in varia

Tydzień z zombie

zombie tydzien

MÓÓÓÓZG!

Witajcie w drugim tygodniu tematycznym w historii Motywu Drogi. Tym razem poprosiliśmy znajomych o napisanie tekstów o zombie, tak też będzie o filmach z zombie, komiksach z zombie, grach z zombie, książce o zombie i kilku innych rzeczach, mamy nadzieję.

Czemu zombie? Bo są bezmyślne, skupione na żarciu, śmierdzą i wydają niezrozumiałe dźwięki, zupełnie jak ludzie! W drabinie ewolucji to właśnie zombie, a nie małpy, są najbliższe człowiekowi, więc powinniśmy je szanować. Z odpowiedniej odległości, oczywiście.

Tak też miłej lektury, na rozgrzewkę obfita porcja zombie linków.

Zombrad:
* O tygodniu tematycznym z zombie zaczęliśmy myśleć gdzieś w połowie października, w międzyczasie okazało się, że producenci gier komputerowych wpadli na ten sam pomysł. Ni stąd ni zowąd, do zombie będziemy mogli postrzelać w piątej części „Call Of Duty”, zaraza dosięgnęła również „GTA IV”, nie mówiąc już o pandemii w „World Of Warcraft”. Jestem pewien, że gdyby istniały zombie-samochody, to opanowałyby również „Need for speed”.

* Niedługo ma wyjść nowa gra twórców „Half Life” pod tytułem „Left 4 Dead”. Kto pamięta Ravenholm powinien mniej więcej wiedzieć, czego oczekiwać. Chyba.

* Poniżej Łukasz wspomina nieśmiertelny „Thriller” Jacksona, ja tymczasem podrzucę stare dobre „Wake up the dead” Comeback Kid oraz nieco nowsze „Split it Right Back” Hour Of The Wolf. No i „Braineaters” jedynych i jakże często potem powtarzanych Misfitsów.

* Z nieco innych muzycznie klimatów jest Post Apocalyptic Zombie z płytą „Radioactive Zombie Wastelands”.

* Plaga zombie zaczęła trawić nawet klocki Lego.

Zombukasz:
# Stronę portraitsaslivingdeads polecałem już parę razy, jednak to jest dobra okazja, żeby jeszcze raz o niej wspomnieć. W klimatach zombie tworzy jeszcze szerzej nieznany Marek Kempiński, którego główny bohater ma dość zniekształconą twarzoczaszkę i nosi, póki co robocze, imię Zgniłek.

# Popcorner mam w głębokim poważaniu, bo cały ten serwis jest jak zombie. Jednak jakiś czas temu wpadłem tam na kalendarz My Zombie Pin-up i co ja mogę powiedzieć? Jest piękny. Pirelli się chowa.

# Zombie zakupy? Nie ma sprawy – najpierw trzeba kupić trochę mózgów a później można szaleć. Najfajniejsze t-shirty z motywem zobie są chyba tutaj, lubię prostotę. Oczywiście jak wolicie coś bardziej kombinowanego, to można zajrzeć chociażby tu, bo ta koszulka faktycznie jest wypasiona.

# Na koniec – zombie dziergane (jest też Hellboy), bo jak nie lubić czegoś takiego.

# Bush broni świat przed zombie, a Jackson dalej nie pozwala embedować „Thrillera”, na szczęście jest podróbka:

Skomentuj

Comment

28 Comments

 1. Heh, świetny pomysł. Chętnie coś więcej o zombie poczytam. Tyle tylko, że dziś puszcze u siebie parę zdań o ŻT, a jutro o dwóch filmach o zombie, przez co będzie wyglądało jakbym od was skopiował, więc nie obraźcie się :D W każdym razie czekam z niecierpliwością na teksty!!

 2. o.0
  A ja właśnie wyciągnąłem od znajomego top10 filmów o zombie, kupiłem „Wojnę zombie” i grindhouse2, a teraz dokupuję brakujące „Żywe trupy”…

  To chyba ten listopad tak działa.

 3. Miałem pisać u siebie o ostatnim Romerowym 'Dzienniku Żywych Trupów’ ale poczekam, może będzie u Was.

  Z linków dodałbym jeszcze ten – 'Dead Island’ – rodzimej produkcji gra, która ma się ukazać w 2009 i zapowiada się smakowicie, oraz ten – nowa seria 'The Dead: Kingdom of Flies’ autorstwa Alana Granta i Simona Bisleya. Z muzycznych zombie klimatów do obadania Send More Paramedics na youtube.

  MÓÓÓÓÓZZZZZGGGGGGGGG!

 4. kliku klik

  I Zombie cancer raging
  I Zombie fascinating
  I Zombie crucify
  I Zombie do not die

  I Zombie kill machine
  I Zombie never seen
  I Zombie never you
  I Zombie coming through

  I Zombie duplicating
  I Zombie eliminating
  I Zombie fucking you
  I Zombie never through

  MÓÓÓÓÓÓÓZZZZZZGGGGG!!!

 5. Zapomniałem, karygodnie dodać do tej listy jeszcze „Braineaters” Misfitsów. Co szybko nadrabiam!

 6. Kawałków o zombie jest dużo więcej, można by wpis tylko o nich stworzyć…

 7. Jasne, że.
  Z Misfitsów to jeszcze 'Scream’ z klipem w reżyserii G. Romero.

 8. W ostatnim Świecie Gier Planszowych jest zestawienie planszówek o zombie, jakby ktoś był zainteresowany.

 9. Dobrze wiedzieć, że jest takie czasopismo. „Świat gier planszowych” – to dopiero muszą być pedały!

 10. O tak pośmiejmy się z nerdów co grają w planszówki, to nie to co my komiksowcy…

 11. No, w końcu jakiś rozsądny tydzień tematyczny :)
  Sam wkręta w zombie klimaty miałem jakoś we wrześniu zeszłego roku. Nawet w to wtedy grałem.
  A ostatnio przetrwałem „Astro Zombies”- film, w którym… a zresztą, szkoda pisać. Ale Tura Satana rządzi!

 12. tru tru, inicjatywa zacna, fazę na zombi mamy ze znajomymi od jakiegoś czasu, a jakie ludzie filmy potrafią zrobić jedną kamerą i charakteryzacją ze szminki to obosze…

 13. Ale kwaśne! Nice, I like.
  Trochę sprzątania se dziewczyna dołożyła ;).

 14. Panowiezrobiliście mi prezent, gdyż kocham zombie (miłością platoniczną oczywiście:)). Tak więc z chęcią poczytam sobie o tych miłych stworach.
  Co do zombie polecam jeszcze http://www.allflesh.com/flesh.html. Gra fabularna gdzie zombie są daniem głównym:). A napisze ktoś coś o „Braindead”?

 15. Nie mogę się zarejestrować. :(
  0 Co0 cH05ii1 – n1e kUMC14A4m!!!!111

Webmentions

 • Notatki » Archiwum » Piosenki na (długi) weekend vol.2 11/30/2008

  […] Tym razem 2 piosenki bo i weekend dłuższy niż zwykle. Tym razem podkradam tematykę motywowi drogi, którzy mają teraz tematyczny tydzień zombie […]