in motywacja

Motywacja 01

motywacja

Sękocin Strejtecz Komando atakuje pierwszym odcinkiem audycji „Motywacja”. Pomysł był taki aby zrobić podcast, ale bez powtarzania tego, co jest już do przeczytania na stronie i silenia się na bycie śmiesznym, w kategorii kabaretów rządzi Schwing i nie ma co z nim konkurować. Tak też, razem z Agnieszką postanowiliśmy popuszczać sobie muzykę którą lubimy i okrasić ją krótkim komentarzem.

Pierwszy odcinek traktujcie jako poligon doświadczalny, to było moje pierwsze starcie z Audacity. Następne odcinki będą już tematyczne i mamy nadzieję, że uda nam się przedstawić zainteresowanym chociaż fragment z tego wrzącego kotła znanego jako hardcore punk. Przy okazji sami też się czegoś nauczymy, bo temat jest szeroki, a my go zaledwie liznęliśmy przez te lata.

Nie chcieliśmy puszczać w sieć paczki z kawałkami, audycja jest więc może nieco archaiczną formą odsłuchiwania muzyki w dzisiejszych czasach, ale hej, każdy choć raz chciałby się poczuć jakby pracował w radiu, nie?

Pierwszy odcinek to niecałe 30 mb wagi, 29 minut długości i 10 kawałków. Tej ostatniej liczby będziemy się trzymać, plany mamy nie tyle ambitne, co konkretne.

Do ściągnięcia z Rapida.
Do ściągnięcia z Sendspace.

Skomentuj

Comment

35 Comments

 1. oo doskonale, przesłucham chętnie, choć boję się, że od muzy się odbiję;)

 2. Dobrze by było przy każdym odcinku dać listę numerów. Wiem, że w trakcie audycji mówicie co i jak, ale nie zaszkodzi.

  I jak to dalej będzie wyglądać? Będzie więcej 'gadanego’?

 3. Wiesz co, nie chcę dawać z marszu listy kawałków, żeby była jakaś niespodzianka, jeżeli ktoś sobie życzy, to mogę listę dawać później, w komentarzach.

  A co do gadania, to będzie go minimalnie więcej, na pewno na pierwszym miejscu będzie muzyka, więc nie chcę niepotrzebnie przedłużać odcinków.

 4. Zawsze można te utwory oznaczyć jako spoilery ;)

  Fajny podcast swoją drogą. Tego hc niby slucham, ale moja wiedza pozostaje dosyć nikła, więc dobra to okazja, żeby poznać jakieś nowe zespoły itp.

  Zróbcie koncert życzeń jeszcze ;)

 5. uwaga, atak Kapitana Gramatyki:
  „ale bez powtarzania tego, co jest już do przeczytania na stronie i niesilenia się na bycie śmiesznym”.
  czyli: „bez(…)niesilenia sie na bycie śmiesznym”.
  dwa przeczenia się anulują, czyli… „z sileniem sie na bycie śmiesznym”?
  tak to jest, zdania wielokrotnie złożone to prawdziwe pole minowe.

 6. lepiej byś wrzucił na coś z buforowaniem i odtwarzaniem i ściąganiem in sejm tajm.

  jak wrzuta.pl cycuś

 7. Jest to jakieś rozwiązanie, przemyślę, choć ja zazwyczaj tego typu audycje internetowe ściągam, a potem słucham w drodze itd.

 8. szczerze mówiąc nie wiem, ale Motywacja między Schwingami będzie wyglądać lepiej niż obok jakiejś pedalskiej muzyki ;p
  no nieważne, już nie marudzę

 9. a to Schwing jest w czymś innym niż w mp3? Co to za format niby do podcastów?

 10. nie no źle się wyraziłem, jest mp3 tylko wrzucone do internetów w taki magiczny sposób, że itunes samo mi to ściąga kiedy może
  nieważne, już sobie poradziłem

 11. no od muzy się odbiłem, ale było na tyle interesująco, że jak się skończyło, to było mi szkoda. jedna uwaga techniczna- macie ogromną różnicę głośności muzyki i mikrofonu. słuchałem w samochodzie, zgłośniłem sobie i nagle tak huknęło, że prawie wywróciłem trójkołowca na sąsiednim pasie.

 12. Ano wiem, jakoś nie byłem w stanie tego jeszcze opanować. Ogólnie coś pokiełbasiłem z mikrofonem i sterownikami do niego. Jak go włączę, to nie działa inna muzyka, i na dodatek jest tak cichy, że mówimy trzy cm od niego.

  Kamionek: nie będę szedł na rękę szatanom z Apple, wybacz! :)

 13. No, ciekawe. Fajnie by było jakbyście dołożyli jeszcze trochę polskiego HC.

  Tak w ogóle to niedługo w Warszawie ma być wielki koncert punk&hardcore http://www.lastfm.pl/event/774718
  Nazwy hardcorowych kapeli nic mi nie mówią, może Ty coś kojarzysz. Właśnie się zastanawiałem czy iść na całość.

 14. Wczoraj koło północy włączyłem sobie motywację i z radością stwierdzam, że było na tyle ciekawie, że nie zasnąłem, a nawet miałem ochotę na jeszcze pół godzinki więcej. Co mi się podobało: kobiecy głos, wartswa muzyczna (która była dla mnie swoistym zaskoczeniem… bo wstyd przyznać, czytając opis jakoś umknął mi fakt, że będzie właśnie o tej muzyce). Brakowało mi tylko trochę „pazura” ze strony prowadzących. Po dość szybkim kawałku stoicki komentarz z informacją o tytule… a potem kolejny szybki kawałek. No i właśnie lista kawałków by się przydała, bo w trakcie słuchania ciężko wyłapać nazwy poszczególnych zespołów i kawałków. Taka lista byłbay miłym ukłonem do leniwych słuchaczy mojego pokroju.
  Czekam na następną Motywację.

 15. Oki, to uwaga, lista:

  Bad Religion – Fuck Armageddon… this is hell
  7 Seconds – Young till I die
  Walls Of Jericho – Another anthem for the hopeless
  2 Pumps Louie – Just cant wait
  Regres – Najlepszy czas
  Czarzły – Zatruta krew
  International Superheroes of Hardcore – HP is HC
  Good Clean Fun – Positevly positive
  Alexisonfire – Polaroids of polar bears
  The Gaslight Anthems – We came to dance

  Fafkoolec: polskich kapel dołożymy w odcinkach tematycznych, właściwie tylko ten pierwszy był takim miszmaszem.

 16. heh, włączyłem sobie przy korektorowaniu tłum. czwartej Kapeli ;-) nie wiem co wyjdzie z tłum. ale miłe dla ucha było: gitarowy dżydżyt musi być!

 17. No cóż. Jeśli chodzi o muzę, to już rozumiem dlaczego ok. siódmej klasy przestałem słuchać punka i przerzuciłem się stopniowo na reggae i lżejszego rocka :D

  Trochę za głośno jak na moje stare uszy. Już raczej sentymentalnie słucham niektórych kapel.

 18. mam nadzieje , ze w nastepnych czesciach bedzie troche wiecej gadania i mniej dlugich piosenek, bo to to co sprawia , ze sie slucha radia , anie puszcza mp3
  dobor kawalkow ok (czarzly!!!), chociaz nigdy nie zrozumiem zespolow typu woj i alexisonfire , to nie moj hardcore hehehe

 19. bedzie jakis apetyczny wpis z okazji dzisiejszego swieta?

 20. łukasz trafia odpowiedzia a i b. C niestety pudlo. u mnie oficjalnie zaczyna sie 12.

 21. Ale CKOD w „Piosenkach o miłości” (czy jakoś czas) zerżnęło riff z tej piosenki Bad Religion na pocżątku!

 22. Świetny podcast, miło poznać trochę muzyki, której się nie ogarnia zupełenie. :)