in niedziela

dimanche 126

niedziela
Konrad, syn Słońca:
* Wiadomość tygodnia: jest gorąco, cholernie gorąco. Jest tak gorąco, że przyklejam się do wszystkiego niczym człowiek-pająk. Spocony człowiek pająk. Dlatego też z takim rozrzewnieniem oglądam na mapie miejsca, które odwiedził Tintin i zazdroszczę rudemu skubańcowi tych podróży na Biegun.

* Chłodno musi też być w Szwajcarii. Przynajmniej dopóki nie zaatakowali jej kosmici.

* Być może część z Was zauważyła, Wirtualna Polska uruchomiła swój własny serwis komiksowy, prowadzony na razie przez Tomasza Pstrągowskiego. Z ciekawszych rzeczy, które można w nim wyczytać jest wieść, że Guy Delisle szykuje komiks o Czeczenii oparty na opowieściach swojego znajomego.

* Na taką pogodę, gdy palce lepkie, warto pograć w jakąś tradycyjną grę, np. Kamień-Nożyce-Papier. Albo Spluwa-Dynamit-Atomówka-Błyskawica-Diabeł-Smok-Obcy-Woda-Miska-Powietrze-Księżyc-Papier-Gąbka-Wilk-Karaluch-Drzewo-Mężczyzna-Kobieta-Małpa-Wąż-Siekiera-Nożyce-Ogień-Słońce-Kamień. Zasady to łatwizna.

* Do sieci wreszcie trafiła wersja demonstracyjna małej, cwanej gierki „Cogs”. Gra została przy okazji przeceniona, znak, że wcześniej nie sprzedawała się za dobrze. Zagrałem w demo i czekam na lekki nawis finansowy, aby wydać te pięć dolców na pełną wersję. Taka steampunkowa kostka Rubika.

* A w kąciku muzycznym konsumencki protest-song przeciwko łamaniu gitar przez linie lotnicze. Pech chciał, że tym razem gitara należała do piosenkarza country. Kanadyjskiego piosenkarza.

Paweł, syn mroźnej północy:

Ø Po raz pierwszy nie przekonują mnie zdjęcia Scarlett Johansson w nowej roli – jako Black Widow. A tymczasem sama Scarlett głodzi się i odchudza, by dobrze wyglądać w lateksie. A Marvel przygotuje specjalny komiks o Scar… Black Widow. jakby nie wypadła i tak dla niej pójdę na tego „Iron Mana 2″… Ech…

Ø Za to z każdym kolejnym gameplayem przekonuję się, że nowa gra z uszatą myszą być może nie będzie tylko skokiem na kasę i żerowaniem na popularności Mrocznego Rycerza. Dniu premiery „Arkham Asylum” – nadchodź szybciej!

Ø Rosjanie nie znają umiaru. W przypadku cosplayów z „Fallouta” i „Stalkera” to dobrze. Aw-fuckin’-some!

Ø Fani „Fight Club” też nie znają umiaru. Przynajmniej niektórzy…

Ø Jak zaprojektować stronę, która zapewni zabawę na długie godziny? Ukryć w obrazku obrazki, a w nich obrazki, a w nich jeszcze więcej obrazków – efekt jest tak zajmujący, że zacząłem się zastanawiać jak można by zrobić komiks w takiej technice.

Ø Świat się kończy – CD Projekt wypuszcza patch umożliwiający oglądanie nagich postaci w Wiedźminie… Możecie już przestać ślinić biurko – patch dostępny tylko dla Ameryki Północnej. CDP, nie igrajcie z polskimi fanami!

Ø Tymczasem fani „Street Fighter IV” radzą sobie sami z rozbieraniem Cammy. Kręcą ich kobiety w mundurach, ale bez mundurów? Bez sensu.

Skomentuj

Comment

17 Comments

 1. Cogs demówka od dłuższego czasu była dostępna na Steamie. Gierka fajna, ale strasznie wolno chodziła na moim kompie (mino że teoretycznie powinna śmigać), dziwne.

 2. Cammy ma ciapki i to coś, co przypomina mi hydranty, na rękach, więc prawie jest w mundurze ;)
  Swoją drogą, przypomniał mi się MUGEN. Tam dopiero była masa capcomowych niewiast w wersji nude.

 3. hm.. czy tylko mi ta Black Widow nie odpowiada za bardzo? Zle dobrana aktorka, bardzo zle:)

 4. Tyle, ze mi ogolnie wyglad tej pani nie pasuje:). Gdziekolwiek, jakos nie moge zrozumiec uwielbienia dla tej pani :).

 5. no ja też nie potrafie.
  może to dlatego że w Polsce tyle pięknych dziewcząt i kobiet.

 6. ze Skarlet to od wcielenia zależy, zdecydowanie. tutaj to z wygląda okrutnie nie bardzo, ale w lost in translation przecież śliczniusie wyglądała.

  a titos: może i jest w Polsce kupa pięknych dziewcząt. ale te piękne raczej omijają moje miejsce pracy. i mój kierunek. i mój drugi kierunek.

 7. scarlett ma okropną barwę głosu, która psuje całokształt :)

 8. @skil – a mi właśnie idealnie pasuje, uwielbiam u kobiet niski ton głosu a mam alergie na 'piszczenie’.

 9. dlaczego w grze „Spluwa-Dynamit-Atomówka-Błyskawica-Diabeł-Smok-Obcy-Woda-Miska-Powietrze-Księżyc-Papier-Gąbka-Wilk-Karaluch-Drzewo-Mężczyzna-Kobieta-Małpa-Wąż-Siekiera-Nożyce-Ogień-Słońce-Kamień” nie ma Kota?

 10. @Jaszczu – ty tak a propos tego starego dowcipu o trzech dziewczynach? :)

 11. Nie znam tego dowcipu. Tak sobie palnąłem, bo i na polibudzie mogą ładne dziewczyny studiować. Np. moja bratanica – http://whitejulieet.blogspot.com/

  która nomen omen nazywa się tak samo jak kolega, który nie widział w Polsce ładnych kobiet:)

 12. Idą sobie trzy dziewczyny – pierwsza brzydka, druga brzydka, trzecia też z politechniki :)

  Oczywiście no offence.

 13. W sumie, to nie spotkałem jeszcze brzydkiej dziewczyny studiującej na politechnice.

  Pewnie są takie, nie przeczę, ale naprawdę szpetne okazy zasiedlają raczej inne kierunki studiów.

 14. W przewodnikach rekrutacyjnych dla kandydatów na studia powinni takie rzeczy zaznaczać :)