in varia

niedziela ein zwei drei

niedzielalala
Koń
* Wsi spokojna, wsi wesoła, część komiksowego towarzystwa wyjechała na Bałtycki Festiwal Komiksu, w internecie panuje cisza, spokój. Rozgrzane do czerwoności kanały Twittera schładzają się, dając chwilową ulgę tym, którzy są zmęczeni komiksowym chatem 24 godziny na dobę. To jest mnie. Tymczasem:

* Michael Jackson nie żyje. Jeff Goldblum żyje. Jak na moje, to dobry układ.

* Robert Adler zrobił ilustrację do gry planszowej. O wojnie gangów w wielkim mieście. Czy można chcieć czegoś więcej od gry planszowej? Może, żeby ukazała się już teraz, bo nagle zacząłem odczuwać planszówkowy głód.

* Biram, autor „Człowieka Szynszyli”, założył plotkarskiego bloga ze świata polskiego komiksu internetowego – Szynszylka. Niestety na razie nie jest nawet w połowie tak zabawny jak jego komiks.

* Czwartkowe spotkanie z Guy Delisle’em, pomimo deszczu, mojego spóźnienia i duchoty, było świetne. Przyszła masa ludzi, nowe twarze, Delisle opowiadał ciekawe rzeczy – dość powiedzieć, że następnego dnia gość musiał iść kupić nowe mazaki, bo te co miał kompletnie wypisał podczas autografowania. Ślemy tradycyjne pozdrowienia ludziom, którzy zamiast przyjść z jedną rzeczą, ewentualnie z jedną rzeczą swoją i czymś dla koleżanki, która nie mogła zostać, przynosili wszystko Delisle’a co mieli pod ręką. Kochamy Was!

* W tym tygodniu idziemy na „Transformers”. Nie wiemy jeszcze dokładnie kiedy, najpewniej w środę-czwartek, o której, pewnie 17-18, ani gdzie, pewnie Tarasy Zła, Atlantic albo Kinoteka. Wkrótce podamy więcej informacji i zapraszamy to podłączenia się. To będzie cudownie zły film.

Paw
Ø Widzieliście już największą panoramę z gry? A może największą w ogóle? Najlepszy dowód na to, że czasem liczy się tylko rozmiar, bowiem nie widać na niej nic ciekawego – ot kawałek lasu z „Crysisa”.

Ø To nie Piłsudski, to Mario. Razem z Luigi przerobiony na 45 sposobów. Rany…

Ø Jeśli wydaje Wam się, że prowadzenie bloga o komiksach jest obciachem, to sprawdźcie koniecznie tego, na którym recenzują… gumę do żucia.

Ø Jakoś nie do końca rozumiem ideę blogów, gdzie autor wrzuca intrygujące go grafiki, nie dając ani słowa komentarza. Co nie zmienia faktu, że właśnie w takich miejscach można wyszukać ciekawych nowych artystów. Nazwisko na dziś: The Iris On (a.k.a. Erik Jones), a na jutro: Robb Mommaerts.

Ø Trochę geekowy stuff – znane filmy science fiction umiejscowione na osi czasowej. Nie ma „Gwiezdnych Wojen”, bo każdy wie, że dzieją się dawno dawno temu. Za to za 6 lat zbudujemy Robocopa i polecimy w przyszłość.

Ø A na dokładkę kilka wariacji na temat steampunkowego „Star Wars”. Polecam wasze uwadze tapety, zwłaszcza tę z Darth Steam Vaderem. Ja już zmieniłem.

Ø Niby każdy wie, co dzieje się z artykułem po opublikowaniu go na blogu, ale tylko „Wired” potrafi to tak fajnie pokazać. Dostałem od Kamila, fana rozmaitych fajnych, nie tylko info, grafik.

Ø Kochana i szanowana grupa chrześcijańskich rock’n rollowców – Dimmu Borgir – trafi do własnego komiksu. Gdy czytam: „’Dimmu Borgir: Dark Fortress’ utilizes the artistic vision and lyrical themes of the biggest black metal band in the world, DIMMU BORGIR, to create a powerful and thought-provoking fantasy horror comic book.” mam ciary. Może dlatego:

Skomentuj

Comment

15 Comments

 1. Dupa – nie ma Terminatora na tej linii czasowej. Jak będąc łebkiem oglądałem dwójkę, to strasznie kręciła mnie świadomość, że do wydarzeń z „Dnia sądu” zostało już tylko kilka lat :]

  A Miho, w wykonaniu Adlera, naprawdę świetna.

 2. „Niestety na razie nie jest nawet w połowie tak zabawny jak jego komiks.”
  Napisać o kimś prawdę, zaraz się zaczyna mścić ;)

 3. Ja w kwestii formalnej.
  „polecimy w przyszłość”? Chyba w przeszłość.

 4. The Iris On świetne grafiki na które trafiłem już jakiś czas temu. Gość jest bardzo ok.

 5. Jak steampunkowe Star Warsy: to tylko [url=http://hombrelobo.com/friki/la-guerra-de-las-galaxias-y-alien-en-plan-steampunk-bonitos-regalitos-para-el-salon-de-casa/]Klik[/url]
  a nie jakieś rysuneczki – słaba jakoś,a le widać o co chodzi. Szturmowiec, Boba Fett i Ksenomorf [nie to uniwersum już].
  Huh,Dymny Burger na niedzielę – zgroza.

 6. @Smutas – tam jest tyle steampunka, że ktoś po prostu zbudował to ze złomu – a te rysunki starają się oddać klimat ducha epoki maszyny parowej. ;)

 7. The Iris On to mi się objawił na DA jakiś czas temu. Nadzwyczaj zacne grafiki.