in varia

Nasze pięć blogów

Blogi mamy w jednym paluszku
Jeżeli chodzi o blogi, to jesteśmy nieco staromodni: blog dla nas to tak z grubsza internetowy pamiętnik i tyle. My żyjemy jeszcze w XX wieku, jednakże obecnie słowo „blog” stało się na tyle modne, że do podpisanego nim wora wrzuca się wszystko, co jeszcze kilka lat temu było uznawane za serwis informacyjny czy stronę jakiegoś pasjonata, opisującego własne hobby. W gruncie rzeczy można odnieść wrażenie, że nazywanie wszystkiego blogiem wypchnęło ze świadomości, jeszcze tak dawno, często wyszydzane onetowe blogaski. Znak czasów.

To, co jest blogiem, a co nie jest, obecnie jest dosyć trudne do określenia. Nawet jeżeli strona korzysta z blogowego silnika do prezentacji treści, nawet jeżeli ma domenę pod blogspot.com, wcale to nie oznacza, że nim jest. Chyba tak się po prostu stało, że zamiast powiedzieć „zajrzyj na moją stronę o znaczkach” wolimy powiedzieć „odwiedź mojego bloga o znaczkach„. No i do tego dochodzi jeszcze kolejne modne słówko – bloger.

Wychodząc jednakże na przeciw nowej świeckiej tradycji jakże żywo podniesionej przez młodszych od nas stażem, także i my prezentujemy krótką listę miejsc, do których warto zajrzeć. Nawet, jeżeli są obecnie nazywane blogami nieco na siłę.

Konrad:
Avocado Anonymous to blog mieszkającego w Wielkiej Brytanii Polaka, którego wkurzają podobne rzeczy co mnie: alkohol, narkotyki i kłopoty, w jakie ludzie wplątują się przez nie. Sporo przemyśleń, sporo wycinków z zagranicznej prasy, oraz boskie zdjęcia wegańskiego żarcia. Jedyny minus to brak działającego kanału RSS, niebywała archaiczność w dzisiejszych czasach.

Trzeciobieg to z kolei stosunkowo świeży blog o ładnych rzeczach. Nawet jeżeli na 90 proc. z nich mnie nie stać, nawet jeżeli co do polowy mam poważne wątpliwości natury etycznej, to i tak fajnie jest czasem na nie popatrzeć.

Łukasz:
Rozmawiamy to blog Anuliny – matki dwójki rozbrykanych dzieci i żony Alfa o ciętych ripostach. Anulina jest naczelną blogerką bloxa, dwukrotnie brała udział w Maratonie Blogerów. Rozmawiamy jest zapisem rozmów Anuliny z mężem i jest to dla mnie najweselszy blog od czasów świetności Przygód Pana Bazylka.

2up jest o tym, co w sieci obecnie na topie. Jeżeli ominęła Was jakaś youtube’owa moda, fajna flashowa gierka, czy po prostu jakaś internetowa ciekawostka – najpewniej znajdziecie to na 2upie. Prócz tego uwagę przykuwają cośrodowe cykle o pośladkach.

Jednogłośnie:
Post Secret bardziej niż blogiem jest już chyba zbiorowym strumieniem świadomości, wielkim, międzynarodowym projektem artystycznym, na którego potrzeby ludzie w dosyć staromodny i anonimowy sposób wywlekają swoje bebechy. Masz jakiś sekret? Napisz go na pocztówce i wyślij, wszyscy go poznają!

Skomentuj

Comment

14 Comments

  1. Damn you! klikłem i zrobiłem sie głodny. Wie ktoś co jest na drugim zdjęciu?

  2. A to dlatego jesteście w googlach „magazynem internetowym poświęconym popkulturze”. Wszystkiemu winna staromodność.

  3. Tak, to nasza prawdziwa twarz, następnym krokiem będą fotokomiksy i rubryka „Konrad, poradź, mojego bloga nikt nie czyta”.

  4. Come on, Lobik to była już klasyka, zanim ja jeszcze wszedłem w webkomiksy. Nie można go było nie przywołać.

  5. Ołkej, tak sobie pomyslalem ze sobie posprawdzam co tam ten AA robi bo moze ma przepisy. No nie znalazłem. ale jes ten lineczek na dole. macie jeszcze jakies? niekoniecznie dla wegan, wazne zeby było duuużo smażonego czegoś. Bo ja lubię sssssmażżżżone.