in niedziela

101 niedzieltyńczyków

niedziela
Koe Doe:
* Jeżeli zastanawialiście się, jak odświeżyć swój komiks internetowy, od loga, przez fabułę po rysunki, to artykuł Krisa Strauba o remoncie „Starslip Crisis”, czy też już teraz po prostu „Starslip”, może Wam w tym pomóc.

* Co można zrobić z laptopem? Wygrawerować na nim wszystkie poziomy z „Super Mario”, na ten przykład. Wygląda świetnie.

* Ramon Perez, autor „Kukuburi” pracuje nad krótką historią ze świata „Gwiezdnych Wojen” dla wydawnictwa Dark Horse. Komiks ukaże się w ramach tegorocznej edycji Free Comic Book Day w maju.

* Na Alei Komiksu znajdziecie tekst z zestawem linków do sklepów internetowych w których możecie kupić komiksy. Sporo tego.

* A tymczasem ameba, uruchomiła kolejną stronę, tym razem z poradnikami na temat partyzanckiego ogrodnictwa. Nie wiecie o co chodzi, a nie chcecie się o tym dowiedzieć z „Gazety Wyborczej”? To lepiej klikajcie. Zanim link do bloga pokaże się na Gazecie.pl

Lou Ho Ho Ho:
# Maro Oleksicki okazał się być łamistrajkiem i postanowił nie czekać (jak wszyscy normalni ludzie) na „Wiedźmina” Truścińskiego. Bo dwa dni temu ukazały się takie rysunki. Jednocześnie Marek udowadnia, że jest chyba najlepszym ciskaczem w Polsce, niestety mało wydaje, ale będzie o nim głośno przeca. O co chodzi z „Wiedźminem”? Pewnie macie swoje podejrzenia.

# Obowiązkowe wspomnięcie przedpremierowe o „Strażnikach”: takie t-shirty. I obowiązkowe wspomnięcie o Obamie też odhaczone.

# Większość z Was już zapewne wie o kolekcji figurek Marvela (chociażby za sprawą reklamy telewizyjnej), ale chyba warto wspomnieć tak czy siak. Poczekam na Wolverine’a i mam nadzieję, że nie złamię się z prenumeratą jak niektórzy.

# Motyw wciąż pozostaje fanem tematu zombie, dlatego takie gadżety zawsze nas interesują. Dla gier też się miejsce znajdzie.

# Pozdrawiamy wszystkich twórców webkomiksów!

# Wczorajszy odcinek „Schwing!” bardzo mi się podobał, głównie za sprawą dobrze przygotowanego KRLa. Zatem gdy na stronie audycji pojawi się nowy plik, ściągnijcie go bez wahania. A jak już jestem przy polecaniu audycji kolegów, to nie zapomnijcie dzisiaj o 22:00 włączyć Radioaktywnego, nastąpi wtedy „Koniec radia”, prowadzi Tomek Staszewski.

# Nie wiedziałem, że żołnierzom USA dodaje się otuchy wręczając na froncie komiksy. No proszę!

# A przed Państem… człowiek o 101 głosach i 101 więcej (który się chyba nie umywa do człowieka o 100 głosach i 100 więcej):

Skomentuj

Comment

17 Comments

 1. Ja nie wiedziałem o figurkach. Nie ogladam telewizji odkad nie mam tvtrwam. Ale dobrze ze nie zamowilem prenumeraty tych figurek z kostkami zeby tylk odorwac wolwerine.

 2. Nie wiem doprawdy co sądzić o takich zjawiskach, jak ten blog, co to na Karaszewskim się opiera. Albo jak to tam, Cośtam Dribble czy Quibble, co to na PBF oparło się, albo teraz wysoko w kategorii Komiks w Blogu roku jakaś dziewczyna bazująca na formule Endo leciała. Nie wiem co sądzić, bo te rzeczy wymienione też bawią, czasem nie mniej niż oryginał.

  Naprawdę, musimy obalić ten bezsensowny kult nowości, który same dysonanse poznawcze wywołuje.

 3. Chodzi Ci Daniel o piksele agde? Ano. Tylko że nie w paincie robione.

  @Japon: jakich figurek z kostkami?

 4. Dokładnie te, Łukaszu. Bo tak sobie myślę ile negatywnych sądów dotyczących twórczości przeprowadzamy na tej samej zasadzie, co widzenie wszędzie w naturze twarzy ludzkich (we wtyczce do kontaktu, w korze drzewa, na marsie). Zresztą mieliśmy tego przykład chwilę temu przy okazji dyskusji o Abranchesie w poprzednim wpisie. I teraz gdyby Kuba i Szymon spotkali się na żywo, to 80% ich rozmowy zajmą nie kwestie związane z poszczególnymi twórcami, a peryferyjne obrony i ataki.

 5. Danielu, ja po prostu mam uczulenie na tego typu kalkowanie. „Każdy ma jakiegoś bzika…”.
  I tym kopistom mogą zdarzyć się nawet historie fajniejsze niż te z materiałów wyjściowych. A we mnie nadal pozostanie niesmak. Nic na to nie jestem w stanie poradzić.

 6. KRL miał na Schwing świetny pomysł, przygotował sobie fajny materiał i moim zdaniem wyszłoby audycji na zdrowie gdyby poprowadził ją sam. Bele jak już się uchlał, to mógł iść spać a nie bełkotać do mikrofonu. Może wtedy Karol zdążyłby się pochwalić własną muzyczną twórczością.

 7. No ja czekam na plik z audycją i czekam, bo nie mogłem wczoraj słuchać.

 8. zombiplejgrant stary strasznie

  a te koszulki z waczmenami to bida,te obamowe, powinno być (zamiast WATCH)RRARRL, czy inne RONCH RONCH

 9. Ten koleś od głosów jest nołlajfem, ma koszulkę z Norrisem.

  Co do figurek Marvela to ciekawe jaki będzie podział wiekowy wśród kupujących. Wczoraj okazało się, że ludzie których nigdy bym o to nie podejrzewał już się ślinią na swoje volviego ;p

 10. A Bele ma Spidera. I tez się ślini.
  Ja nie kupuję z prostej zasady, brak kasy.
  Co do innych newsów, niczym mnie nie zadziwiliście. Kilka godzin u siostry na szybkim necie sprawiły, że nadrobiłem straty w newsach wszelakich.

 11. bez podniety te dwa konkretne rysunki 'oleksego’.

  wiedźmin to polski dukem nukem forever.

  niech pozostanie symbolem.

 12. titos: coś w tym jest – tyle, że tutaj, sądząc po medalionie Geralta, mamy raczej do czynienia z komiksem reklamowym dla CDP. Nie mniej, zamiast komiksu będącego adaptacją książki, wolałbym jakiegoś nowego bohatera, Odmieńca choćby, wreszcie, kiedyś.

 13. Odmieniec to świetny album, scenariusz trochę kuleje ale rysunki miodzio:) Czekam na 2 tom…z KG? Przynajmniej tak pisze na gildii, że Gniewni mają to wydać…

 14. @Siegfried – raczej nie padnie, niedługo powinno pojawić się na niej więcej rzeczy, ale tak czy siak, konkretnie rozkwitnie wiosną. ;) Dzięki za zainteresowanie!