in niedziela

Niedziela sto osiem

niedziela

@ Niespodzianką jest dla nas fakt, że w plebiscycie Alei Komiksu zajęliśmy drugie miejsce w kategorii „Najlepsze czasopismo komiksowe”, wyprzedzając parę dobrych tytułów, czasem wrzuconych do tego wora bez sensu. Głosującym dziękujemy.

Łurschach:
# Nie będzie nic o WSK, bo wkurzyłem się na starcie, gdy zobaczyłem, że na miejscu nie ma dostępnej szatni, a oświetlenie giełdy woła o pomstę do nieba… ale także dlatego, że wkurzyłem się na końcu, gdy wracając nocnym z pospotkaniowej imprezy obudziłem się w Pruszkowie, wygrywając zawody „Pasażer bez biletu na tę strefę”. Nagroda: -107,10 zł. Samo WSK (mówię o tej nieoficjalnej części) mnóstwo ok.

# Wyszedł nowy numer magazynu „Kazet”, tym razem poświęcony postaci Spirita. Tamże także: drętwy wywiad z Filipem Myszkowskim; tekst Piotra Szreniawskiego, który opublikowano ku zdziwieniu samego autora i podsumowanie 2008 roku oczyma redaktorów oraz wydawców. Ciekawostka: fraza „motyw drogi” pada w tym numerze trzy razy. My też czule pozdrawiamy.

# W „Gazecie Wyborczej” ukazał się bardzo dobrze przyjęty dwustronicowy wywiad w formie komiksu z Jarosławem Gowinem („bardzo miłym psychopatą” cytując rysownika). Odpowiedzialna za to ekipa „Komiksu W-wa” nie wyklucza kolejnych wywiadów przeprowadzonych w ten sposób. Powodzenia, oswajania ogółu z medium nigdy za wiele.

# Dobra wiadomość dla zbiromaniaków: światło dzienne ujrzały fotosy z filmowego „Goona”, na co zwrócono nam uwagę w komentarzach. Wyglądają w porządku, ciekawe czy „Shrek” się schowa.

# Liczba 108 ma jakieś metafizyczne znaczenie w buddyzmie, hinduizmie, a także paru wschodnich sztukach walki. Generalnie chodzi o jakąś tam magię:

Nite Paul:
Ø Pewnie większość z Was widziała już fotomontaże z pomysłami na to, jak zniszczyć klimat „Strażników”. Jeśli nie, zapraszam – poziom prac bardzo różny: jest kilka nawet niezłych, ale i parę kaszanek.

Ø Ciekawe ilu z Was po projekcji „Watchmen” marzyło o odwiedzeniu Malin Ackerman w domu… Jak się okazuje, za kilka dolarów można zobaczyć Malin śpiącą, a nawet Malin pod prysznicem. Gratis jej współlokatorka przebrana za Jedwabną Zjawę w roli przewodniczki.

Ø Jeśli nie czujecie się przekonani do „Iron Mana 2”, to może wasze zdanie zmieni fakt, że w roli Black Widow obsadzono Scarlett Johannson Nie powiem, że się nie cieszę, ale średnio wyobrażam ją sobie jako Natashę Romanovą… Chyba, że chodzi o drugą Black Widow – Yelenę Belovą, która przecież nie żyje…

Ø Inwazja starwarsowego gadżetu! Tym razem naprawdę dziwacznego, bo kto z Was myślał o hodowaniu AT-AT w domu? Przy tym nawet mandaloriańska zbroja z Lego wydaje się tylko lekką ekstrawagancją.

Ø Nie miałem pojęcia, że ludzie robią muzykę miksując teledyski z YouTube. Jestem pod naprawdę dużym wrażeniem klipu izraelskiego Dja Kutimana. Kawałek znalazłem u Marcelego, który jest pod jeszcze większym wrażeniem, więc oddaję mu głos.

Ø Czujesz się w swojej pracy jak bezmyślna maszyna? Dołącz do nas i razem pomaszerujmy kaczkowatym chodem w wyścigu szczurów. Think positive i więcej uśmiechu!

Skomentuj

Comment

17 Comments

 1. Łukasz, łączę się w bólu. Takie „motywy” zawsze długo bolą :(

  Paweł, do tych wymiatających dodał bym jeszcze ten

  Aaaaa, i właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia z kinowego „Zbira” (scalcie proszę moje komenty)

 2. Mandaloriańska zrboja z lego…
  Muszę to mieć

  Iron-> Goon wygląda mega!
  Bardzo ładnie go zrobili
  I trzyma klimat

 3. domywy AT-AT muszę takeigo mieć:D
  a niektóre fotomontaże Watchmenów miażdżą!

 4. WSK- Super było, szkoda, że poznałem tylko 20% komiksowych osobistości. Ale za to dwa razy uścisnąłem płetwę Śledziowi, dla mnie great success. Zaraz u siebie walnę obszerne sprawozdanie. Do zobaczenia za jakieś pół roku na MFK!

 5. Iron: dzięki za „Goona”, dodałem do niedzieli. A co do takich „motywów” – wiesz, sam jestem sobie winien, mogłem nie spać i wysiąść jak człowiek w Ursusie. Wkurwia mnie to tylko dlatego, że trafiło na naprawdę uczciwego człowieka.

 6. Wy się męczyliście na WSKu a ja sobie byłem w pracy, potem jako, że była ładna pogoda, poszedłem na spacer z psem, poczytałem książkę, posłuchałem fajnej muzyczki i nawet wieczorem wybrałem się na disco.
  niestety nie uścisnąłem dwa razy płetwy Śledzia :/

 7. Łukasz – spoko, sam znalazłem Goona 15 sekund po dodaniu pierwszego komentarza.

  A winien, czy nie winien, trochę boli. Tym bardziej, jak to ująłeś, gdy człowiek jest uczciwy i takie coś zdarzy się przypadkowo i nieświadomie.

  Paweł – ja też jestem z tych fanbojów, co by chcieli prosto w twarz powiedzieć Lucasowi, co myślą o Jar-Jarze, ale to i tak nie zmienia tego, że samo zdjęcie, pomysł i wykonanie jest świetne.

 8. Mi przykro, że musiałem się szybko zmyć z browara w sobotę, no ale to była siła wyższa ;)

  Bardzo podobała mi się opowieść o Aferze Bradwara (jeżeli dobrze zapamiętałem nazwę) ;)

  no i Filip wyrysował mi zajebistego Tank’a :D

 9. gilo, generalizujesz z tym męczeniem się. Ja wpadłem na chwilę, by potem polecieć na koncert Eagles of Death Metal, którzy niemalże roznieśli klub.

 10. Jaszczu, no faktycznie. Ale byłem blisko :D

 11. a kto by nei chciał Jar Jara prondem porazić:D
  ja osobiście nie tylko to bym mu zrobił:)

 12. Nite Paul akurat ostatnio Yelena Belova 'cudownie’ ożyła i występuje w nowej 'nowej’ wersji grupy Thunderbolts, pracującej dla złego Normiego. Szczerze idea Scarlet jako Black Widow mi się wcale nie podoba. Za to zdjęcia do kinowego Goona są wypaśne liczę na dobry poziom tej animacji.
  Żałuję że nie mogłem się wybrać na WSK :/

 13. hitano – a widzisz wyłazi to, że nie chce mi się śledzić całego Marvela na bieżąco… No i stara zasada, że w Marvelu nikt nie umiera.