in niedziela

Niedziela 87

niedziela
Ten starszy:
* Fascynuje mnie polityka informacyjna Manzoku. Z jednej strony mają przedawnione informacje na swojej witrynie, z drugiej, ich znajomi z Alei Kopistów publikują kolejne, niesamowite zapowiedzi. I się bawią w pytania do czytelników, co też mają wydać następnego. Po cholerę podawać takie ilości zapowiedzi, skoro ma się nieustające problemy z wydaniem czegokolwiek na czas? Choć część komiksów można już na Allegro kupić. Na razie bez chętnych.

* A skoro jesteśmy przy Alei Kopistów, to postanowiła publikować na swoich łamach komiks internetowy. Trochę trzeba się przeklikać, aby do niego dotrzeć.

* Przy okazji, Hell Hotel na razie wytrzymuje tempo. Plus za pończochy na pasie.

* Kręgi jakie zatacza ludzkie poruszenie wokół kwestii płatności na Naszej Klasie dziwi mnie i dziwi. Pomysł na „darmową” Naszą Klasę jest już jakimś szczytem polskiej myśli technicznej.

* Jakiś czas temu Marta ze znajomymi wpadła na pomysł, żeby pospotykać się, pooglądać filmy i sobie o nich dyskutować, DKF jednym słowem. Jednakże zamiast po prostu się zejść i pogadać, to najpierw zaczęli rozmyślać, coby tu zrobić, aby się zarejestrować i tak dalej. Od rzucenia pomysłu minęło już prawie dwa miesiące, bez jakiś tam większych wyników, a cała sprawa przypomniała mi się przy okazji absolutnie świetnego odcinka „We The Robots”, który warto wydrukować sobie i powiesić w widocznym miejscu. Aby nie zapomnieć, o co chodzi.

* Dziś w godzinach 10 – 17 w warszawskim pubie Nowy Bolek odbywa się Festiwal Przeczytanej Książki. Zasady są takie, że płacisz na wejściu 20 złotych i możesz wyjść z tyloma książkami, ile jesteś w stanie unieść. Jeżeli przyniesiesz 20 książek na wymianę, to wchodzisz za 10 zeta.

Ten młodszy:
# Kultura Gniewu uaktualniła swoje zapowiedzi. Oprócz opisów paru zapowiadanych wcześniej na blogu komiksów („Trzy paradoksy”, „Exit wounds”) do planów dołączył „Bosnian Flat Dog” Anderssona i Sjunnessona. Super.

# Tydzień temu pisałem o przemyśle komiksowym wspierającym Obamę. Ci sami ludzie tym razem zorganizowali aukcje, na których m.in. unikalne plansze Erica Powella. A tutaj zbiór komiksów i rysunków satyrycznych z Obamą.

# Nie wiem jak Wy, ale ja obecnie czekam na publikację komiksu „The Joker” Azarello i Bermejo. Tymczasem Newasrama pokazała przykładowe plansze, co tylko wzmogło moją ochotę na ten komiks.

# „Special” może być całkiem zabawnym filmem. Jedyny problem – który dystrybutor, do jasnej ciasnej, to przywiezie do Polski?

# W 1987 roku umarł Stanisław Bareja, co było wielką stratą dla polskiej kultury. Na szczęście wciąż inspiruje innych i dlatego rzucam dwie pozytywne przyśpiewki:

Skomentuj

Comment

25 Comments

 1. Bez Barei polska komedia nie jest już taka sama. To pisałem ja. Sienicki.

  Pasek z We Are Robots, mam wydrukowany i przyczepiony na tablicy korkowej po lewej od kompa.

  E tam Manzoku. Mają opóźnienia i problemy, ale przynajmniej się starają, aby były jakieś fajne komiksy na naszym rynku.

 2. Szkoda że Mr. Natural dopiero w 2009.
  Jakie opłaty na Naszej-klasie?

 3. Najwyraźniej teraz jak chcesz zobaczyć kto ogladał twój profil to musisz zapłacić i inne takie bajery. Nie wiem dokładnie, ktoś mi o tym mówił, ale ja tam wchodzę raz na rok.

 4. Hm… Gdyby mnie wredne allegro niezablokowało (bom buc , czy coś) to bym zakupił ten pakiet:P, a tak Manzoku. straciło klienta…. „Nasza Klasa” gra bez Asa. (?)

 5. O – dzięki za info o pakiecie. Zakupy zrobione :>

 6. W zasadzie do planów KG nie dołączyło nic nowego. Tyle, że te tytuły, które już były na wraku dali też u siebie. ;) A nowych na razie dołączać nie chcą. Chociaż o kilku już słyszałem i trzymam za nie kciuki mocno.

 7. Nie „dali” a „dałeś” zapewne ;P.

  O wszystkich tytułach wcześniej słyszałem (oprócz Psa), bo pisali to tu, to tam. A z Wrakiem to wiesz jaki jest problem – zagląda się sporadycznie, bo baza jest uaktualniana wiesz jak ;).

  Dla przykładu – zapowiedzi KG – dalej są tam zapowiedzi tytułów już wydanych, a wspomniany „Bosnian flat dog” funkcjonuje pod angielskim tytułem, mimo że na stronie KG jest już po polsku, to samo „Paradoksy” ;).

 8. Nobody expect the Nasza Klasa inquisition!

 9. Oni dają (mi materiały) a ja odwalam czarną robotę. ;) Czekam jeszcze na opis „The Arrival” żeby na raz uporządkować zapowiedzi u siebie.

 10. Our chief weapon is surprise. Surprise and fear! We collect money for everything you want to do with your account !

  Jakoś mi to totalnie wisi. Chyba nawet tam konta nie mam.

  A Joker faktycznie się nieźle zapowiada.

 11. Jutro powinien być nie tylko opis „Arrivala”, ale też tłumaczenia pozostałych tytułów (mam już „exit wounds” – „rany wylotowe”). Tak więc mój poślizg na wraku zbierze wszystkie tury zmian w zapowiedziach KG w całość. ;)

 12. Hura! :).
  Co do „Ran” – nie wyobrażam sobie jak można to było inaczej wytłumaczyć szczerze powiedziawszy, więc się nie dziwię.

  Z innej beczki – mimo przestarzałości strony KG itd. to i tak wychodzi na to, że jest najbardziej na bieżąco uaktualnianą stroną polskiego wydawcy. Egmont ma nieaktualne zapowiedzi, u timofa to samo + brak w bazie m.in „Ziniola”, o Manzoku nie wspominam. No jeszcze jest Taurus, który ostatnio dał dużą aktualkę i dobrze rokuje.

 13. Nie wiesz jak inaczej przetłumaczyć? Nasi filmowi tłumacze służą pomocą: „Exit Wounds” to film „Mroczna dzielnica” z 2001 roku. :D

  Dla KG aktualna strona jest oczkiem w głowie, niekoniecznie ładna i na czasie. ;)

 14. O dzizasssss… z tym filmem. Plask. Hahahahah. Faktycznie.

  A strona… przydałaby się aktualka nie tylko działów zapowiedzi, sklepiku i wydanych komiksów. Linki są nieaktualne z leksza ;).

 15. A czego brakuje w wydanych komiksach i sklepiku? Bo w linkach faktycznie jest lekki bałagan.

 16. Niczego nie brakuje ;). Tak napisałem niejasno… powinno być: Przydałoby się aktualizować nie tylko działy wydanych komiksów i sklepik. O!

 17. Fajnie, że Aleja nas czyta i wrzuca niusy u siebie dopiero jak my o czymś wspomnimy. To nie pierwsza taka sytuacja, analogicznie było np. z wydaniem „boli” (mimo że informacja u godai’ego była 3 dni wcześniej, a na blogu boli 2). Przypominam jednak, że my się nie zajmujemy zbytnio niusami. Tak trzymać chłopaki!

 18. Nie deprecjonuj tego wielce zasłużonego dla polskiego komiksu portalu, ty podrzędny blogerze, co się łasisz, żeby na ich krwawicy budować swoją sławę!

  Kojoty mieli to gotowe, czekali tylko na dobry moment, a że akurat złośliwie napisałeś wcześniej od nich, to twój problem. A w ogóle twoja stara to pedał.

  A na serio, jutro u mnie fajny wywiad. Znaczy, myślę, że fajny, bo postać radosna i chyba udało mi się nie spieprzyć.

 19. @Jarek – ano właśnie. Bo gdybym ja niusy robił to bym wysłał maila z pytaniem o „Rany wylotowe” na ten przykład. I by był nius lepszy.