in varia

Przepraszamy za usterki

Jeżeli zastanawialiście się, gdzie byliśmy przez ostatnie 20 godzin, to śpieszę z odpowiedzią: w głębokiej konsternacji. W nagłym przypływie szaleństwa postanowiliśmy wrzucić wczorajszy tekst Louvette na Wykop, nieco na zasadzie „a co tam, spróbujemy”. No i około godziny 21 tekst dostał się na stronę główną wykopu, czego nie wytrzymał nasz serwer. Admini stwierdzili, że przeciążyliśmy klaster, procesor i co tam jeszcze i odłączyli Motyw.

Ci z Was, którzy są z nami od dwóch lat, pamiętają, że Superhost co jakiś czas wywijał nam różne numery i padaliśmy ofiarą różnych awarii. Wczorajsza sytuacja była kropką nad i, wisienką nad ciastkiem z kremem, tak też gdy jeden hosting nas odcina, my wykupujemy serwer w drugim i przenosimy pliki. Przed południem adminom Superhostu udało dać nam się awaryjny dostęp do Motywu i mogliśmy skopiować resztę plików, potem jeszcze czekaliśmy na zaktualizowanie DNSów, no i jesteśmy.

Oczywiście nie udałoby się to bez pomocy dwóch osób: Marty, która wzięła na siebie przenoszenie wszystkich plików, oraz godaiego, który od pierwszych minut awarii służył pomocą i radą. Dziękujemy.

Nasze szpanerskie maile w domenie motywdrogi.pl też już działają.

Skomentuj

Comment

11 Comments

 1. A teraz na jakiegoś dedyka się wbiliście? Bo ogólnie nie wierzę w hostingi współdzielone na jakieś dzieła większe niż strona o jednorożcach czy wizytówka firmy klepiącej garnki.

 2. Zibi: Nazwę wybraliśmy, jeśli i oni zaczną nawalać, to ja już nie wiem, co zostaje oprócz Home.

 3. Nie, inaczej. Biuro będzie w podwodnym laboratorium napędzanym falami morskimi. Albo ośmiornicami pedałującymi na rowerkach.

 4. Przez te parę godzin przeżylem smierc kliniczną

 5. Yeee-haw!

  No to jak MD wróciło, to mi znów ruch w komentarzach osłabnie :D

 6. maskotka ma macki, będzie dobrze :]

 7. Gdyby oni byli koszerni, to oni wiedzieliby jak nie tracić klienta, bo klient to pieniądz, aj waj. ;]

 8. aj waj ale przez was stracili innych mniej wymagających klientów bo serwer zrobił bubu.

  wyrwali chwasta – zarąbista polityka sprzętowa stosowana przez 90% adminów.

  ktoś za dużo uzywa z dostępnego transferu to go odłączyć. Zamiast ograczniczyć ten dostęp z założenia.