in komiksy

komiks4WOŚP

komiks4WOŚP

Jak zapewne zauważyliście ostatnio nie pisałem zbyt często. Było to nie tylko związane z tym, że odzwyczaiłem się od wstawania przed szóstą i zmagania się z porannymi mrozami. Byłem zajęty przygotowywaniem małego projektu, który właśnie prezentuję…

Do inicjatywy komiks4WOŚP udało mi się zaprosić trzech polskich wydawców: Egmont, Kulturę Gniewu oraz timofa i cichych wspólników. Ofiarowali oni przeróżne komiksowe fanty, które mam nadzieję okażą się atrakcyjne dla tych, którzy chcą wesprzeć tegoroczny cel zbiórki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – profilaktykę nowotworową u najmłodszych.

Komiksowych blogerów zachęcam do rozpropagowania akcji, autorów i kolekcjonerów do przyłączenia się do niej (czy to prywatnie, czy pod egidą komiks4WOŚP), a wszystkich – do intensywnej licytacji. Na pierwszy rzut idą aukcje od timofa oraz Motywu Drogi. A jest co licytować – super reprodukcję pracy Aleksandry Spanowicz, „Berlin” z podpisem Lutesa, „Blakiego”, obwolutę „Blankets”, planszę z autografami i wiele innych. A to jeszcze nie koniec! Nowe aukcje będą się pojawiały regularnie, a o przebiegu całej akcji będę informował tutaj. Wszystkie aukcje dostępne są na Allegro.

16 stycznia, 17:00, „Teleexpress” (z jakiego to komiksu?):
Akcja nabiera rozpędu, suma złożonych ofert za chwilę zapewne przekroczy 600 złotych, a do bogatej oferty (mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że to najciekawsza komiksowa oferta obecnie na aukcjach) dołączyły komiksy od Kultury Gniewu oraz „Mutująca teczka” z planszami od Jaszcza. A to dopiero początek…

16 stycznia, 17:25, minut dziesięć po „Teleexpressie”:
Kolejną aukcją jest oryginalna plansza z „Wilqa” podarowana przez Jarka Obważanka z serwisu Wrak.pl

18 stycznia, 17:25, niecałe 3 godziny do „Rancza”:
Nie zwalniamy! Suma złożonych ofert przekroczyła właśnie 800 złotych oraz pojawiły się dwie nowe aukcje. Są to dwa egzemplarze „Benedykta Dampca” wraz z oryginalnymi planszami.

20 stycznia, 14:40, w telewizji nic ciekawego:
No, no. Dobijamy do granicy 1200 złotych w złożonych ofertach… z tej okazji dwie nowe aukcje: plakatu „Szczwana Suczka” oraz „Dampca” z planszą. No i oczywiście czekajcie na kolejne aukcje, oj, będzie się działo…

22 stycznia, 18:30, parę minut po zakończeniu pierwszych aukcji:
Przekroczyliśmy 1300 złotych w sumie złożonych ofert, a pierwsze aukcje zakończyły się przyzwoitym wynikiem. By utrzymać atrakcyjność oferty dołożyłem nową aukcję: „Konrad i Paul” z autografem, podarowany przez wydawnictwo Abiekt.pl.

24 stycznia, 17:45:
Przed chwilą zakończyły się aukcje z pierwszego dużego rzutu. Licytujący nie zawiedli, a niektóre przedmioty zeszły za naprawdę niezłe kwoty („wąsiasta” plansza za 450 złotych, „Detektyw Komiks” za ponad 330 złotych). Póki co, razem we wszystkich trwających i zakończonych aukcjach, mamy ponad 2100 złotych. Oby tak dalej! A już wkrótce nowe…

25 stycznia, 21:00:
Jest coraz ciekawiej, aukcje kończą się zadowalającymi kwotami, ale to nie powód, by spocząć na laurach, prawda? Do listy aukcji dołączyły komiksy Śledzia z autografami oraz gadżety od Kultury Gniewu (badziki, magnesy, torba) – warto licytować! Zapraszam.

26 stycznia, 16:00:
Za chwilę kończy się aukcja planszy z „Wilqa”, a tymczasem suma wylicytowana przekracza już 2400 złotych. A skoro pękła kolejna setka, to jest to dobra okazja, by wystawić nową aukcję – oryginalną pracę od Jarka Zielińskiego.

27 stycznia, 13:00:
Kolejny dzień, kolejna granica pokonana, tym razem 2500 złotych. No i kolejna aukcja – megaatrakcyjna zresztą – oryginalna plansza Stana Sakai od repka.

28 stycznia, 18:30:
Konsekwentnie zbliżamy się do granicy trzech tysięcy złotych, dzisiaj akurat pękło 2700. A komiksowa WOŚP gra nadal, od dzisiaj z „Rycerzem Jankiem”.

30 stycznia, 17:30:
Niby dobijamy do końca akcji komiks4WOŚP, ale wciąż pojawiają się nowe aukcje. Dzisiaj trzy zestawy „Jeża Jerzego” i tyle samo „Mikropolis”. Zapraszamy!

4 lutego, 22:30:
Dzisiaj wystawiłem ostatnie aukcje, m.in. rysunek Baranowskiego, koszulkę z rysunkiem Myszkowskiego i spiritowski krawat. Zapraszam też na inne aukcje. To już finisz, mamy już ponad 3300 złotych, dajcie z siebie wszystko. Wiem, że to nierealne, ale spróbujmy otrzeć się o cztery tysiące.

Skomentuj

Comment

39 Comments

 1. chciałem wylicytować planszę autografów, ale tam jest jakiś automat który od razu podbija cenę ;d nie znam się na botach, ale trzy razy ten sam użytkownik przebił mnie w tej samej chwili, w której złożyłem ofertę

 2. Aukcje Allegro działają tak, że w okienku „Licytuj” podaje się swoją maksymalną ofertę, ale jeżeli ktoś podał maksymalną ofertę wyższą od Ciebie, to automatycznie jesteś przebijany o pewien „skok”. Więcej informacji uzyskasz tutaj.

  edit:
  To się dokładnie „postąpienie” nazywa ;). O którym dokładniej tutaj.

 3. acz… jako że ja leszcz jestem to raczej poprawniej będzie jak popodbijam ceny w licytacja (a nóż coś wyłowię) niż zaryzykuje blamaż licytacji moich bazgrołów o kant dupy potłuc :)
  KMH juz nie ma Stefańca!

 4. Asu, za wielkoformatowy szkic Porkinsona mówiącego „Nie skąp kasy na dzieci, bucu” to parę dyszek bym dał – i nie tylko ja, myślę… :)

 5. Asu: pamiętasz, ze cztery lata temu była jakaś podobna akcja i nawet wzięliśmy w niej udział z Gonzem jako Ke. Skoro wtedy ktoś kupił moją Odręczną Planszę, to myślę, że z Tobą nie będzie problemów :)

 6. ktoś wtedy kupił odręczną farmę lol
  a ja wtedy kupiłem planszę H. Ronka

 7. a aukcje egmontowe i kg będą jak te się skończą, czy wcześniej?

 8. Na Berlin powinni polować zwłaszcza ludzie noszący imię Paweł (czyli np. ja). Heh, gdybym tylko znał niemiecki…

 9. @JAPONfan snajpery nie działają na aukcjach WOŚP ;)

 10. Dlaczego ten Lutes ma taką zaporową cenę? Trochę to onieśmiela.

 11. Aukcje KG będą niedługo, Egmontu zapewne w przyszłym tygodniu. Lutes ma cenę jaką ma, ponieważ szkoda byłoby, żeby to puścić taniej – fajne wydanie, a timof Lutesa specjalnie ścignął we Frankfurcie.

 12. Mi wogole nie dzialaja aukcje WOSP ;/. chcialem sobie sprezentowac Smigielskiego i co? „Konto zawieszone”. Zwykle allegrowe dziala. Mejla od nich nie mam a mojego zlali. :/

 13. Dobra. TO tak ewenementny problem ze przekazali go działowi IT. mam nadzieje ze naprawia zanim aukcja sie skonczy.

 14. Też mam taką nadzieję ;).

  Na aukcjach update! Komiksy od Kultury Gniewu z autografami. Polecam i zapraszam. Klik.

 15. Na aukcjach update (w poście też) – komiks i plansza od Jaszcza! I plansza z „Wilqa” od Jarka!

 16. teleexpress byl dzisiaj ok 18-stej, bo skoki narciarskie przecie byly ;P

 17. Nie mam telewizora, to nie wiem ;). Raczej mi zależało na odniesieniu do pewnego komiksu.

 18. UPDATE na aukcjach: dwie aukcje „Benedykta Dampca” z planszami. Po szczegóły – patrzcie dół wpisu.

 19. UPDATE na aukcjach komiks4WOŚP. Dwie nowe aukcje – szczegóły na końcu posta.

 20. W PRZECIĄGU TRZECH GODZIN KOŃCZĄ SIĘ OSTATNIE AUKCJE. Zapraszam do licytacji ;).

Webmentions

 • Dolna Półka - komiksy z papieru » Blog Archive » Wylicytuj Janka 02/12/2009

  […] kto lubi Janka i miałby ochotę wspomóc zacną inicjatywę Komiks4WOŚP zapraszamy na tę specjalną […]

 • GNIAZDO ŚWIATÓW - Worlds Nest 02/12/2009

  […] wielce. Wszystkie szczegóły komiksiarskiej akcji charytatywnej zorganizowanej przez Łukasza znajdziecie na MD. Warto od razu zajrzeć i coś sobie wylicytować. Wyglądajcie ciekawostek, bo ponoć aukcji ma […]