in niedziela

Niedziela 106

niedziela
Konrad
* Pamiętacie zeszłoroczny plebiscyt Alei Komiksu? W tym roku Motyw trafił do kategorii „najlepsze czasopismo komiksowe” z czego jestem całkiem dumny. Choć organizatorzy nie wzięli pod uwagę zeszłorocznych sugestii i znowu bez większego sensu wrzucili wszystkie blogi do jednego wora. Łukasz kazał mi napisać, że on też jest dumny, podejrzewam więc, że Paweł również jest. Tak też, jeśli macie ochotę i wolny głos, to udajcie się stronę konkursu i zagłosujcie. Niestety najpierw trzeba się zarejestrować, ale z tego co zrozumiałem spośród głosujących będą rozlosowywane jakieś fanty, więc może warto. Puste miejsce na ścianie w moim gabinecie czeka na odpowiedni dyplom. Ksero powiesimy nad biurkami Łukasza i Pawła.

* Tymczasem na naszym rynku komiksowym pojawił się nowy-stary wydawca: Mroja Press, czyli wspólny projekt timofa i jego cichych wspólników oraz wydawnictwa Taurus. Z tej okazji możecie przeczytać wywiad z Pawłem Sawickim, czyli znanym tu i ówdzie Kingpinem, który tym razem, na szczęście, nie stara się być zabawny.

* Kryzys zatacza coraz szersze kręgi i pomimo faktu, że jego objawy są jak najbardziej widoczne i namacalne, to jego przyczyny na amerykańskim rynku kredytowym nadal nie są dla mnie zbyt jasne. Ten animowany film rozjaśnia nieco sytuację, ale tak czy siak nie do końca go rozumiem.

* A z polecanek muzycznych warszawski zespół, który trochę kojarzy mi się, ale tylko momentami, z He Is Legend, czyli Heroes Get Remembered z bardzo komiksowym kawałkiem pt. „Call The Superhero”. A skoro jesteśmy przy superbohaterach, to tutaj można zmontować własnego.

* Lesbijki, wampiry i grupa młodych ludzi uwięzionych gdzieś na bezludziu. Brzmi jak dobry film? Niekoniecznie, ale zainteresowani proszeni są o udanie się pod ten sam adres.

Paweł:
Ø Dla wszystkich, którzy jak ja marzą o pracy sprzedawcy w sklepie komiksowym – krótki fotoreportaż o ludziach, którym już się udało.

Ø Wiosna już niedługo, wróci czas rozrywek na świeżym powietrzu (hłe hłe). Można np. popuszczać sobie latawiec, zwłaszcza taki klimatyczny. Chyba bałbym się to z domu wynieść, bo jak się w gałęzie zaplącze… Zresztą zawsze jak chciałem puszczać latawce, to nie było wiatru.

Ø Spider-man trafi na Broadway. Muzyką do musicalu „Spider-Man, Turn Off the Dark” zajmie się Bono… O_o

Ø Jeśli chcecie zepsuć sobie niespodziankę, mam dla was dwie recenzje „Strażników” – jedną polską (ponoć pierwszą) i jedną zagraniczną (może jest więcej, nie szukałem). Klikacie na własną odpowiedzialność. Ja nie przeczytałem… Edit: Znalazłem jeszcze jedną – u Kamila Śmiałkowskiego. Zalecenia takie jak wcześniej.

Ø Z zaciekawieniem, choć póki co biernie, śledzę rozwój e-książek. Dlatego moją uwagę przyciągnął artykuł o możliwości sprzedaży cyfrowych komiksów i dostosowaniu do tego czytników. U nas temat to póki co science-fiction, co jednak nie przeszkodziło Markowi Turkowi zatrzymać się nad nim na chwilkę.

Ø Na koniec news, którym Gonzo osłodził mi sobotni poranek, więc może ja komuś osłodzę niedzielny. Różne źródła donoszą, że szykuje się reaktywacja Faith No More! (dziesięć sekund nabożnej ciszy) Przynajmniej na jedną trasę… (wściekły jazgot)

Ø Tak, jestem dumny z kategorii w jakiej umieściła nas Aleja.

Skomentuj

Comment

26 Comments

 1. Tegoroczny plebiscyt Alei ma parę ciekawostek w pozostałych kategoriach, ale o wszystkim napisał już gilu na blogu, więc nie będę się powtarzał.

 2. Rob: mnie najbardziej interesuje kim były „osoby mające niebagatelny wpływ na polski komiks w ubiegłym roku”. Znaczy się wiadomo, że jedną z nich był Godai ale ich olał.

 3. Ale przecież nie ma się co dziwić i oburzać, że dziwny jest ten plebiscyt. Przecież sami organizatorzy piszą, że redaktorzy Alei Komiksu mają „pokrętne gusta”.

 4. “Osoby mające niebagatelny wpływ na polski komiks w ubiegłym roku” = przedstawiciele wydawnictw, sklepów i serwisów/blogów komiksowych. Około 50 osób w sumie pytali, chociaż nie wiem ile z nich przesłało swoje typy. Dziwne że do MD nie uderzyli.

 5. @kmh: może nie po prostu. Chcieliście sobie podbić popularność żerując na tym wielce dla polskiego komiksu zasłużonym portalu. Wstyd i sromota.

 6. FNM reaktywacja? wow, oby gdzieś blisko Polandii przejechali lub wręcz przez nią :-)

 7. Mają dawac koncerty tylko w Juropie. Wiec obojetnie gdzie to bedzie blisko.

 8. Wielka Brytania nie jest blisko… Ale tak jak Wy, liczę, że o szeroko pojętą Europę Wschodnią zahaczą…

 9. Ja na przykład wysłałem im swoje głosy. Chociaż korciło mnie żeby zbojkotować ten plebiscyt za zapis w regulaminie – „wydawcy mogą głosować na wydane przez siebie komiksy”.

 10. można glosować na swoje blogi? bo podobno mój na szarym końcu jest, może sobie pomogę.

 11. Nigdy nie staram się być zabawny. Wkurzający, wredny, upierdliwy, trollujący, szukający dziury w całym – czasem tak, ale zabawny? Nigga, please!

 12. KRL – na szarym końcu to Twój blog raczej nie jest, chyba, że od piątku jakiś kataklizm nastał ;)

 13. @konradh – OK. to ja zmieniam intencje.

 14. Wiadomo. KRL już wynajął skrytobójcę, by sprzątnął Śledzia i zhakował jego blog na różowo-słitaśnie, co odbierze Rybie nawet najtwardszych fanów.

 15. Ale zabawy z tym kreatorem superbohaterów. Miód.

  Wybaczcie, ale zagłosiłem solidarnie na Kolektyw jako czasopismo. gdyby was dali do strony o tematyce komiksowej, to nie ma zmiłuj, zagłosowałbym na Motyw Drogi, bo odwalacie tu kawał dobrej roboty.

  P.S. – czemu nikt nie wspomniał o ponownym uruchomieniu Bitew Komiksowych?

 16. A bo jakoś nie wierzyłem, że będą rano na chodzie i zapomniałem sprawdzić.

  Ale widać, że działają, fajnie. Nie ucieknie:)

 17. Małe sprostowanie co do kategorii w której pojawił się Motyw:

  Grzegorz Ciecieląg z Alei próbował się z nami skontaktować już 24 lutego z pytaniem, do której kategorii (blog, magazyn komiksowy, pismo promujące komiks) się poczuwamy, ale z powodu mojej głupoty jego mail dotarł do mnie dopiero dziś.