in niedziela

Niedziela 82

niedziela

Konrad:
* Chciałbym zdementować plotki, jakobym uważał wydawnictwo X za najlepsze w Polsce. Tak naprawdę, palma pierwszeństwa moim zdaniem należy do Y. Zorientowanych pozdrawiam.

* Na What The Movie znajdziecie świetny, w praktyce niekończący się konkurs na odgadywanie tytułów filmów po jednym kadrze. Każdy może dodawać swoje pytanie, więc skala trudności jak i dobór filmów jest całkiem spora. Wyobrażam sobie imprezę, na której projektorem na ścianę rzucane są kolejne kadry. Może nie tak rozwijające jak kalambury, ale trudniejsze.

* Był taki czas, trudno przyznać, że miałem pewną słabość wobec Avril Lavigne. Te je „joleihu” w piosenkach, smutne oczka i rozwiane włosy. Każdy błądzi, teraz już jednak wiem, że Avril to wcielenie wszelkiego zła. Bez honoru.

* Rafał wrzucił u siebie kolejne obrazki z cyklu „ile odniesień do popkultury znajdziesz?„. Myślę, że fajnie by było, gdyby ktoś wreszcie zrobił polską wersję tego typu zabawy.

* W poniedziałek mają wyjść trzecie Baśnie. A niewiele później „Baśnie z 1001 nocy Królewny Śnieżki„. Przeglądałem wydanie oryginalne u Gonza, taka ciekawostka w sumie.

* Kultura Gniewu wyda wkrótce „Możemy zostać przyjaciółmi” Mawila, czyli komiks, który rok temu kupiłem sobie w Berlinie i do dziś nie do końca zrozumiałem, ale powiedzmy sobie szczerze, co Mawil, to Mawil.

* Dzisiaj o 14 w warszawskim Trafficu będzie podobno Cliff Blesziński, czyli taka brzydsza Jade Raymond reklamująca „Gears Of War 2”. Swoja drogą ciekawe, co teraz Raymond porabia, wróciła do pracy na recepcji w Ubisofcie?

Łukasz:
# Przy okazji tygodnia z Batmanem zapomniałem zalinkować jednej rzeczy, którą podrzucił Chudy. Chodzi o „Silent Shadow of the Bat-Man”, parę filmików w stylu Co byłoby gdyby „The Dark Knight” nakręcono w 1920 roku? Szczerze polecam, gęsty, kwaśny klimat: #1, #2, #3, #4.

# Mogę się nie zgadzać z trochę głupkowatymi zasadami pewnego forum, którym hołduje, ponieważ jest tam moderem, ale na blog wrzuca fajne ciekawostki. Ostatnio spodobało mi się chociażby to. Ostatnio nawet częściej aktualizuje. Proszę Państwa, oto miś… wilk.

# Ekipa „Strażników” nic nie robi sobie z pozwu sądowego, który może opóźnić premierę filmu o ponad rok i prezentuje kolejny videojournal.

# Koniec świata nie nastąpił, a nie tylko polscy komiksiarze się martwili. PHD na przykład wytłumaczył działanie LHC. Taaa.

# Wieść niesie, że Komikslandia reglamentuje komiksy nastolatkom. Przynajmniej wiedzą co i komu sprzedają. Tak swoją drogą – czy ton tego „Ile masz lat?” nie wydaje Wam się odrobinę…

# Ogłoszenia wewnątrzmotywowe. Założyłem kanał Motywu Drogi na Youtube. Póki co, jest tam wiadomy filmik i ulubione, które możecie obejrzeć jak się Wam będzie nudzić. Sukcesywnie będę też dodawał filmiki, które wrzucam na koniec każdej niedzieli, także jak będziecie czegoś szukać, ułatwi do dostęp. Zedytowaliśmy stronę kontakt, z której można się dostać do krótkiej historii. Tradycyjnie zachęcam do odwiedzania archiwum.

# Z mojego punktu widzenia rok 1982 był bardzo ważny dla muzyki z dwóch powodów. Pierwszym jest założenie przez Kazika zespołu Kult, drugim jest wydanie przez ulubionego piosenkarza mojego dzieciństwa, albumu wszech czasów – „Thrillera”. Chciałbym zaembedować „Billie Jean” i „Thriller”, ale Jacko nie pozwala, więc niech będzie „Konsument”:

Skomentuj

Comment

80 Comments

 1. Co ty, Ubisoft takiej gwiazdy jaką stala się Jade nie odpuści.
  dziewczyna teraz robi podobno jakiś realistyczny survival horror. nazywać się to ma 'I Am Alive’.

 2. Jade Raymond lansuje jakieś I Am Alive o rzucaniu butelkami z wodą w dużym mieście po kataklizmie

 3. Oj, Łukasz, a kto mi tutaj wszech czasów napisał razem, co?! ;)

  A swoją drogą, to ten „Batman” rządzi!

 4. Coś Ci się chyba przywidziało.
  Dzięki ;).

  A Batman jest świetny, ma taki ciężki klimat, który sprawia, że trudno wszystko na jeden raz obejrzeć, ale warto przebrnąć.

 5. No ja przebrnąłem i jestem zauroczony! Fajnie przerobione stare klasyki kina niemego i serial z Adamem Westem. Great!

 6. Super, że się Wam podoba. To jako dokładkę dołożę jeszcze wywiad z twórcą tych fan-filmów, Andre Perkowskim:

  kliku klik

 7. Mimo wszystko, dzięki za miłe słowa Łukasz. Tego bloga aktualizuje tylko wtedy gdy mam trochę więcej czasu, tak jak ostatnio. No i jak coś fajnego znajdę.

  Pozdrawiam. :)

 8. Proszę.
  Miłe/niemiłe, ale szczere ;). Mnie czasem brakuje właśnie takich ciekawostek co wrzucasz, jak z tym cieniem batmana albo gaimano-fistaszkami. To są takie sympatyczne drobnostki, których na serwis się przecież nie wrzuci. A śledzić całą sieć w ich poszukiwaniu jest trudno, a Ty to robisz w jakimś stopniu. Dlatego fajnie. Moderator Forum Gildii też człowiek! ;)

 9. Raczej – wilk też blogger.

  buhahahaha

  A blogasek bardzo fajny
  (śledzę od jednego z pierwszych wpisów :)

 10. @Łukasz – jak to się mówi punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. ;)
  @Maciej – dzięki :) Może i blogger. W każdym razie wierzę, że wiadome forum pełni wciąż bardzo ważną rolę jako taki swoisty „neutralny grunt”, gdzie każdy zaczynający trochę bardziej interesować się komiksem może znaleźć różne opinie i wymienić się wrażeniami z lektury. W odróżnieniu od blogów gdzie jak wiadomo jest to grupa bliższych czy dalszych znajomych. Chodzi o to, żeby było to miejsce maksymalnie otwarte na różne, nieraz diametralnie sprzeczne poglądy i środowiska dlatego konieczne są pewne rygory związane z formą wypowiedzi. Inaczej forum przekształci się, w jeszcze większym stopniu niż teraz, w hermetyczne środowisko znajomych. Staram się zachować pewne proporcje, żeby za dużego zamordyzmu nie było ale też czasem dyskusja przekracza granice na które oka nie mogę przymykać.

  Heh, wyszło prawie jak przemówienie Prezydenta. ;)

 11. Dobra, dobra już się nie tłumacz ;). Zainteresowani znają to stanowisko.

 12. > Heh, wyszło prawie jak przemówienie Prezydenta. ;)

  Gratuluję dobrego samopoczucia.

 13. Wilku, przykro mi, ale wysyp tworzonych przez komiksiarzy blogów nastąpił między innymi przez to, że forum gildii zakisiło się w tym samym sosie i przestało być dostępne dla kogokolwiek.

  To forum Gildii stało się hermetyczną grupą psioczących na siebie znajomych.

 14. Konrad, no to chyba odwiedzamy inne forum. Właściwie nie ma miesiąca, żeby nie pojawiła się jakaś nowa twarz, a z ludzi, którzy byli aktywni kilka lat temu została ledwie garstka. Trwa ciągła rotacja i to jest zupełnie normalne. Jedni odchodzą, inni przychodzą, jak to na każdym internetowym forum.

  Formuła nie każdemu może się podobać i ja to rozumiem. Trudno, wszystkim się nie dogodzi. :)

 15. sprawdzam tylko bo chciałem dodać post w wątku o WM i mi nie przyjęło. Więc sprawdzam czy to tylko tam, czy mnie zbanowaliście.

 16. Nie zbanowaliśmy ;). Akismet czasem pomyłki popełnia jak ip się zmienia, ale komentarze zostały wyciągnięte ze spamu. Szerzej odpisałem na maila.

 17. no forum gildii jest skisłe, trzeba przyznać. czasem ceikawe myśli się przecisną (znany casus o pleców konia), ale tak poza tym to jest marynowanie się we własnym sosie 'opromienionych sławą autorów’, ich paladynów, i publiczna masturbacja co po niektórych osób.

 18. Trochę przesadzasz Gąs z tymi opromienionymi sławą autorami. Wyolbrzymiasz na podstawie dwóch, trzech faktycznych przypadków, choć mi do głowy przychodzi tylko jeden.

  Mnie w tym forum drażni misja jakiej podjęli się moderatorzy, w szczególnie właśnie wilk. Jeśli już rozwinie się jakaś dyskusja, to za chwilę jest hamowana ostrzeżeniami, wycinaniem postów i zamykaniem tematów. Często nie z powodu bluzgów i obrażania współdyskutantów, tylko rzekomych offtopów i nieśmiesznych (zdaniem wilka)żartów. Bo dyskusje na forum gildii, według moderatów powinny być tylko śmiertlenie poważne i nie wykraczać poza(znany tylko moderatorom)tor, bo to zaraz jest offtop olaboga jezusmaria. Efekt jest taki, że aktywne są tylko tematy gdzie ktoś napisze gdzie tam o komiksach napisali, powiedzieli, gdzie są fajne wyprzedaże i kto co ma do sprzedania. To nie jest forum dyskusyjne tylko ogłoszeniowe w tym monmencie. Dyskusji nie ma praktycznie wogóle.

 19. Zgadzam się z Jaszczem w pełni. Jeszcze aktywne są tematy „toplist”.

 20. …i niekiedy „pokaż swoja folijke na komiksiku i póleczkę z kolekcyjką oraz autorgafik Rosińskiego na pośladeczku”.

 21. W temacie gildiowym – jestem za tym, żeby była przestrzeń zarówno dla luźnych dyskusji o komiksowych maziajach, jak i dyskusji o poważnych komiksowych tematach. Kluczowym słowem jest dyskusja właśnie – wymiana zdań, nawet jeśli dotyczy pierdóło. O ile da się jakiś tam przyrost użytkowników da się zauważyć, to jakiejkolwiek dyskusji jak na lekarstwo. Na Boga, nie rusza mnie jak jakiś anonimowy dla mnie nick napisze, że „Bluberry” to kaszana i on ma takie zdanie i wszystko go jebie. Na tym forum nie polega. A to o czym pisze Mysza – no cóż, taki folklor. Ja czekam na pierwszy coming out – zdjęcie użytkownika Gildii w stroju Thorgala albo Tytusa…

 22. a najlepsze jest nierówne traktowanie userów. moją część dyskusji z Mazurem wycięto a jego części obrażającej mnie już nie. Bo to bóg Andruth. Zażalenie olano. To tyle w kwestii sprawiedliwości wykonywania gildiowego regulaminu. Sam jestem moderem gdzie indziej i generalnie to zajęcie się sprowadza do obrony regulaminu ,a nie do uprzykrzania userom zycia. Na gildii moderzy ostatnio faktycznie zrobili się wredni.

  żeby nie było. jebie mnie to bo na gildię nie chodzę odkąd miałem tam akcję że nie było mnie z 2 miechy wróciłem i nie miałem żadnego ‘nieprzeczytanego’ posta. To forum jest jak miasto Prypeć

 23. forum gildii komiksu skończyło się na „kill’em all”.

 24. Titos, tam gdzie moderujesz (czyli na digarcie) to też równo przycinacie w chuja.

  Obrońcy regulaminu od siedmiu boleści.

  Co do forka gildii, to i tak graves jest najlepszym moderem jakiego kiedykolwiek spotkałem.

 25. moderacja na digu jest chujowa bo regulamin jest chujowy a nie dlatego że robi co jej sie podoba. cała zasada tępienia słabszych jest debilna. i do niej ręki ostatnio nie przykładam, liczymy że uda się przeforsować kompletną zmianę toru kroczenia digartu. however ja teraz nie oceniam postaw ogólnych tylko postawy w zestawieniu z zadaniami. na gildii ni chuja nie rozumiem takiego a nie innego działania i decyzji niektórych moderów. ale jak mówiłem – kłade na to lachę bo ten serwis ma nieżyt. bo np brakuje takich kłótni jak ta :]

 26. i przepraszam za przekleństwa ale jestem po zaliczeniu egzaminu :P [btw brak mi tu edycji postów – sory że musze jeden za drugim dawać a ktoś to klei.]

 27. ale to znaczy że mam jakąś manię?
  to znaczy wszystkich podejrzewam o chęć banowania mnie na wszystkich forach i blogach?
  bo nie rozumiem.

 28. Hmmm… Może forum uratowałby przyklejony temat o nazwie np. „luźne gatki komixowe” ;)

 29. Regulamin zaraz by określił, co to znaczy luźne gatki i by było po gatkach i po luzie.

 30. Ale przyznasz, że cieżko by było o spam w takim temacie?

 31. Bardzo fajne forum było na WRAKu, dopóki na pewien czas nie padło i później się już jakoś nie podniosło. Niby tam też graves moderował, ale nie przypominam sobie, żeby było jakieś zamykanie tematów i nagminne wycinanie postów. Jakoś te działy były tam lepiej pomyślane. Wspominam je, proszę ja Was, ze łzą w oku:)

 32. Forum gildii upadło w momencie migracji uciekinierów z Poltera i flejmowców z wraka. Wystarczy popatrzeć na starsze tematy (o Strażnikach chociażby). Ludzi, którzy pisali na tym forum i tworzyli fajną atmosferę już dawno nie ma.

 33. @pierwsze, co byśmy usłyszeli w takim temacie, to to, że offtopujemy. Jestem pewien :D

 34. a nie dało by się tego rozwiązać tak jak, przepraszam, u Kopistów? komentarze podłączone do forum? bo to chyba i tak w tę stronę zmierza, co by board był…

 35. I dobrze, że nie zmierza. A co do wraka i tego, co pisał Jaszczu – przychylam posta. Ach, pamiętam jak zostałem swego czasu dłużej w pracy, żeby doczytać jakiś topik o Endo. Dla mnie wrak to czasy mityczne, pamiętam je jak przez mgłe, kiedy „czytywałem”.

 36. nie mówię o Was, Konrad, a o natężeniu ruchu :]

  macie widoczny przyrost komentarzy, jak przypuszczam oznacza to że użytkowników też. forum, na którym widać ktore wątki miały ostatnio wpisy, to rzecz dla użytkownika (mówię akurat za siebie, ale jak wyżej widać – możliwe że nie tylko) wygodniejsza niż buszowanie po komentarzach. reszta to już kwestia decyzji czy idziecie w stronę wygody czytelników, czy trzymacie się blogowatej blogowatości.

 37. Z tego co patrzę do statystyk, to wychodzi na to, że czytelnicy się rozgadali po prostu. A przynajmniej tych stałych kilkunastu:)

 38. Nie no, ten temat o Endo był świetny, bo autorka zechciała się pochylić i wytłumaczyć półświatkowi, o co jej chodzi z jej stroną. A temat o Empro to nieświeży żart już tylko.

 39. znaczy co, jedyny na świecie fanboj empro zaginął w akcji? ten, jak no mu było – juhas?

 40. ej bo Sztibi mi wciskał kit że Empro żyje z rysowania.

  Chciałbym spytać: Czy to prawda ?

 41. Podobno prawda, ale wieść gminna niesie, że nie jest to życie na najwyższym poziomie. Zupki chińskie, mrożonki z Tesco i tirówka co dwa tygodnie(ale tylko w żopu).

 42. Mylicie się. Gdyby to był blog to na pewno wilk przeniósłby jego treść do tematu „nowości komiksowe na blogach”.

 43. z tego co ostatnio empro mówił to wilk powinien go przenieść do 'komiksu amerykańskiego’

 44. Empro, jaki by nie był, coś tam sobie dłubie, nawet jeżeli nadużywa flar.

 45. sorry ale nie kumam
  Empro wam zbiorowo jakąś krzywdę wyrządził, że tak na niego najeżdżacie? Rysuje jak rysuje, po swojemu, raz lepiej raz gorzej to powód, żeby z gościa drzeć łacha? Odpuśćta

 46. Gil, daj spokój. Przecież to żarty są. Jak ktoś ma ochotę „podrzeć łacha” ze mnie w taki sposób, to wystawiam klatę.

  I żeby nie było, ja tam się bardziej nabijam z titosowego pytania o to czy to prawda, że empro żyje z rysowania.

  Nie śmiałbym się nabijać z poziomu rusunków empro, bo nie uważam, żebym rysował lepiej od niego. A efekciarski sposób kolorowania może mi się nie podobać, ale zazdroszczę poziomou opanowania PS’a bo dla mnie to jest wciąż czarna magia i muszę biegać za kolorystami, jak coś chcę mieć w kolorze.

 47. dokładnie. to tylko żarty nic więcej. żarty z tego jak musi żyć średniej klasy komiksiarz że sie utrzymuje z rysowania.

 48. kontynuując temat, i w nawiązaniu do jednej z poprzednich wypowiedzi – empro to chyba nie lewa ręka Śledzia, a lewa noga…

 49. Empro jakby nie patrzeć to ewenement. Rysuje bardzo średnio ale jest pozytywnie uparty. Wytrzymać tyle krytyki i dalej robić swoje to trzeba być serio twardym.

Webmentions

 • Motyw Drogi - na naszej drodze widzimy nie tylko komiksy » Niedziela 83 09/18/2008

  […] Niedziela 82 […]