in niedziela

Niedziela 116

niedziela
@ Zainteresowanie rebusami bardzo nas zaskoczyło, postanowiliśmy więc zrobić z tego cykl, który potrwa tak długo, jak długo będą rysownicy, którym będzie chciało się w to bawić. Na razie mamy jeszcze w zanadrzu zagadki na prawie cały najbliższy tydzień, więc jeżeli jesteś rysownikiem, prosimy o wsparcie. Czytelników prosimy, by dali znać, gdy im się zgadywanie znudzi. Zrobimy wtedy małą przerwę.

@ Przypominamy też o naszym nieśmiałym ogłoszeniu.

Konrad:
* Jak już od jakiegoś czasu wiadomo, konsolowa wersja „Witchera”, czy też „Wiedźmina”, odeszła w niebyt i nie wiadomo, czy kiedykolwiek z niego wróci. Tymczasem inne polskie firmy nie próżnują: „Call of Juarez 2” zapowiada się świetnie, a pewne dwa małe studia pracują wspólnie nad „Dead Road”, futurystycznymi wyścigami, czyli gatunkiem, za którym od dłuższego czasu nieznośnie tęsknie.

* Pozostając przy oczekiwanych grach, do sieci wyciekł kolejny film z „Beyond Good and Evil 2”. Osobiście wątpię, aby był to fragment z rozgrywki, ale wygląda rewelacyjne, plus potwierdza, że prace nad grą idą do przodu. Chyba będę musiał sobie odświeżyć pierwszą część.

* Nie wiem, na ile jest to kwestia Alei Komiksu samej w sobie, czy też może wydawcy, ale próbowałem znaleźć „Starcrat: Frontline 1” w tym tygodniu i nie udało mi się. Może jednak nie trafił jeszcze do sprzedaży?

* Wchodząc głębiej w komiksy, ktoś w Marvelu kombinuje nad stworzeniem serii o sercowych przygodach superbohaterek. „Gotowe na wszystko” w lateksowych kostiumach? Gdzie można zamówić prenumeratę? Tytuł „Marvel Divas” zobowiązuje.

* I na koniec mojego segmentu, wstrząsająca historia o piankowych ludzikach. Bardzo przyjemne, ktoś mógłby zrobić z tego animowanego gifa.

Łukasz:
# Serwis IGN zaczął publikować listę stu najgorszych komiksowych złoczyńców. Szkoda tylko, że z ostatniej dwudziestki znam tylko garstkę. Jednocześnie chciałbym oprotestować niską pozycję Świętego od Morderców i przestrzec przed spojlerami (np. nr 91). Aha, no i podstawowe pytanie: Kto Waszym zdaniem będzie na pierwszym miejscu? Ja obstawiam Doktora Wyspę.

# Z kolei serwis zczuba.pl zaprezentował komiksową jedenastkę marzeń. Spider-Man na bramce może wydawać się strzałem w dziesiątkę, chociaż zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby wystawić po prostu jedenastu Doktorów Manhattanów. To znaczy wystarczyłby jeden w jedenastu osobach, ale wiecie… zasady to zasady.

# Full Of Pryde to ciekawy projekt skupiający się tylko na jednej postaci komiksowej – Kitty Pryde. Uczestniczą w nim mniej lub bardziej znani rysownicy (ot, chociażby Chuck BB i Bryan Lee O’Malley, o których mogliście na Motywie kiedyś przeczytać), a cały dochód – z aukcji i darowizn – przeznaczony jest na centrum leczenia hemofilii gdzieś w Oregonie. U nas rysowano by Tytusa, a dochód poszedłby na rękę pomnika papieża.

# Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu, Bartek „godai” Biedrzycki postawił stronę ze zbiorem linków do recenzji komiksów. Póki co wklepaliśmy linki z Ziniola, Gniazda Światów oraz większość z Motywu i blogu Daniela Gizickiego. Zachęcam do uzupełniania bazy. Więcej informacji na Gnieździe.

# Na koniec, zamiast muzyki, filmik o przygodach Batmana, który musi w Gotham konkurować z Supermanem. Biedaczek.

Skomentuj

Comment

19 Comments

 1. DJKMS jest megastare are jare :)
  Damnit, jestem ciekawy kto jest pierwszy w rankingu bad guysow ale nie chce mi sie przewijac

 2. Marvel Divas – szkoda tylko, ze nie rpzepadam za damskimi bohaterkami komiksów nie licząc… 4? W dodatku na epwno ich nie umieszczą w komiksie. Resztę to bym wygumowała : D

 3. Istnieją jakieś wymagania jakościowe co do recenzji znajdujących się w tej bazie? :)

 4. hmm… jak czytam „stu najgorszych komiksowych złoczyńców” to mam wrażenie że chodzi o najbardziej nieudolnych wrogów i wygrałby wtedy Pilaf (z Dragon Balla – jakoś nie przypominam sobie w tej chwili amerykańskich idiotycznych 'tych złych’). Może powinno być 'stu najlepszych złoczyńców”?

 5. Hm. Myślałem raczej o „najgorszych” jako „najbardziej złych”. A jakbym napisał „najlepszych”, to by się znalazł ktoś kto by powiedział, że ma wrażenie, że chodzi o takich o trochę dobrym serduszku ;).

 6. Najgorszym villainem na tej liście są wyskakujące co chwila reklamy.

 7. 100 najgorszych villianów takie sobie, za to Full of Pryde bardzo fajne, nawet znalazłem kilku artystów, którym z chęcią się baczniej poprzyglądam.
  Co do bazy recenzji dotyczy ona bardziej recek, które pojawiły się w Motywie czy Aleji czy też recki z takich serwisów jak DCM bądź marvelcomics również się łapią?
  Batek nie nadążający za Clarkiem zabawny :D

 8. :OOO Jak zobaczyłem gameplay (tak, uważam, że to nie render), to łzy mi stanęły w oczach. P-E-R-F-E-K-C-J-A ! ! Od dawna czekałem na takie pokazanie akcji w zręcznościówkach. Kamera, muzyka, swoboda. Tylko że ponoć ma być jeszcze prościej niż w poprzedniczce, która była jedną z prostszych gier, w jakie grałem. Z najgorszych villainów też bym wybrał Dr Wyspę :D

 9. Oby tylko filmik nie był jedynie zmyślnym zestawem skryptów, bo tak, gra mogłaby pozamiatać (zresztą, już jedynka miała pazur). Ale wygląda to rewelacyjnie mimo wszystko.

  Strona z Kitty – mniamniuśna jak byk :)

  A historii piankowych ludzi nie za bardzo załapałem – uber unfriendly do załapania.

 10. Dla mnie ten filmik z „BG&E” to ewidentnie fragment jakiegoś przerywnika filmowego – głównie na podstawie tego fragmentu, gdy zaczepia się o framugę, aby wyhamować i skręcić, oraz gdy wbiega do toalety i przeskakuje nad dziadkiem. To zatrzymywanie się na ścianach jest fajne i mam nadzieję, że będzie w samej grze.

  Oczywiście istnieje jakiś cień nadziei, że tak wygląda właściwa gra, wtedy nie mam pytań. Oby udało im się wokół takiej jakości grafiki stworzyć równie wciągającą grę jak część pierwsza.

  Ewentualnie może to być po prostu QuickTimeEvent.

 11. Ja sie bardziej skłaniam ze to będzie oskryptowana rozrgywka niestety. Bo graficznie jest szansa patrzac na xboxowego mirrora i assasina.