in niedziela

niedziela 95

niedziela
Ko Ko Ko:
* W przyszły weekend idę na ślub znajomej, dziewczyna wychodzi za gościa o nazwisku… Stark! Nieustannie czuję się jakbym był bohaterem komiksu.

* Od przeszło trzech tygodni ciągle nie możemy zapamiętać z Łukaszem, aby wrzucić linka do strony faceta, który codziennie rysuje swoim dzieciakom różne świetne rzeczy na torbach śniadaniowych. W końcu w komentarzach uprzedził nas Iron. Westchnienie.

* Ostatnio zewsząd atakują mnie różne złowrogie linki zwiastujące przyszłość. I tak natrafiłem na galerię cyber-gotek, które najprawdopodobniej mogłyby mieć w domu którąś z tych choinek. Jeżeli przyszłość oznacza monstrualne buty na koturnie, to ja chcę być już teraz zahibernowany w którymś z salonów Manolo Blachnika.

* Z wieści technologicznych, to ostatnio w robocie miałem okazję pisać o Twones, serwisie podobnym do Last.fm, ale zajmującym się zapamiętywaniem, czego słuchało się na Myspace czy Youtube. Może też oczywiście pobierać dane z naszego dyskowego odtwarzacza, ale serwis nie jest tak czytelny jak Last.

Lu Lu Lu:
# Przybyło blogów, czy raczej stron na silnikach blogowych. Jedna to portfolio Macieja Pałki, druga to kolejna tematyczna od Śledzia. Ciekawe czy będzie tak często aktualizowana jak osiemdziesiąt poprzednich.

# Nicholasowi Gurewitchowi (o którym pisałem tutaj) chyba znudziło już się PBF, bo od miesięcy nie wrzuca nic nowego. Tymczasem wydawnictwo Dark Horse w marcu 2009 ma wydać „The Perry Bible Fellowship Almanack”. Sweet-o!

# Pamiętacie tę rozbuchaną na wszystkie strony kampanię przed premierą „Mrocznego Rycerza”? To teraz będzie kampania przed Oskarami. Do fanów nie było nawet trzeba krzyczeć „Pomożecie?”, by pomogli. Całkiem nieźle, muszę przyznać.

# Zagadka: Ilu redaktorów Alei potrzeba, by zrobić newsa o logo (prześwietnym zresztą) Warszawskich Spotkań Komiksowych 2009? Dwóch! Odpowiedź dlaczego, pozostawiam jako zagadkę.

# Ja chcę „Diablo III”, nowe screeny z gry mnie nie zadowalają. Chcę więcej!

# Z jakim przybliżeniem newsman Poltera potrafi przybliżyć termin Podkarpackich Spotkań z Komiksem, odczytany z plakatu? Plus minus jeden dzień. Szukać leadu newsa na stronie głównej.

# Wiem, że wszyscy znają Kolorowe Zeszyty, ale chciałem powiedzieć, że podczas gdy Aleja i Gildia z marnym efektem zapodają niusy zza oceanu, chłopaki cyklem „Trans-Atlantyk” biją wszystkie serwisy, że nie ma co zbierać. Mózg na ścianie, jaja w przełyku, takie tam. Od paru edycji przyjęli świetną formę dla tych cotygodniowych wieści, mój respekt, a Wy zaprenumerujcie „Trans-Atlantyk”.

# Pod wieczór będzie konkurs z atrakcyjnymi nagrodami. Stay tooned.

# Tak jak tydzień temu falstartem napisałem – rok 1995 to dla mnie pojawienie się w moim domu syngla zespołu TLC – „Waterfalls”. I ja to lubiłem, i chyba lubię nadal.

Skomentuj

Comment

20 Comments

 1. Ooo, ktoś tu czyta Toxel.
  Logo Diablo 3 kliku klik
  Czy ta Sue STorm która ginie to

  Sue Storm z przyszłości?

 2. choinka z ksiazek daje rade, sam bym sobie taka sprawił, ładne, symboliczne i nie trzeba zbierac igiełków takich pozniej.

 3. Chyba „wychodzi za gościa”, bo taka konstrukcja nieco podejrzanie brzmi… :D

 4. Ciekaw jestem jakie będą wymagania bo „Diablo” wykląda wyjątkowo dobrze. Niestety :/.

 5. a ja skrycie czekam na ep3 half life’a – miał być na koniec tego roku…

 6. Dzięki za miłe słowa! Staramy się, mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej :)

  JAPONfan – zgadza się.

  A tak swoją drogą, czemu obok Ko Ko Ko i Lu Lu Lu nie ma Pa Pa Pa? ;)

 7. O, też miałem zapytać o to, dlaczego Paweł nie partycypuje w niedzielach.

 8. Trzy osoby to by było za dużo. Natomiast się nie bójcie (i nie pytajcie o nasze wewnętrzne sprawy ;P), Paweł będzie w niedzieli. Myślimy tylko nad formą.

 9. jej, Łukaszu, zastanawia mnie czy czujesz jakąś wewnętrzną radość z obwieszczania światu pomyłek na serwisach internetowych i robienia szumu tylko z tego powodu, że dwóch redaktorów zrobiło jeden news.

  Rozumiem, że możesz Alei nie lubić, ale to już jest czysta złośliwość, która wręcz kłuje w oczy.

 10. Pewnie jeden znalazł news na esensji, ale nie miał czasu przerobić, więc przesłał do kolegi z prośbą o przeredagowanie.

 11. @fafkoolec: Wiem, jestem złośliwy, masz rację. Tak samo byłem złośliwy tydzień temu i dwa itd. (nie tylko w stosunku do serwisów). Zauważ, że śledzimy dość bacznie serwisy i piszemy też o tym, jak coś większego się dzieje, także piszemy o pozytywnych rzeczach. Nie odczuwam radości, chcę po prostu rzetelności. Chociaż przyznaję, prztykanie serwisów mnie bawi odrobinę.

  Jestem krytyczny w stosunku do serwisów. Może zbyt. Obiecuję na święta pisać o bardziej pozytywnych sprawach ;). Ale dzięki za zwrócenie uwagi, postaram się kontrolować, bo faktycznie może się to przejeść.

  @Grim: No nie wpadłbym na to ;P. Ja myślałem, że jeden umie czytać a drugi pisać.

 12. A propos pierwszego newsa. Raz, jak byłem w USA, na drzwiach obok mieszkania mojej teściowej w którym koczowaliśmy, była tabliczka lokatora „Constantine”. Nigdy nie odważyłem się zapukać…

 13. Eee, takie tam – ja znam osobiście JANA NOWAKA (z Jeża Jerzego, yeah!)

 14. Cybergotki fuj.

  Lubię cyber i gotki (umiwarkowanie), ale Tank Girl to granica moich estetycznych wytrzymałości.