in niedziela

niedziela 122

Niedziela
Kondzio:
* W stolicy Iranu trwają zamieszki wokół fałszerstw wyborczych reżimu. W dyskusję włączyła się Marjane Satrapi, autorka „Persepolis”. Fajnie, że po latach mieszkania na zachodzie nadal jej zależy.

* W sieci pojawił się zwiastun „Whiteout”, filmu będącego ekranizacją komiksu Grega Rucki pod tym samym tytułem. Bardzo fajnego komiksu, idealnego na upalne lato. Film zapowiada się całkiem nieźle, choć trudno mi powiedzieć, abym czekał na niego z niecierpliwością.

* Dawno, dawno temu, bardzo lubiłem filmy z Robinem Williamsem, w dowolnej ilości, o ile były komediami. Moja dziecięca fascynacja nigdy nie spotkała się z uznaniem ze strony Marty. Teraz już wiem, te filmy wcale nie były komediami.

* Miło, jak niezależne, powstające latami gry, wreszcie zaczynają nabierać kształtu – „Fret Nice” to platformówka w której sterujemy bohaterem przy użyciu kontrolera z „Guitar Hero”, którą już niedługo będzie można zobaczyć na Xboxie i PS3. Polecam – kiedyś miałem możliwość grania w pecetowy prototyp.

* A teraz z wrodzoną sobie maestrią połączę jednym linkiem dwie rzeczy: „Gwiezdne Wojny” oraz kolejny koncert organizowany przez kolektyw This Is Warsaw. Nie mam pewności, czy The Mongoloids przyjadą z kostiumem szturmowca, ale ja na koncert się wybieram, jakby co.

Łuki:
# Już za tydzień Bałtycki Festiwal Komiksu będzie trwał w najlepsze, tymczasem jeżeli do Gdańska macie za daleko, to może wybierzecie się do Warszawy – w czwartek 25 czerwca, o godz. 19.00 w klubie Chłodna 25 odbędzie się spotkanie z Guy Delisle’em (rozmowa, autografy, możliwość kupna nowości z Kultury Gniewu). Będę na obu imprezach. Strzeżcie się.

# Pamiętacie film „Watchmen. Strażnicy”? Tak, chodzi o tę adaptację komiksu, która w kinach pojawiła się przeszło trzy miesiące temu. Magazyn komiksowy „KZ” za sprawą najnowszego numeru postanowił przypomnieć te prehistoryczne czasy.

# A skoro o „Strażnikach” mowa, to okazuje się, że tworzenie parodii tychże dalej jest modne. I, o dziwo, bywa śmieszne.

# Dokładnie pół roku temu Barrack Obama objął urząd prezydenta US and A, a wciąż robią o nim fajne animki. No już naprawdę, ludzie nie wiedzą, że w internecie czas płynie szybciej, czy to ja jestem dziwny? Bądź co bądź, w noc po obejrzeniu tego filmiku śniło mi się, że jestem prezydentem USA. Ale nie miałem supermocy.

# Jedynie Łukasz Mazur, arczem zwany, podesłał mi najmniej skażony aletojużbyłoizmem link. Najnowsze koszulki zaprojektowane dla Forbidden Planet może nie miażdżą cyców i nie kopią dupala, ale są całkiem przyjemne.

# „Zombieland”. Czy muszę dodawać „me want”?

# Po moim wspaniałym występie w tygodniku „NIE” nadszedł czas na komiks. Myślicie, że będzie to przesadą, jak wpiszę to sobie w CV?

# Na koniec tradycyjnie muzyczka. Albo nawet dwie, jedna to „Gay Bar” Electric Six, z dedykacją dla Japona, a druga „On My Shoulders” zespołu „The Do” z dedykacją dla mnie.

Skomentuj

Comment

11 Comments

 1. Zacznę od końca. Muzyczka bardzo fajna, choć do mnie jedynie trafił kawałek The Do :)
  Barrack „SuperHero” Obama bardzo fajny, mówiąc podoba mi się bardziej niż ten prawdziwy.
  Parodyjka Watchmen taka sobie, ma lepsze i gorsze momenty.
  „Whiteout” ma dobry zwiastun, tylko ciekawe jak całość im wyjdzie.

 2. „Gay club” znam od dawna i od dawna jest lekiem na zły humor :)
  „Zombieland” jest dla mnie kolejnym dowodem na to, ze pandemia zombie nas ogarnia w świecie kultury. Ja nigdy za zombie nie przepadałam, ale ten film obejrzę, a jakże.

 3. Trailer „Mrs. Doubtfire” stylizowany na thriller jest arcybisty. I daje trochę do myślenia.

 4. Szymon, Spider-Mana nie było tego, bo to strasznie stare. Pół roku co najmniej ma ;). Edit: Rok przynajmniej ma.

 5. No to Newsarama straszne starocie daje. A i ja wcześniej tego nie widziałem.

 6. łuki zabierz na bfk ten hełm do kopiowania internetu pliss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11jeden

 7. “Whiteout” klimatycznie kojarzy mi się z „30 days of night”. Ekranizacja komiksu, zimno, śnieg, zbliżająca się noc polarna i dobry trailer. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś przyzwoitego. Natomiast „Zombieland” zapowiada się świetnie.

  W filmiku z Obamą doceniam żart, ale jak dla mnie jest zbyt propagandowy. I nie pomogły mu nawet odstające uszy.