach”) oraz Worgenów po stronie przymierza. Maksymalny level zostanie podniesiony do 85, znane mapy zmienią się przez tytułowy „kataklizm”, prowadzenie gildii stanie się ciekawsze, a gracze będą mogli odwiedzić nowe miejsca do raidów. Brzmi wspaniale, ale brzmi też tak jak zwykle. Osobiście zachwycam się szkicami i concept artami towarzyszącymi projektowi. Płonący smok wygląda po prostu bosko.

Łukasz:
# Jeżeli odczuwacie lekką tęsknotę za latami minionymi, to mała zabawa „Gdzie jest Wally?” powinna Wam umilić czas. Pamiętam, że gdy w telewizji leciał o nim program, to w części, gdzie się go szukało, mogliśmy usłyszeć durne „Tak! Tutaj jest, brawo!”. Nieznosiłem szukać go z telewizorem.

# Pewien fanini postanowił nanieść na mapę wszystkie wydarzenia z „Żywych trupów”. Można na niej zobaczyć, gdzie dokładnie bohaterowie umierali, uprawiali seks czy znajdywali konia. Niestety teraz mapka odmawia mi posłuszeństwa i nie wyświetla tych wszystich danych. Jeżeli Wam zadziała, to znaczy że macie szczęście. Obyście mieli jego tyle, gdy zaatakują zombie.

# Doniek podzielił się dość ciekawą sprawą związaną z niebyłą kontynuacją „Sandmana”. Występują: chciwość, pycha i lenistwo. A skoro już będziecie u Dońka, sprawdźcie również ten wpis wraz ze źródłem.

# Dzięki Sebastianowi Frąckowiczowi, który wygrzebał to z sieci, możecie obejrzeć archiwum „PS Magazine” – gdzie ilustracje tworzył Will Eisner. Albo moglibyście zobaczyć, gdyby ten link też działał porawnie. Mnie nie działa, ale mam nadzieję, że to tylko chwilowa niedyspozycja sieci. Na razie pozostaje Wam tekst i obrazki na blogu Sebastiana. No i to, co sobie znajdziecie w sieci, oczywiście. A nie, już działa!

# Tydzień temu zobaczyłem w telewizji reklamę kursu mangi i do dziś zastanawiam się, jacy „mistrzowie z Japonii” maczali w tym palce. Niestety taka informacja na stronie to niepodobna.

# A na deser muzyczna animacja. Gdybyście chcieli czegoś z akcją – nie ma problemu – Sun Haipeng przygotował się również na taką ewentualność. Dzięki Vogel. Bardzo smakowite kąski. Gorąco polecam. Hai-ya!

Skomentuj

Comment

18 Comments

 1. u mnie działa. Musisz zaznaczyć sobie rocznik, który chcesz zobaczyć i wcisnąć, go!

 2. Dziwne. U mnie też już działa. Wcześniej w ogóle adres nie wchodził. Ani mi, ani Konradowi.

 3. Nie znoszę, kiedy mi adresy nie wchodzą. Twardy orzech do zgryzienia.

 4. ta reklama kursu mangi to wstręt ohyda i abominacja. takich copywriterów, którzy to spłodzili powinno się gilotynować na stosie.

 5. @qba: niestety nie wiem, bo znalezione na soupie bez zalinkowanego źródła. Ale wlazłeś mi na ambicję tym pytaniem, więc jak znajdę, to od razu podlinkuję.

 6. Gobliny jako pokręcona rasa zawsze miały specjalne miejsce w moim serduchu. A i worgeni prezentuą się smacznie. Szkoda tylko, że, jak zresztą wszystkie rasy, obwieszeni plastikowymi zbrojami i bronią na 70-80 lvl wyglądają niedorzecznie.

  Też widziałem reklamę kursu mangi w TV. Oglądałem ją z ustami oklepłymi do ziemi. Ale jedna myśl mnie nawiedziła – to NIE MOŻE się nie sprzedać.

  Ze strony kursu mangi: “Wyjaśnimy ci, jak wybrać zabawne tematy i jak tworzyć interesujące postacie.” Seriously, this is scary.

 7. Nie mówię, że zrobiłeś to celowo. To ja raczej jestem dziwolągiem stawiającym sobie google-wyzwania. Luz ;).

 8. Łukasz wielkie dzięki za tą mapę z „Żywych”. Kurde, u was, to prawie co tydzień jakieś informację o „ŻT”:). Cieszy mnie to bardzo.

 9. Mam nadzieję, że ta mapka kiedyś z powrotem zacznie działać, bo wyglądało toto super.

 10. Wonder: tylko, że w WARa nikt nie gra! :)

  Wraz z ogłoszeniem dodatku masa ludzi rzuciła się do upamiętniania starych lokacji w grze, pewnie w przyszłości będą organizowane wycieczki z przewodnikiem. Fascynujące.

 11. Łukasz – purysto językowy: spowrotem?

Webmentions

 • Motyw Drogi » Motyw Drogi w sierpniu 08/31/2009

  […] 132. niedziela wszystkie panie onieśmiela […]