in varia

Tydzień Kobiet

Kobiety do komiksów!
Łucja:
Na Motywie od dawna brakuje nam damskiego spojrzenia na pewne sprawy, denerwuje nas maskulinizacja tzw. środowiska komiksowego i związany z nią nadmiar testosteronu. Uważamy, że za mało jest pań na blogach, portalach, forach, między półkami z komiksami, a już na pewno w moim łóżku. Bo ważne jest, by poznać sposób odbierania wytworów popkultury przez tę drugą stonę, często przecież odmienny. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet postanowiłyśmy z Kornelią i Paulą zorganizować tydzień gościnny, w którym to właśnie dziewczyny powiedzą, co myślą na temat komiksów czy gier. Mamy nadzieję, że będzie to miła odmiana dla naszych czytelników, a wszystkie autorki zostaną mile przyjęte. Jednocześnie zapraszamy nasze czytelniczki do współpracy – bo miło od czasu do czasu spojrzeć na rzeczy troszeczkę inaczej.

Kornelia:
Mając w pamięci tekst sprzed dwóch lat o sympatycznych komiksowych bohaterkach, teraz chciałabym tylko pokrótce przypomnieć Wam o pięciu autorkach, o których komiksach była już na Motywie mowa:

Nowojorska Lily Allen komiksu internetowego, Meredith Gran już od dwóch lat serwuje swój placek z ośmiornicy, którego jestem od dawna wierną konsumentką.

Inna autorka, Shayna Marchese, również opowiada o Nowym Jorku, jednakże jakoś mi ten komiks umknął z radarów i 8 marca to chyba najlepsza okazja, aby nadrobić zaległości. Choć może „Voids” to niezbyt optymistyczny tytuł?

Jessica Fink niestety dawno już nie aktualizowała swojego steampunkowego erotyku, ale w takie chłodne wieczory jak ten, warto sobie odświeżyć dotychczasowe perypetie Chestera 5000 XYV, na rozgrzewkę.

Pozostając przy lekko erotycznych klimatach, nie możemy zapominać o Megan Rose Gedris i jej opowieści o Lesbijskich Piratkach z Kosmosu.

I na koniec absolutna królowa historycznych żartów, której autorzy „Przygód Powstania Warszawskiego” mogą jedynie ołówki temperować, czyli Kate Beaton. Jej strona jest nieco w przebudowie, ale mnóstwo delicji można znaleźć na jej blogu.

Skomentuj

Comment

22 Comments

 1. Człowiek dostanie, w swoim czasie. Na razie zapraszamy do archiwum ;). No chyba że już przeczytałeś wszystko i masz nawet t-shirt, no to już nie poradzę…

 2. O, fajny wątek. Popieram i rzucam się do sprawdzania linków :)

 3. chyba nie zapomnieli:)pjp miał napisać do niej maila z prośbą o tekst. ja osobiście liczę, że się uda. powiem inaczej- czekam na ten tekst. to może być coś na miarę słowotoku Kopcią:)

 4. Powiedział gość z redakcji, w której wystarczy komuś tajemnicę powierzyć, aby mieć darmową kampanię reklamową…

 5. O. I o takim czymś mówię… testosteron, testosteron… teraz będzie wypominał. Poza tym wcale nie ;).

 6. O rany, chłopaki. A ja myślałam, że tylko dziewczyny tak mają…

 7. Po prostu to Godai, on ma mnóstwo tajemnic i nie ustalił ze swoimi współpracownikami polityki informacyjnej i się potem dziwi, że ktoś komuś coś powiedział i do nas dotarło bez klauzury tajności. Na dodatek było to roooooook temu.

  Ale generalnie, masz racje, wychodzi na to, że nie tylko dziewczyny.

 8. Tak na serio, to wystarczy powiedzieć COKOLWIEK belemu. O z tym idzie na MD ;)

 9. Yeah. Jak baba coś puści to sie nazywa „plotka”, a u facetów „złamanie polityki informacyjnej” :P

 10. zróbcie wywiad z żoną jakiegoś komiksiarza, proponuję krl’a ;]

  faceci są gorszymi plotkarzami niż kobiety ;P

 11. Kumiko: gorszymi? W sensie kobiety są skuteczniejsze?:)

  JK: punkt dla Ciebie!:)

 12. no baa, kobieta w 10 sekundy rozniesie plotkę do większości twoich znajomych
  facet tylko do tych których ma w zasięgu wzroku ;p

 13. „zróbcie wywiad z żoną jakiegoś komiksiarza, proponuję krl’a ;]”

  o boże, nie.
  wyszłoby, że w kuźni nie chodzi o noże a piwko w ogródku przy palenisku, komiksy rysuję żeby mieć na piwko, nie rysuję kiedy mam na piwko, na konwenty jeżdżę by wypić z chłopakami piwko, schwinga prowadzę by móc z Belem wypić podczas audycji piwko, rysuję tanimi cienkopisami bo wydałem wszystko na piwko, a na foobarze wisi mi Aaliyah.

 14. > facet tylko do tych których ma w zasięgu wzroku ;p

  Albo do tych, co mają w zasięgu wzroku jego bloga ;)