in niedziela

Niedziela 127

niedziela

* Wsi spokojna, wsi wesoła, zbiegiem okoliczności wszyscy redaktorzy wzięli mi się i wyjechali na weekend, więc snuję się sam po pustych korytarzach poznając dawno zapomniany smak przygotowywania Niedzieli w pojedynkę. W poniedziałek spodziewajcie się gościnnego tekstu wpisującego się w nasze wspólne rozważania, kto może być bohaterem gier komputerowych.

* Bardzo dobrą dla wszystkich obecnych i przyszłych posiadaczy PlayStation 3 wiadomością jest niedługa konwersja „Castle Crashers” na ich zabawkę. Nie wiadomo, czy wersja na konsolę Sony będzie miała jakieś bonusy w porównaniu do tej z XBLA, ale tak czy siak, warto zwrócić uwagę na ten tytuł.

* Tymczasem na San Diego Comic Con ogłoszono zwycięzców tegorocznych nagród Eisnera. Listę zwycięzców możecie poznać tutaj. Kolejne dwie statuetki na koncie ludzi pracujących przy „Fables”.

* Premiera pierwszego amerykańskiego komiksu Marka Oleksickiego tuż-tuż, kolekcjonerzy już teraz mogą ostrzyć sobie zęby i marzyć o zdobyciu „Frankenstein’s Womb” we wszystkich trzech edycjach. Pozostali powoli zbierają się, aby grupowo zamówić najtańszą wersję. Na początku podśmiewałem się, że wydanie z konwentu w Chicago ma dość polski nakład – 1500 sztuk, ale na rynku pojawi się oczywiście również inne, w cywilizowanym nakładzie. Gratulacje dla Marka!

* Niedługo swoją premierę będzie miał również „Batman: Arkham Asylum”, który zapowiada się całkiem nieźle, ale wychodzi na to, że nie dość dobrze dla jego wydawcy, który zdaje się kombinować jak może. I są magazyny, które się na to łapią.

* Na „Kolorowych Zeszytach” ukazał się zapis panelu dyskusyjnego z BFK o roboczej nazwie „Serwisy komiksowe kontra blogerzy”, w którym wziął udział m.in. Łukasz. „Dyskusja” to trochę za duże słowo dla zadawania wszystkim uczestnikom tych samych pytań bez możliwości ustosunkowywania się do odpowiedzi innych, ale to wystarczyło, aby znany z forum Gildii Wilk ruszył w komentarzach do szaleńczej szarży przeciwko blogerom, którzy chcą serwisy zamykać. Zief.

* Ok, tym razem to już chyba na pewno oficjalny zwiastun „Whiteout”. Oglądam go, oglądam i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że fabularnie będzie miał bardzo mało wspólnego z komiksowym pierwowzorem. Może chociaż będzie trzymał klimat.

* W kąciku muzycznym remix „Its not over yet” The Klaxons autorstwa Nero. Oryginału nie znam za bardzo, ale ta wersja strasznie mi się spodobała.

Skomentuj

Comment

  1. Dave Stewart to Tom Hanks kolorystów – cholerny ulubieniec akademii :-)

  2. Nie ruszam do żadnej szarży przeciw blogom, a wziąłem w obronę serwisy. To dosyć istotna różnica.

    Poza tym chciałem sobie najzwyczajniej w świecie podyskutować. Nie narzucać zdania a wymienić się argumentami.

  3. Motyw skończył się na Kill’em All!

  4. Sądząc po statystykach, raczej nie. Najwidoczniej przygotowałem jeszcze mniej interesującą niedzielę niż zwykle :)