Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

Niedziela 127


niedziela · komentarzy 6

niedziela

* Wsi spokojna, wsi wesoła, zbiegiem okoliczności wszyscy redaktorzy wzięli mi się i wyjechali na weekend, więc snuję się sam po pustych korytarzach poznając dawno zapomniany smak przygotowywania Niedzieli w pojedynkę. W poniedziałek spodziewajcie się gościnnego tekstu wpisującego się w nasze wspólne rozważania, kto może być bohaterem gier komputerowych.

* Bardzo dobrą dla wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy PlayStation 3 wiadomością jest niedługa konwersja „Castle Crashers” na ich zabawkę. Nie wiadomo, czy wersja na konsolę Sony będzie miała jakieś bonusy w porównaniu do tej z XBLA, ale tak czy siak, warto zwrócić uwagę na ten tytuł.

* Tymczasem na San Diego Comic Con ogłoszono zwycięzców tegorocznych nagród Eisnera. Listę zwycięzców możecie poznać tutaj. Kolejne dwie statuetki na koncie ludzi pracujących przy „Fables”.

* Premiera pierwszego amerykańskiego komiksu Marka Oleksickiego tuż-tuż, kolekcjonerzy już teraz mogą ostrzyć sobie zęby i marzyć o zdobyciu „Frankenstein’s Womb” we wszystkich trzech edycjach. Pozostali powoli zbierają się, aby grupowo zamówić najtańszą wersję. Na początku podśmiewałem się, że wydanie z konwentu w Chicago ma dość polski nakład – 1500 sztuk, ale na rynku pojawi się oczywiście również inne, w cywilizowanym nakładzie. Gratulacje dla Marka!

* Niedługo swoją premierę będzie miał również „Batman: Arkham Asylum”, który zapowiada się całkiem nieźle, ale wychodzi na to, że nie dość dobrze dla jego wydawcy, który zdaje się kombinować jak może. I są magazyny, które się na to łapią.

* Na „Kolorowych Zeszytach” ukazał się zapis panelu dyskusyjnego z BFK o roboczej nazwie „Serwisy komiksowe kontra blogerzy”, w którym wziął udział m.in. Łukasz. „Dyskusja” to trochę za duże słowo dla zadawania wszystkim uczestnikom tych samych pytań bez możliwości ustosunkowywania się do odpowiedzi innych, ale to wystarczyło, aby znany z forum Gildii Wilk ruszył w komentarzach do szaleńczej szarży przeciwko blogerom, którzy chcą serwisy zamykać. Zief.

* Ok, tym razem to już chyba na pewno oficjalny zwiastun „Whiteout”. Oglądam go, oglądam i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że fabularnie będzie miał bardzo mało wspólnego z komiksowym pierwowzorem. Może chociaż będzie trzymał klimat.

* W kąciku muzycznym remix „Its not over yet” The Klaxons autorstwa Nero. Oryginału nie znam za bardzo, ale ta wersja strasznie mi się spodobała.

komentarzy 6

Dodaj komentarz