in niedziela

Niedziela 84

niedziela

Kondrat:
* Zaprawdę, nie ma tygodnia, aby Google mnie czymś nie zaskoczyło. Tym razem hodowaniem takich samych drzew w Holandii. Zdążyli już to poprawić, mniej rzuca się w oczy. Co chcą ukryć? Wyrzutnie V2 wymierzone w lokalne siedziby Microsoftu?

* Konie. Nigdy nie rozumiałem ludzi podniecających się końmi. Jeszcze mniej zrozumienia miałem dla tych, którzy kupowali swoim córkom małe plastikowe bękarty Kena z koniem Barbi. W sensie, My Little Pony. Natomiast ludzie przerabiający kucyki na szturmowca, Edwarda Nożycorękiego czy Predatora już absolutnie wymykają się mojej percepcji.

* Do wczoraj nie miałem zielonego pojęcia, co to jest WebKare i o co w nim chodzi. Na szczęście dzielna ekipa TVN 24 i jego szczeciński oddział nie tracą czujności i postanowili ostrzec rodziców przed nadchodzącym złem. Jak zwykle zabrali się do tego z pozorną rzetelnością – jest psycholog, jest autor piszący na jednym z największych polskich serwisów o grach, którego nazwy TVN 24 nie jest w stanie poprawnie zapisać, są dzieci i są zatroskani prowadzący. Sudoku do lamusa. Rządzicie! Niemniej, oglądamy materiał, napięcie rośnie, wysłuchujemy wypowiedzi uczniów i ich odczytu artykułu z Rzeczpospolitej i pierwszy zgrzyt – gra jest wyłącznie po japońsku i „nie jest jeszcze dostępna” jak ostrzega lektorka. I warto poświęcić trzy minuty na tę orgię telewizyjnego tabloidu dla końcówki, w której prowadzący postanawia wyjść przed szereg. Reakcja jego koleżanki jest cudowna i mówi wszystko.

Łukasiewicz:
# Wieść, że Marek Oleksicki zrobił komiks z Ellisem obiegła już świat. Niusa najszybciej podała Aleja K. – dzień po Przemku, gratulacje! Tymczasem nie tylko Marek robi karierę za Morzem Atlasa – Adam Święcki, znany m.in. z „Wilczych Snów” i „Dziewanny”, pocisnął komiks do serii Cold Blooded Chillers. No proszę. I nic nie mówił na forumowym blogu.

# Jest nowy zwiastun „The Spirit” – tu w HD (jeżeli prawie Wam się mieści, jak mi na 1152×864 to naciśnijcie spację by obejrzeć, w przypadku dramatycznie niższych rozdzielczości odsyłam na Youtube). A jak jesteśmy przy filmach, to mam plakaty z Arnoldem z cyklu „a może jednak?”.

# Wręczono nagrody Harveya, o czym przypomniał mi właśnie Wrak. Przewijają się w nich: znane nazwiska – Vaughan czy Mignola; „The Complete Peanuts” – które ma u nas niebawem wyjść; czy PBF Gurewitcha.

# W naszym kalendarium mamy rok 1984 i ciężko się zdecydować, co jest warte uwagi, tyle tego było. Urodziła się Doda, Avril Lavigne i Katie Melua, a przebojami były wtedy m.in. „Like a Virgin”, „Ghostbusters”, „99 Luftballons” i „Radio Ga-Ga”. Wszystkie te kawałki polecam, ale pójdziemy w trochę inne klimaty. W 1984 roku Apple wypuściło pierwszego Macintosha, a ja mam właśnie fazę na oglądanie wszelkich spoofów z reklam Maca. Dlatego też kawałek „Mac or PC” będzie tu idealny (polecam również rap-bitwę wyszukiwarek od tych samych gości).

Skomentuj

Comment

13 Comments

 1. „Jakie to zrządzenie losu, że właśnie wtedy, gdy urodziła się Doda, przebojem było Like a Virgin” – to cytat z mojej żony. ;)

  To wrak żyje i coś się na nim pojawia? Rany, to chyba jakiś haker!

 2. sa lepsze koniki, bijcie godai bo on ma archiwum ma gdzies linka do naprawde wypasionego Jokeropony

 3. @Jarek: No właśnie to samo skojarzenie miałem, dlatego wymieniłem te dwie rzeczy obok siebie ;).

  Żyje, żyje ;). A jakby ten hakier zrobił linkowalną notkę do nagród to bym się nie musiał newsramą wspierać.

  @Japon: O toto! Lol :D

 4. TVN broni, radzi, nigdy Cię nie zdradzi.

  Akurat dzisiaj rano był obszerny w „Dzień dobry TVN” reportaż o Dodzie… Węszę spisek.

 5. niezła rysa z tymi kucykami.
  a wirtualnego chłopaka ma po tym newsie już kazdy komiksiarz w Polsce

 6. Moim faworytem jest My Little Alien :D
  O Webkare nie dowiedziałbym się gdyby nie błąd w linkowaniu na waszym blogu :D
  Więc jednak troszkę błąd przydatny :D
  Paranoja jak dla mnie z tym wirtualnym chłopakiem :|