Komiksy · Filmy · Gry · Anime · Manga · Muzyka · Książki · TV · Wywiady · Warszawa

Tydzień z zombie


varia · komentarzy 29

zombie tydzien

MÓÓÓÓZG!

Witajcie w drugim tygodniu tematycznym w historii Motywu Drogi. Tym razem poprosiliśmy znajomych o napisanie tekstów o zombie, tak też będzie o filmach z zombie, komiksach z zombie, grach z zombie, książce o zombie i kilku innych rzeczach, mamy nadzieję.

Czemu zombie? Bo są bezmyślne, skupione na żarciu, śmierdzą i wydają niezrozumiałe dźwięki, zupełnie jak ludzie! W drabinie ewolucji to właśnie zombie, a nie małpy, są najbliższe człowiekowi, więc powinniśmy je szanować. Z odpowiedniej odległości, oczywiście.

Tak też miłej lektury, na rozgrzewkę obfita porcja zombie linków.

Zombrad:
* O tygodniu tematycznym z zombie zaczęliśmy myśleć gdzieś w połowie października, w międzyczasie okazało się, że producenci gier komputerowych wpadli na ten sam pomysł. Ni stąd ni zowąd, do zombie będziemy mogli postrzelać w piątej części „Call Of Duty”, zaraza dosięgnęła również „GTA IV”, nie mówiąc już o pandemii w „World Of Warcraft”. Jestem pewien, że gdyby istniały zombie-samochody, to opanowałyby również „Need for speed”.

* Niedługo ma wyjść nowa gra twórców „Half Life” pod tytułem „Left 4 Dead”. Kto pamięta Ravenholm powinien mniej więcej wiedzieć, czego oczekiwać. Chyba.

* Poniżej Łukasz wspomina nieśmiertelny „Thriller” Jacksona, ja tymczasem podrzucę stare dobre „Wake up the dead” Comeback Kid oraz nieco nowsze „Split it Right Back” Hour Of The Wolf. No i „Braineaters” jedynych i jakże często potem powtarzanych Misfitsów.

* Z nieco innych muzycznie klimatów jest Post Apocalyptic Zombie z płytą „Radioactive Zombie Wastelands”.

* Plaga zombie zaczęła trawić nawet klocki Lego.

Zombukasz:
# Stronę portraitsaslivingdeads polecałem już parę razy, jednak to jest dobra okazja, żeby jeszcze raz o niej wspomnieć. W klimatach zombie tworzy jeszcze szerzej nieznany Marek Kempiński, którego główny bohater ma dość zniekształconą twarzoczaszkę i nosi, póki co robocze, imię Zgniłek.

# Popcorner mam w głębokim poważaniu, bo cały ten serwis jest jak zombie. Jednak jakiś czas temu wpadłem tam na kalendarz My Zombie Pin-up i co ja mogę powiedzieć? Jest piękny. Pirelli się chowa.

# Zombie zakupy? Nie ma sprawy – najpierw trzeba kupić trochę mózgów a później można szaleć. Najfajniejsze t-shirty z motywem zobie są chyba tutaj, lubię prostotę. Oczywiście jak wolicie coś bardziej kombinowanego, to można zajrzeć chociażby tu, bo ta koszulka faktycznie jest wypasiona.

# Na koniec – zombie dziergane (jest też Hellboy), bo jak nie lubić czegoś takiego.

# Bush broni świat przed zombie, a Jackson dalej nie pozwala embedować „Thrillera”, na szczęście jest podróbka:

komentarzy 29

Dodaj komentarz