in niedziela

Sztandary chwały 129

Niedziela
W nagłówku została wykorzystana grafika Katarzyny Witerscheim.

Konrad:
* W sieci pojawiło się demo „Batman: Arkham Asylum” w które zdążył już pograć Paweł i z tego co mówił, gra zapowiada się całkiem nieźle. Premiera 28 sierpnia (a na PC dopiero 18 września).

* Tymczasem, gdzieś w Bieszczadzkiej głuszy zaobserwowano pojawienie się ogromnego robota z kosmosu, który terroryzuje Lenina mumii winnych żołnierzy Armii Czerwonej. Zdarzenia te udało się zarejestrować grupie polskich filmowców, którzy już niedługo zaprezentują swoje nagrania światu. Zwiastun „Terroru z kosmosu kontra czerwona gwiazda” jest już oczywiście do obejrzenia w internetach. Tak, plakat filmu dobrze się Wam kojarzy.

* Robótki ręczne: drewniana szafka nocna stylizowana na Companion Cube z „Portal”. Może średnio poręczna, ale wykonanie całkiem sympatyczne. Tak, ciasto jest kłamstwem.

* Od kiedy zobaczyłem kawałek występu Monotonix na Off Festiwalu, zacząłem żałować, że mnie tam nie było. Szaleni Żydzi w samych slipkach i tylko czterech ochroniarzy, którzy oddziela ich od tłumu. Czad.

* Nasz kres jest już bliski, komputery nauczyły się grać w „Mario”. Co następne? Sterowanie stacją kosmiczną? Mikrofalówki? Roboty przemieniające się w samochody?

Łukasz:
# Wypływają coraz to nowe recenzje „Frankenstein’s Womb” Ellisa i Oleksickiego. I nieważne, czy recenzja jest pozytywna, czy negatywna, recenzenci zawsze chwalą Marka. Tak ma być. Dobre bo polskie!

# Co prawda jakiś czas temu pisał o tym wilk, ale ja, budząc się z długiego internetowego snu, odkryłem to dopiero wczoraj. Jeżeli korzystacie z platformy iGoogle, to mogą Was zainteresować komiksowe szablony (lub jak nazywamy to w branży – motywy). Wśród oficjalnych szablonów przygotowanych przez wydawnictwa znajdziemy „Fistaszki”, Clowesa, Tronheima, Garfielda i najpopularniejszych superbohaterów. Wśród nieoficjalnych „Tintina” czy „Kaznodzieję”, ale to już trzeba wyszukać sobie na piechotę, w ten lub inny sposób. Ameryka!

# Gdy Francuzi robią mały ilustrowany słownik dla dzieci, to ma on 2000 stron, a rysunki przygotowują takie sławy jak Moebius, Trondheim czy Druillet. Normalnie Europa i Wersal!

# Jeżeli wierzycie w duchy, to może Was zainteresować zwiastun nowego filmu Terry’ego Gilliama „The Imaginarium of Doctor Parnassus”. Tamże Heath Ledger ulega metamorfozie w Johnny’ego Deppa, Colina Farrella i Jude Lawa. No i widzicie, z każdej sytuacji da się wyjść, nawet jak Wam aktor umrze w trakcie kręcenia filmu. Kto jak kto, ale Gilliam wie, co to znaczy patrzeć na jasną stronę śmierci.

# Artur Sadłos, Torturrem zwany, pokazał okładkę najnowszego „Kolektywu”, która zapowiada „Recours” i podjęcie tematu gier. No to czekamy.

# Dzisiaj w kąciku muzycznym coś na inną nóżkę niż zazwyczaj. Trochę elektroniki w wykonaniu przemiłej pani Peaches:

Skomentuj

Comment

20 Comments

 1. Pierszy (tutaj) – grafiki będą co tydzień?

 2. „Terror z kosmosu…” brzmi i wygląda ciekawie, mam nadzieję że będziecie informować o tym projekcie na bieżąco. :)
  Kurna, a motywu igoogle z Sandmanem nie mogę znaleźć :( No cóż, ustawiam motyw „Vertigo”.

 3. „Dobre bo polskie!”

  Dobre bo dobre, a nie jakieś tam pierdolenie z naklejek po majonezach.

 4. Tych co sa dobre bo polskie a nie dlatego ze sa dobre.

 5. A takie. Słusznie, owszem. Ale to działa nieco inaczej chyba.

  Bo nie chodzi o to, że tylko dlatego jest dobre, bo polskie, ale właśnie polskość produktu jest gwarantem dobrej jakości :)

  Czy Marek Oleksicki ma już swoje ISO?

 6. Niestety pecetowa premiera Batka przesunięta na 18 września… Buuuuuuuuu

 7. larousse to nie byle słowniczek.
  ja pamiętam że się wychowałem na ilustrowanej encyklopedii larousse’a.
  właśnie dzięki zdjęciom i obrazkom człowiek poznał świat.

 8. O,peaches – jak fajnie choć w sumie ja ja już tam znam ;) Szkoda tylko ze jej ostatni album nie jest już tak dobry jak powinien być na tle pierwszych 3 ;/

 9. A tak nawiasem do Marka O. – mam nadzieję, że CDP pójdzie po rozum do głowy i przy premierze „Wiedźmina 2” sypnie orenami z kiesy i da mu ten komiks zrobić. Dziś sobie oglądałem pierwszego „Odmieńca” na przemian ze szkicami z „Frankenstein’s Womb” i przecierałem oczy jaki postęp się dokonał…

 10. Batman miażdży :o Fajna Harley. No i zarówno Joker i jak i Batman wreszcie mają swoje dawne kozacki głosy!
  I kurcze demko oczywiście urwało się w najciekawszym momencie ;)

 11. Jokerowy głos suuuuuperowy. Mark Hamil to jednak kozun.
  Premiera przesunięta ? NOOOOO!!!

 12. Demo faktycznie kozackie. Obawiałem się, że będzie się nieco przycinać na starszym sprzęcie, ale wszystko śmigało jak należy. Teraz tylko czekać do września.

 13. Zaskakujące, że Batman ma bardzo małe wymagania sprzętowe – jednordzeniowy procesor i 1GB ramu.
  Czyli jak się chce, to można zoptymalizować, żeby chodziło na słabszym sprzęcie.

 14. No właśnie, zawsze można, ale bardzo rzadko się chce developerom to zrobić. Tutaj krótka lista gier najgorzej i najlepiej zoptymalizowanych.

 15. Co do wymagań Batmana, również jestem BARDZO mile zaskoczony. Oglądając materiały z produkcji, trailery itp sądziłem, że mój laptop tego nijak nie pociagnie, a tu niespodzianka. Wszystko płynnie, bez klatkowania, wyraźnie itp. Będzie w co grać na początku jesieni.