in niedziela

niedziela 81

niedziela
Konrad:
* Hard-Core.pl ma wreszcie nową wersję strony. Choć trudno ją dostrzec spod tego nawału banerów i reklam. Cóż, w serwisie i tak nigdy nie było nic ciekawego i zawsze wchodziło się bezpośrednio na forum. Smutne nieco.

* Z cyklu „ale głupi ci Amerykanie”, kodeks prawny, którego obywatele nie mogą rozpowszechniać i kopiować bo jest chroniony prawem autorskim. Hammurabi się w grobowcu przewraca.

* Na Alei Kopistów fajny tekst o komiksach z gumy balonowej Kaczor Donald. Pamiętam, że za każdym razem gdy ojciec kupował mi je, to było to jakieś małe święto.

* Święto pod tytułem „Dzień bloga” wyszło w polskiej komiksowej blogosferze nieco pociesznie, bo większość z osób postanowiła linkować do blogów swoich kumpli i znajomych, na które ich czytelnicy i tak ciągle zaglądają. Jednakże, poza pokazaniem kogo się lubi, a kogo nie, święto przyniosło przynajmniej jedną dobrą rzecz: KRL postanowił nieco bardziej poblogować na swoim blogu. Na dodatek komiksowo. Przy okazji przypomniał mi, że to dopiero 10. września Szwajcarzy zaczynają rozpieprzać cały nasz świat. Bez kitu, przez całe tysiąclecia bawili się w pacyfistów i bankierów, ciułali kasę, aby na końcu pokazać wszystkim kto rządzi. Poczekamy, zobaczymy.

* W Empiku znalazłem wczoraj takie coś: „Oficjalna książka do filmu Mroczny Rycerz!”. Przekartkowałem i nie wiem jak Wam, ale mi zdanie w stylu „Joker zaśmiał się Batmanowi w twarz.” brzmi jakoś głupkowato.

* Westwood, choć raczej EA, było tak miłe, że udostępniło do ściągnięcia pierwsze Red Alert, w całości, razem z filmikami z misiowatym Stalinem. Uwielbiam tę scenkę, w której trzeba zniszczyć Toruń, a filmik ilustrujący to zwycięstwo pokazuje wioskę w górach.

* Wczoraj chcieliśmy z Martą wybrać się na godz. 18.30 do kina Atlantic na Hellboya. Podchodzimy, a tu kilkudziesięciu żołnierzy stoi w kolejce po bilet, w trepach, beretach i czipsami pod pachą. Odpuściliśmy. Złota Armia.

Łukasz:
# Jeżeli jeszcze ktoś nie widział – fatality Jokera z gry „Mortal Combat vs. DC Universe”. Bardzo udane, ale najlepszym fatality to jest chyba obejrzenie trailera gry „Nikopol: Secrets of the Immortals”. Brrr.

# Darmowym komiksem w Łodzi będzie „Bez Urazy” José Carlosa Fernandesa, to ten od „Najgorszej Kapeli Świata”. Rok temu były to „Miśki Wojny”. Super, że timof kontynuuje Polski Dzień Darmowego Komiksu, ale marzy mi się, by inne wydawnictwa dołączyły do tej inicjatywy. Kultura mogłaby zaprzęgnąć Mawila na przykład, Egmontowi doradziłbym wydanie takiego 16-sto stronicowego specjalnego „Jeża Jerzego”, albo sięgnięcie do innych swoich polskich autorów – KRLa na coś małego namówić. Mandragora natomiast…

# W sieci można legalnie i za darmo zapoznać się z samplami paru książek Gaimana. Tymczasem najnowsza książka rzeczonego – „The Graveyard Book”, już za 3 tygodnie. Gaiman ma niezłe tempo. Ale teraz najlepsze – polska wersja wychodzi niemal jednocześnie z premierą światową. Brawo MAG. Łubu dubu.

# Liczba 81 w Polsce kojarzy się jednoznacznie. Do tego niedziela jeszcze! Niestety Jaruzelski dobry jest tylko w smętnej melorecytacji, więc dobrych klipów z jego udziałem nie ma. Ja mu się tam nie dziwię, pół roku po śmierci Boba Marleya też by mi odwaliło. Embeduję kawałek użyty ostatnio w „I am Legend”, jeden z moich ulubionych zresztą – „Three Little Birds”.

Skomentuj

Comment

 1. Fajnie z tym Red Alertem. A trailer trójki, który jest na linkowanej stronie, rozwala. Ach te lateksowe mundury cudownie eksponujące piersi…
  Odnośnie Polskiego Dnia Darmowego Komiksu: „Miśki wojny” można jeszcze gdzieś dostać? Wątpię żeby Egmont podchwycił pomysł. Kiedyś do „Przekroju” dodawano takie samplery egmontowskich komiksów (SinCity, Hellboy, Usagi i chyba Jeż właśnie) i cena pisma skoczyła wtedy jakieś 5 zeta.

 2. Radek: myślę, że Molesta doskonale pasuje do profilu imprezy jaką jest SNM. To nigdy nie był mój hardkor za bardzo.

 3. Fragment KSIĘGI CMENTARNEJ czytałem w M JAK MAGIA. takie sobie to było i jakoś specjalnie mnie pozytywnie nie nastroiło. ja chcę coś na miarę AMERYKAŃSKICH BOGÓW a nie książkę dla dzieci albo kolejny zbiór średnich opowiadań.

 4. 81 to iq z ktorym okna sie nie narysuje. :P

 5. Hells Engels? Zawsze się Ratman przypomina i Mad Marx. Może tak to lubię, bo to był pierwszy Ratman jakiego widziałem :D

 6. @C.Z.
  – How could you?! Jeden z niewielu kawałków w tym stylu, który mogę słuchać.

  O to chodzi?