Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

Nowa strona Manzoku czyli koniec pewnej epoki?


niusy · komentarzy 31

manzokustrona

Aż trudno w to uwierzyć, ale oficjalna strona Manzoku, o której Łukasz pisał tydzień temu właśnie ruszyła. I tak się zastanawiam, czy może to oznaczać zmianę w polityce informacyjnej wydawnictwa i jego podejściu do kontaktów z czytelnikami? Znaczy się z „fanami komiksu”.

Jeszcze w połowie listopada strona Manzoku straszyła zbiorczą informacją bez podanej daty publikacji. A teraz mamy dział „aktualności” z pięcioma niusami z ostatniego miesiąca. Szok. Fajnie by było, jeśliby znaleźli w sobie dość determinacji, aby prowadzić coś na miarę bloga Kultury Gniewu.

I skończyć z pośrednictwem Alei.

Czy od 1 grudnia będziemy wreszcie wiedzieć, co i kiedy, jak i gdzie? Oh potoku emocji i nadziei.

Bo tak już patrzeć od strony klienta, to jest bardzo czytelnie: jest aktualny katalog wydawnictwa, są nowości, są zapowiedzi przy których szczęśliwie zrezygnowano z podawania dokładnych dat premiery poszczególnych komiksów, jest też możliwość zamówienia konkretnych tytułów z oferty. Nie wiem co tu mają do rzeczy najnowsze zdobycze technologii JAVA, ale jest ok. Trochę szkoda, że zrezygnowano z wprowadzenia jakiegoś modułu sklepowego z prawdziwego zdarzenia, tak byłoby jeszcze wygodniej.

Fajnym pomysłem jest dział „recenzje”, w którym na razie znajdziemy głównie teksty z Alei. Dzięki temu mogłem sobie przypomnieć między innymi te emocje:

No i doczekaliśmy się! Po miesiącach (latach???) zapowiedzi i obietnic wydawnictwo Manzoku w końcu wydało komiks amerykański. Czekaliśmy, czekaliśmy, i się doczekaliśmy… ABSOLUTNIE KAPITALNEGO KOMIKSU, który z pewnością przebije popularnością mierne zeszytówki z superherosami, których zalew obserwowaliśmy na początku lat 90-tych. A więc zaprawdę powiadam wam: warto było czekać!

Linki do różnych teksów od dawna umieszcza w swoim katalogu timof, Kultura wrzuca je na bloga, razem z „papierowymi” i wydaje mi się, że to bardzo dobre podejście. Jeżeli czyta nas ktoś z Manzoku i chciałby umieścić na stronie nasze recenzje* ich komiksów, to nie ma problemu, zapraszamy serdecznie.

Czyli teraz zamiast puzzla w logo wydawnictwa będzie żarówka?

No ale zobaczymy za miesiąc, ile będzie z tej całej odnowy.

* czytaj „nasze opinie na temat”

komentarzy 31

 • To ja dodam od siebie.

  Plusy:
  – Baaaaardzo duży plus, że jest kanał RSS
  – Strona wygląda ładnie, jest dość rozbudowana. Mogę nawet powiedzieć, że jest to chyba najlepsza strona wśród polskich wydawców.

  Jednak są niedoróbki:
  – Nie wszystkie linki, które powinny, prowadzą do konkretnych komiksów, zamiast tego prowadzą do całego katalogu. Witryna nie jest „bardzo funkcjonalna” zatem, bo gdybym chciał się odwołać do katalogu Manzoku pisząc o jakimś komiksie, to muszę przejść przez „szukaj”, bo też tytuły w katalogu są nieklikowalne.
  – Odsłon strony było 10000 już w dniu uruchomienia witryny, co jest ściemą
  – Nie ma przykładowych plansz komiksów
  – Pod Operą kliknięte obrazki wyskakują gdzieś na dole, a nie tak ładnie przed oczami jak na FF
  – Parę niedoróbek jak np. ta grafika z kawą na stronie głównej. Chyba pozostałość po jakimś szablonie joomli! Do tego odpychające i niezbyt spójne graficznie z resztą komunikaty na starcie.

  Podumowując: Gdy niedoróbki będą wyeliminowane to będzie super cacuś. I jeszcze raz muszę to powiedzieć – wielki plus za RSS.

 • Chociaż strona mogła wyglądać o wiele lepiej, to i tak sam fakt jej zmiany i postawienie na lepszą komunikację z czytelnikami jest godne pochwały. Traktuję ją jako kolejny krok w rozwoju wydawnictwa, dlatego na samo wykonanie przymykam oko. Ważne, by na tym się to nie skończyło.

 • W recenzjach są nie tylko teksty z Alei. Pewnie, że „od nas” tego najwięcej wisi, ale Gildia i Valkiria też się pojawiają. Sprawdzaj dokładniej :]

 • Rajt. Przeprawione, zainteresowanych przepraszamy.

 • No to się doczekaliśmy:
  „Z przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od nas premiera komiksów Y: Ostatni z mężczyzn tom 2 i 3 zostaje przesunięta na styczeń. Pomimo dołożenia wszelkich starań i przygotowania kompletu materiałów z dużym wyprzedzeniem, nie udało się uniknąć pewnych komplikacji. Postaramy się to Wam wynagrodzić i jesteśmy przekonani, że będziecie z tej nagrody bardzo zadowoleni. Szczegóły już niebawem.”

 • No ale popatrz, nius z pierwszej ręki!:)

  Nagrodą będzie pewnie zapowiedź wydania 4 tomu „Y”, kiedyś tam.

 • Pewnie tak, i to od razu 4 & 5. A ja już myślałem, że Manzoku idzie ku lepszemu…

 • Iron, za dużo byś chciał na raz. ;)

 • Eee, wydaje Ci się :D I tak jestem strasznie cierpliwy. Zapowiedzi Manzoku zawsze mnożę przez cztery i nie łudzę się, że wyjdzie w terminie, ale teraz byłem już przekonany, że terminu dotrzymałem. O ja naiwny :)

 • Specjalnie przygotowali nową witrynę – łatwiej przełknąć złe wieści podane w ładnym opakowaniu.

 • O wy stare klępy! Nie chcę być wydawcą w tym kraju :D
  Wydawcę trzeba kochać, a wtedy odwzajemni nam swą miłość po dwakroć ;-)

 • Zaczniemy ich kochać, jak zaczną pojawiać się na okładkach Party i Vivy.

 • @Jarek – Już widzę oczami wyobraźni ten tytuł „Sensacja!! Manzoku wydało komiks w terminie. Tylko u nas najnowsze zdjęcia!!!”.

  @lukaszb – heh, a najlepsze jest to, że do niedawna o istnieniu takiego czegoś. I traf chciał, że dzień po poznaniu tego (już wcześniej – nie teraz), perfidnie to na mnie trafiło :D

 • Dwie ciekawostki ze strony Manzoku:

  „Wraz z uruchomieniem nowej witryny postanowiliśmy wprowadzić pewne zmiany w polityce informacyjnej. Jesteśmy Wam wdzięczni za wszelkie uwagi i wskazówki, a także wszelką krytykę pod naszym adresem. Dzięki dziesiątkom maili wiemy, czego oczekujecie i jak chcielibyście być informowani o planach naszego wydawnictwa. Duża liczba uwag, oczywiście zupełnie słusznych, dotyczyła częstych opóźnień w wydawaniu poszczególnych tytułów. Większość z nich nie wynikała z naszej winy.

  Biorąc powyższe pod uwagę, postanowiliśmy podawać do Waszej wiadomości tytuły, które na pewno pojawią się w naszej ofercie w kolejnych tygodniach i miesiącach, bez precyzowania konkretnych dat. Dokładne terminy będziemy podawać w dziale AKTUALNOŚCI, gdy dany tytuł będzie wyjeżdżał z drukarni”.

  ORAZ

  „Mamy niewątpliwą przyjemność poinformować naszych Czytelników, że za jakiś czas do ich rąk trafi niezwykły komiks, jeden z tych, które określa się mianem „przełomowy”. Nie zdradzimy na razie jego tytułu, chociaż może wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy chłopca i jego przyjaciela, skrywanej gdzieś w cieniu poświaty księżyca…

  A gdyby któryś z naszych zarejestrowanych Czytelników w przebłysku jasnowidzenia odgadł tytuł owego dzieła – czekamy na wiadomość! Nagrodą będzie ten właśnie komiks w polskiej, limitowanej wersji. Otrzyma go ten, kto odgadnie PIERWSZY!

  Jeśli nikt nie odgadnie tytułu (w co nie wierzymy), ujawnimy go 1 stycznia 2009 roku”.

  Cóż… może to i sposób na wieczne przesunięcia, teraz wszystko będzie owiane tajemnicą ;).

 • Mnie intrygują dwa komiksy, jak sądzę humorystyczne, podane w zapowiedziach. Nie słyszałem wcześniej, by Manzoku je planowało…

  Chociaż 24,90zł za 48 stron to nie jest wymarzona cena…

 • I tak jest lepsza niż 35zł za 48 stron ;)

 • PAWELK: M. jeszcze w październiku coś o tym bąkała:
  http://www.soleilprod.com/album%7C937%7CPEPPERONI_POWER-vol.1
  http://www.soleilprod.com/album%7C1056%7CB%CATES_ET_MECHANTS-vol.1
  I jescze to z maila od Manzoku:
  Czwartek, 04 Grudzień 2008
  Mamy niewątpliwą przyjemność poinformować naszych Czytelników, że za jakiś czas do ich rąk trafi niezwykły komiks, jeden z tych, które określa się mianem „przełomowy”. Nie zdradzimy na razie jego tytułu, chociaż może wkrótce uchylimy rąbka tajemnicy chłopca i jego przyjaciela, skrywanej gdzieś w cieniu poświaty księżyca…

  A gdyby któryś z naszych zarejestrowanych Czytelników w przebłysku jasnowidzenia odgadł tytuł owego dzieła – czekamy na wiadomość! Nagrodą będzie ten właśnie komiks w polskiej, limitowanej wersji. Otrzyma go ten, kto odgadnie PIERWSZY!

  Jeśli nikt nie odgadnie tytułu (w co nie wierzymy), ujawnimy go 1 stycznia 2009 roku.”
  „Cień poświaty”

 • Planowało już chwilę temu. Cena identyczna z Trollami z Egmontu (też Soleil).

 • Trolli nie czytałem. Z Manzoku kupuję głównie trykoty i sensację made in USA, więc tak mi się kojarzyło…

  Kas – lepsza, nie znaczy dobra. ;) Ceny to niestety temat stracony. BTW: czy od nowego roku nie wejdzie jakiś VAT na książki? Jeśli tak, to wtedy zapłaczemy…

 • Manzoku to profesjonaliści, że hu-hu. Właśnie wysłali maila z „podpowiedzią”, w którym są maile do wszystkich adresatów. Terminu „Undisclosed-Recipient” chyba nie znają.

 • Właśnie chciałem to samo napisać. Żenujące to to…

 • Dobra, dobra, Łukasz… Dawaj „podpowiedź”! :)

 • E, bez przesady, raz im się ręka omsknęła, w pozostałych jest już dobrze ukryta lista.

 • Nie tylko im zresztą, innemu polskiemu wydawcy też się zdarzyło, ale to była mała kilkunastoosobowa lista raptem.

 • He, fakt. To nie to samo jak Helion wysłał newsletter z 800-900 adresatami dość niedawno ;D.

 • @pawelk – Podpowiedź jest tez na stronie. Spróbuj poszukać tego komiksu i wyślij odpowiedź. Ja już wysłałem :)

 • Nie ma po co, bo napisali, że odpowiedzi już dostali, a przecież wygrywa ten, kto pierwszy…

 • No teraz to już po ptakach, ale poprzedni koment pisałem przed ostatnimi dwoma mailami.

 • Manzoku jednak miało gest. Wygrał nie tylko pierwszy mail, ale też dwa kolejne. Za zajęcie trzeciego miejsca dostałem do wyboru dwa dowolne komiksy z ich oferty. Nagroda obejmuje też pakiet styczniowy, więc pewnie Ygreki sobie wybiorę.

  :)

  korupcja!

 • [malkontent on]
  O ile będzie jakiś pakiet styczniowy.
  [malkontent off]
  ;)
  A Konradowi gratulujemy. To chyba lepsza nagroda, niż ten tajemniczy komiks.

Dodaj komentarz