Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

Sztandary chwały 129


niedziela · komentarzy 20

Niedziela
W nagłówku została wykorzystana grafika Katarzyny Witerscheim.

Konrad:
* W sieci pojawiło się demo „Batman: Arkham Asylum” w które zdążył już pograć Paweł i z tego co mówił, gra zapowiada się całkiem nieźle. Premiera 28 sierpnia (a na PC dopiero 18 września).

* Tymczasem, gdzieś w Bieszczadzkiej głuszy zaobserwowano pojawienie się ogromnego robota z kosmosu, który terroryzuje Lenina mumii winnych żołnierzy Armii Czerwonej. Zdarzenia te udało się zarejestrować grupie polskich filmowców, którzy już niedługo zaprezentują swoje nagrania światu. Zwiastun „Terroru z kosmosu kontra czerwona gwiazda” jest już oczywiście do obejrzenia w internetach. Tak, plakat filmu dobrze się Wam kojarzy.

* Robótki ręczne: drewniana szafka nocna stylizowana na Companion Cube z „Portal”. Może średnio poręczna, ale wykonanie całkiem sympatyczne. Tak, ciasto jest kłamstwem.

* Od kiedy zobaczyłem kawałek występu Monotonix na Off Festiwalu, zacząłem żałować, że mnie tam nie było. Szaleni Żydzi w samych slipkach i tylko czterech ochroniarzy, którzy oddziela ich od tłumu. Czad.

* Nasz kres jest już bliski, komputery nauczyły się grać w „Mario”. Co następne? Sterowanie stacją kosmiczną? Mikrofalówki? Roboty przemieniające się w samochody?

Łukasz:
# Wypływają coraz to nowe recenzje „Frankenstein’s Womb” Ellisa i Oleksickiego. I nieważne, czy recenzja jest pozytywna, czy negatywna, recenzenci zawsze chwalą Marka. Tak ma być. Dobre bo polskie!

# Co prawda jakiś czas temu pisał o tym wilk, ale ja, budząc się z długiego internetowego snu, odkryłem to dopiero wczoraj. Jeżeli korzystacie z platformy iGoogle, to mogą Was zainteresować komiksowe szablony (lub jak nazywamy to w branży – motywy). Wśród oficjalnych szablonów przygotowanych przez wydawnictwa znajdziemy „Fistaszki”, Clowesa, Tronheima, Garfielda i najpopularniejszych superbohaterów. Wśród nieoficjalnych „Tintina” czy „Kaznodzieję”, ale to już trzeba wyszukać sobie na piechotę, w ten lub inny sposób. Ameryka!

# Gdy Francuzi robią mały ilustrowany słownik dla dzieci, to ma on 2000 stron, a rysunki przygotowują takie sławy jak Moebius, Trondheim czy Druillet. Normalnie Europa i Wersal!

# Jeżeli wierzycie w duchy, to może Was zainteresować zwiastun nowego filmu Terry’ego Gilliama „The Imaginarium of Doctor Parnassus”. Tamże Heath Ledger ulega metamorfozie w Johnny’ego Deppa, Colina Farrella i Jude Lawa. No i widzicie, z każdej sytuacji da się wyjść, nawet jak Wam aktor umrze w trakcie kręcenia filmu. Kto jak kto, ale Gilliam wie, co to znaczy patrzeć na jasną stronę śmierci.

# Artur Sadłos, Torturrem zwany, pokazał okładkę najnowszego „Kolektywu”, która zapowiada „Recours” i podjęcie tematu gier. No to czekamy.

# Dzisiaj w kąciku muzycznym coś na inną nóżkę niż zazwyczaj. Trochę elektroniki w wykonaniu przemiłej pani Peaches:

komentarzy 20

 • Pierszy (tutaj) – grafiki będą co tydzień?

 • „Terror z kosmosu…” brzmi i wygląda ciekawie, mam nadzieję że będziecie informować o tym projekcie na bieżąco. :)
  Kurna, a motywu igoogle z Sandmanem nie mogę znaleźć :( No cóż, ustawiam motyw „Vertigo”.

 • Kuba: raczej nie, nie mamy tylu fanów, jeszcze.

  Orion: postaramy się :)

 • „Dobre bo polskie!”

  Dobre bo dobre, a nie jakieś tam pierdolenie z naklejek po majonezach.

 • Jakich majonezach?

 • JAPONfan

  Tych co sa dobre bo polskie a nie dlatego ze sa dobre.

 • A takie. Słusznie, owszem. Ale to działa nieco inaczej chyba.

  Bo nie chodzi o to, że tylko dlatego jest dobre, bo polskie, ale właśnie polskość produktu jest gwarantem dobrej jakości :)

  Czy Marek Oleksicki ma już swoje ISO?

 • Niestety pecetowa premiera Batka przesunięta na 18 września… Buuuuuuuuu

 • larousse to nie byle słowniczek.
  ja pamiętam że się wychowałem na ilustrowanej encyklopedii larousse’a.
  właśnie dzięki zdjęciom i obrazkom człowiek poznał świat.

 • O,peaches – jak fajnie choć w sumie ja ja już tam znam ;) Szkoda tylko ze jej ostatni album nie jest już tak dobry jak powinien być na tle pierwszych 3 ;/

 • A tak nawiasem do Marka O. – mam nadzieję, że CDP pójdzie po rozum do głowy i przy premierze „Wiedźmina 2” sypnie orenami z kiesy i da mu ten komiks zrobić. Dziś sobie oglądałem pierwszego „Odmieńca” na przemian ze szkicami z „Frankenstein’s Womb” i przecierałem oczy jaki postęp się dokonał…

 • JAPONfan

  CDP? ci z ta super stroną? ;)

 • „Wiedźmin 2 – gorące noce Rivii”

 • Batman miażdży :o Fajna Harley. No i zarówno Joker i jak i Batman wreszcie mają swoje dawne kozacki głosy!
  I kurcze demko oczywiście urwało się w najciekawszym momencie ;)

 • Jokerowy głos suuuuuperowy. Mark Hamil to jednak kozun.
  Premiera przesunięta ? NOOOOO!!!

 • Demo faktycznie kozackie. Obawiałem się, że będzie się nieco przycinać na starszym sprzęcie, ale wszystko śmigało jak należy. Teraz tylko czekać do września.

 • Zaskakujące, że Batman ma bardzo małe wymagania sprzętowe – jednordzeniowy procesor i 1GB ramu.
  Czyli jak się chce, to można zoptymalizować, żeby chodziło na słabszym sprzęcie.

 • No właśnie, zawsze można, ale bardzo rzadko się chce developerom to zrobić. Tutaj krótka lista gier najgorzej i najlepiej zoptymalizowanych.

 • Frank Darabont robi serial na podstawie „The Walking Dead” Kirkmana!!!!!!!!!!!!

  Wiadomość dnia dla mnie. Fakt, ze to właśnie Darabont ma pisać scenariusz i reżyserować, jest najlepszym co mogło się przydarzyć temu komiksowi w kontekście pojawienia się na srebrnym/szklanym ekranie :)

 • Co do wymagań Batmana, również jestem BARDZO mile zaskoczony. Oglądając materiały z produkcji, trailery itp sądziłem, że mój laptop tego nijak nie pociagnie, a tu niespodzianka. Wszystko płynnie, bez klatkowania, wyraźnie itp. Będzie w co grać na początku jesieni.

Dodaj komentarz