in imprezy

Jeżeli jesteście w Warszawie…

Bitwa Komiksowa
Autorem zdjęcia jest Fubu.

…i nie wiecie, co zrobić ze sobą w najbliższy piątek i w sobotnie południe, to spokojna głowa, my wiemy. I proponujemy Wam następujący rozkład jazdy.

Początek: czyli piątek o godz. 17, ul. Chłodna 25, Klubokawiarnia Chłodna

W ramach kolejnej edycji festiwalu Poplit odbędzie się panel dyskusyjny pod hasłem „Od PRL do III RP – obrazy przełomu w komiksie”. W dyskusji udział wezmą Paweł Dunin-Wąsowicz (drugoplanowy bohater komiksowy), Tomasz Kołodziejczak (Egmont) i Przemysław Truściński (autor trzech plansz „Wiedźmina”), prowadzeniem zajmie się Szymon Holcman (Kultura Gniewu). Dwa lata temu na podobnym panelu pojawiło się pięć osób, w tym czterech prelegentów, więc jeśli wszystko pójdzie dobrze, to może w tym roku uda nam się zająć dwa stoliki. Ale już tak poważnie, to temat jest całkiem ciekawy, więc można posłuchać. Następnie wsiadamy w nasze limuzyny, włączamy odpowiednią muzykę i jedziemy na…

Środek: czyli piątek o godz. 21, ul. Koszykowa 55, Klub Punkt
Uwaga, Bitwa na 100 proc. nie odbędzie się dzisiaj w Punkcie. Być może zostanie zorganizowana w Planie B albo innym pobliskim lokali. Najpewniej nie odbędzie się dzisiaj jednak wcale i zostanie przeniesiona na inny termin. Więcej informacji na bieżąco poniżej w komentarzach.

Finał pierwszej edycji Ligi Bitew Komiksowych. Ośmiu zawodników, dwie sztalugi oraz pojedynki 1 na 1 w systemie pucharowym. W finałach udział wezmą: Maria Rola Janicka, Mariusz „Wonder” Ciechoński, Romek Gajewski, Tomasz „Asu” Pastuszka, Łukasz Fabijanczyk, Łukasz Stachniak, Daniel Chmielewski i Marek Oleksicki. Muzykę zapewniać będą dje z Full Tandeta Soundsystem. Nie miałem okazji być na żadnej z wcześniejszych bitew, więc finał wydaje się być idealną okazją, aby sprawdzić o co chodzi. Teraz więc, gdy noc należy do nas… idziemy spać, aby wstać rano na:
Artjam

Koniec: czyli sobota o godz. 13, ul. Hoża 62, Kawiarnia Cykloza

W ramach Hożartów, święta ulicy Hożej, odbędzie się Carhartt Street Art Jam. Rysować, malować, wyklejać czy sprayować będą ludzie o tak nic nie mówiących Wam pseudonimach jak: Talkseek, GunBoy, Negative Pete, Bebre, Chazme, Sepe, Michał Stopa i wielu innych. W zeszłym roku byliśmy z Martą na czymś bardzo podobnym i czuję, że w sobotę też będzie na co popatrzeć. Może tym razem Maciek również narysuje trójgłowego niedźwiedzia. Muzykę w tle serwować będą Warsaw City Rockers.

Niestety nie mamy żadnych nagród dla osób, które stawią się we wszystkich trzech miejscach, ale powiedzmy sobie szczerze, satysfakcja z ciekawie spędzonego czasu i mój gorący uścisk to najpiękniejsza nagroda.

Skomentuj

Comment

25 Comments

 1. Michał Stopa to mój ziom, nawet jeden jego komiks kiedyś w OKnie dałem, ale teraz głównie stritartem się zajmuje. Podlinkujcie go, albo klikajcie tu.

 2. Dzięki, zrobione.

  @asu – się okaże, ale nie ukrywam, że bardzo bym chciał ;).

 3. Gdybym miał kasę, to w sobotę poszedłbym na Napalm Over Warsaw Fest, ale tak :|

 4. U, miałam w sobotę grzebać w śmieciach ale chyba zrezygnuję i pójdę na te Hożarty. W zeszłym roku nie byłam i żałowałam.

 5. Damn za duża przerwa czasowa między Chłodną a bitwą, nieładnie się w plan dnia wkomponowuje

 6. pregnę zdementować plotkę o tych 5-ciu osobach na poprzednim takim panelu na Poplicie. Może Łukasz nie pamięta, ale ja tam też z nim byłem, co zwiększa liczbę osób zainteresowanych rozmową a nie siorbaniem herbaty do 6-ciu.

 7. Byłeś na Poplicie dwa lata temu? Dziwne, nie widziałem Cię przy tym stoliku.

 8. gonz, byliśmy na Poplicie? Dwa lata temu? Oj, coś mi się nie widzi. Może trzy czy cztery jak się jeszcze w „W dymku” bawiliśmy.
  Kurde, serio nie pamiętam :D.

 9. moment. to faktycznie mogło być 3 lata temu. zmyliła mnie ilość zainteresowanych, oraz podobieństwo (znowu) tematów. nawet jeden z dyskutantów był ten sam zresztą.

 10. No to w takim razie może uda się pobić rekord i osób będzie z siedem!

 11. UWAGA!

  W klubie Punkt odcięto na cały łikend prąd i wodę.

  Bitwa zostaje przełożona na czas bliżej nieokreślony.

 12. Zresztą może się odbędzie, ale w planie B dziś. Ale raczej nie. Raczej na początku maja. Burdel się zrobił.

  Sprawdzajcie na stronie LBK na majspejsie. Tam będzie oficjalna wieść.

  A jak u Przemka Pawełka wpisywałem hasło weryfikacyjne z tą informacją, to hasło brzmiało „barei”.

 13. sytuacja na chwilę obecną – dziś nie będzie bitwy, będzie prawdopodobnie za 2 tygodnie. dozo na Chłodnej.

 14. znaczy nie to żebym coś nowego po Danielu napisał, ale to już przesądzone.

 15. Ja czasami cuzję sie pokrzywdzona mieszkając w Katowicach, bo jestem zdala od takich „iwentów”…

 16. W niedzielę zaś warto wpaść na festiwal krótkometrażowych, holenderskich filmów animowanych w kinie lab ;)